5 najlepszych atrakcji w Bieszczadach

Piękne polskie Bieszczady zachęcają do wędrówek po ich zboczach i odkrywania mniejszych lub większych tajemnic. Dobrze jest zorganizować sobie dłuższy górski wypoczynek, żeby móc obejrzeć wszystkie piękne miejsca, napawać się widokami i zwiedzić różne zakątki, w których kwitnie lokalna kultura. Im dłuższa wyprawa w Bieszczady, tym lepiej uda się zapoznać z tym pięknym terenem. Jednak nawet dość krótki wypoczynek tutaj pozwoli spędzić niezapomniane chwile. Do dyspozycji masz pięć głównych atrakcji bieszczadzkich – spróbuj nie ominąć żadnej z nich podczas organizacji wycieczki.

Wyprawa nad Jezioro Solińskie

Jezioro Solińskie stanowi konieczny punkt na liście atrakcji na terenie Bieszczad. Ów zbiornik wodny jest nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale także zapewnia mnóstwo aktywnej rozrywki tym wszystkim, którzy przyjeżdżają tutaj spalić zbędne kalorie i pozbyć się zniechęcenia do życia. Wokół jeziora Solińskiego skupia się mnóstwo osób pasjonujących się pływaniem różnymi stylami, żeglowaniem, wędkowaniem i jeszcze innymi sportami. Okolice jeziora zawsze przyciągają całe mnóstwo turystów. Najwięcej ludzi zachęca Solina oraz wodospad Polańczyk. Znajduje się tutaj także dużych rozmiarów zapora, po której można spacerować i podziwiać widoki. Jeśli ktoś woli drogę wodną, po jeziorze krąży statek zabierający miłośników podziwiania widoków z innej perspektywy. Można stąd zobaczyć np. Martwy Las lub Wyspę Zajęczą.5 najlepszych atrakcji w Bieszczadach

Schronisko „Chatka Puchatka”

Przyjemnie brzmiąca nazwa Chatka Puchatka jest idealna dla schroniska i nadanie akurat takiej okazało się strzałem w dziesiątkę. Obiekt umieszczony jest na Połoninie Wetlińskiej.   Mimo braku wszelkich wygód typowych dla nowoczesnych hoteli, Chatka jest wyjątkowo lubiana przez turystów. Jej położenie (najwyżej wśród wszelkich schronisk górskich) oraz możliwość podziwiania widoków o dowolnej porze sprawiają, że wypoczynek podoba się każdemu. Jest tutaj doskonała widoczność, zwłaszcza przy korzystnej pogodzie (musi nastąpić tzw. inwersja temperatury), dlatego też udaje się ujrzeć daleko położone Tatry i wiele innych obiektów wokół. Turyści decydujący się na wypoczynek w Chatce muszą wziąć pod uwagę warunki, np. brak bieżącej wody.

Skansen w Sanoku

Skansen ten jest świetną atrakcją dla miłośników etnografii i sztuki ludowej. Skansen ten określa się m.in. nazwą Muzeum Budownictwa Ludowego. Obszar, na jakim powstał, sprzyja pozyskiwaniu przeróżnych eksponatów, bo stanowił wyjątkową mieszaninę kultur i dużo dorobku poprzednich mieszkańców (Łemków, Bojków, Pogórzan itd.) zachowało się do dzisiejszych czasów. Najważniejsze zabytki tego regionu to liczne świątynie – kościół rzymskokatolicki i cerkwie . Turyści mogą też podziwiać obrazy należące do tzw. malarstwa cerkiewnego.

Bieszczadzka Kolejka Leśna

Taka atrakcja spodoba się dorosłym i dzieciom. Kolejka wyrusza od Majdanu i kończy się za przełęczą Przysłup. Trasa jest tak zaplanowana, by zapewnić turystom same najpiękniejsze widoki, między innymi mogą oglądać panoramę Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Na zakończenie wycieczki chętni uzyskują możliwość poczęstowania się lokalnym przysmakiem – smażonym pstrągiem tęczowym.

Zamek Sobień

Praktycznie żadna okolica ciesząca się powodzeniem wśród turystów nie może się obejść bez zamku. Tutejszy zamek Sobień był na początku majątkiem króla, a w późniejszych latach rządzili nim rycerze z rodu Kmita. Obecnie budowla nie jest niestety  w najlepszym stanie – pozostałości murów i konstrukcji używanych przez dawnych mieszkańców to za mało, by móc wyobrazić sobie dawne rozmiary zamku. Obiekt posiada jednak własne duchy – Czarną i Białą Damę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here