Co warto zobaczyć w chinach?

0
Co warto zobaczyć w chinach?

Coraz więcej rodaków podróżuje po świecie. Wypłaty Polaków są z roku na rok wyższe. Dodatkowo osoby posiadające dzieci mają dodatkowy dochód w postaci świadczeń socjalnych. Nic więc dziwnego, że zagraniczne podróże nie są już luksusem. Wręcz przeciwnie, wakacje z opcją all inclusive stały się standardem.

Popularne niegdyś kierunki tracą na atrakcyjności. Podróż do Egiptu, Tunezji lub Turcji nie robi już na nikim wrażenia. Jeżeli chcemy zaimponować dalszej rodzinie i znajomym, to powinniśmy rozważyć bardziej egzotyczne miejsca. Stosunkowo nowym trendem są wycieczki do Chin. Nie są one tak drogie jak wyjazdy do Japonii, czy do Stanów Zjednoczonych. Są jednak dość niezwykłe i ciekawe, aby wzbudzić zainteresowanie. Już za kilka tysięcy złotych można wykupić siedmiodniową wycieczkę objazdową.

Dlaczego wyjazd do Chin to dobry pomysł? Po pierwsze jest to światowa potęga gospodarcza. Po drugie kraj ten ma bardzo ciekawą historię i tradycję. Po trzecie znajdziemy tam bardzo dużo niezwykłych atrakcji. Co warto zobaczyć w Chinach? Oczywiście należy zwiedzić stolicę tego kraju. Pekin i Zakazane Miasto to obowiązkowe punkty na mapie każdej wycieczki objazdowej po Państwie Środka. Drugą najpopularniejszą atrakcją jest Wielki Mur Chiński. Ten powszechnie znany symbol Chin jest jedną z niewielu budowli, które widoczne są z kosmosu. Najlepiej utrzymany kawałek Muru znajduje się w pobliżu Pekinu, więc podróż do niego ze stolicy nie zajmuje dużo czasu.

Będąc w Chinach nie sposób nie odwiedzić Rezerwatu Pandy Wielkiej, który znajduje się w miejscowości Syczuan. Zdjęcia rozkosznie bawiących się pand na pewno zrobią furorę wśród naszych znajomych. Wśród innych bardzo popularnych atrakcji Chin wymienia się także Terakotową Armię w Xi’an. Podróżując przez Państwo Środka na pewno będziemy mieli okazję zobaczyć pola ryżowe oraz plantacje herbaty. W Chinach oprócz Pekinu znajdują się również inne znane na całym świecie miasta. Zaliczyć do nich należy przede wszystkim Szanghaj. Bardzo znane są regiony Hong Kong oraz Makao. Oferty podróży do Państwa Środka znaleźć można pod adresem: http://ctpoland.com.pl/wycieczki-do-chin.

Wycieczka do Chin będzie z całą pewnością niezapomnianym przeżyciem. Oprócz pięknych widoków, kraj ten ma bardzo dużo do zaoferowania turystom. Warto wcześniej zapoznać się z informacjami dostępnymi w Internecie i zaplanować sobie, jakie pamiątki chcemy przywieźć. Oprócz wspomnianej herbaty warto zaopatrzyć się w przyprawy. Wspaniałymi pamiątkami będą także amulety szczęścia, wyroby z jedwabiu oraz porcelany.

Imprezy dla seniorów jesienią w Kazimierzu Dolnym

0
Imprezy dla seniorów jesienią w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny to piękne zabytkowe miasto, szczególnie lubiane przez seniorów. Jest to miejsce pełne ciepła, wiejskiego spokoju oraz życzliwych ludzi. Dojrzałe osoby znajdują tu pożądany wypoczynek, ale i będą mogli wziąć udział w życiu społecznym. Każdej jesieni w Kazimierzu Dolnym organizuje się imprezy przeznaczone dla seniorów, które sprzyjają zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Czego możemy się spodziewać tej jesieni?

Weekend dla seniora

29 i 30 września w Muzeum Nadwiślańskim odbędzie się wystawa prac Ewy Braun przeznaczona specjalnie dla seniorów, pod tytułem: „Odtwarzanie minionych światów”. Prezentuje ona dorobek artystki, która pracowała przy realizacji 60 filmów z minionej epoki. Nie jeden z tytułów zapewne będzie bardzo bliski sercu starszych osób. Podczas tego weekendu przewidziany jest również spacer szlakiem filmu i książki „Dwa księżyce”.

Przejazd kolejką wąskotorową

Powoli jadący pociąg malowniczą, niezwykle uroczą trasą to gwarancja wspaniałych chwil. Podczas rekreacyjnej jazdy oglądać można klasyczne lubelskie krajobrazy takie jak sady, łąki, pola czy lasy. Nadwiślańska kolej wyrusza w każdą niedzielę o godzinie 11 i stanowi jedną z największych atrakcji tego regionu. Wagony utrzymane są w stylu retro, dzięki czemu przypomną seniorom czasy, gdy używało się ich na porządku dziennym. Cała linia liczy obecnie 50 km oraz 11 stacji kolejowych.

Wernisaż Grażyny Banaszkiewicz

Seniorzy, którzy są miłośnikami sztuki z pewnością zainteresują się wystawą, która rozpocznie się 5 października w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Poświęcona będzie znanym osobistościom sztuki. Wysłuchać będziemy mogli również refleksji artystki, która przybliży historie powstawania zdjęć oraz niezapomniane zdarzenia, które się z tym wiązały. Podczas wystawy obejrzeć będzie można film dokumentalny, który opowiada o ludziach sztuki wywodzących się legendarnego ruchu artystycznego FLUXUS.

Sztuka biżuterii – wystawa czasowa

Wystawa czasowa pt: „Nele Blanckaert – Nico Delaide. Sztuka biżuterii ” obędzie się w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym 6 października o godzinie 12.00. Obejrzeć będziemy mogli artystyczne realizacje złotników. Biżuteria wykonana jest ze złota, srebra, kamieni szlachetnych oraz bursztynu. Seniorzy będą mogli dostrzec inspiracje naturą. Wszystkich obecnych z pewnością zachwyci szerokie spektrum mistrzostwa tych belgijskich artystów. Biżuteria jest zarówno delikatna jak i miękka, a jednocześnie ostra i drapieżna. Nie wyklucza to jednak jej formy użytkowej.

A jeżeli nie wiesz gdzie zatrzymać się podczas pobytu w Kazimierzu Dolnym, koniecznie sprawdź ofertę https://www.krolkazimierz.pl/

Kantor – który wybrać?

0
Kantor - który wybrać

Kantory w okresie letnim cieszą się ogromną popularnością, gdyż osoby które udają się do innego kraju na urlop zmuszone są do wymiany waluty.

Kantor umożliwia wymianę kilkunastu różnych walut, na przykład euro, koronę szwedzką, koronę duńską, dolary czy też funty. Od kilku lat ogromną popularnością cieszą się także kantory internetowe, z których korzystać można przez całą dobę.

Coraz więcej banków umożliwia swoim klientom wymianę walut poprzez konto bankowe, co jest doskonałym rozwiązaniem dla osób które pracują poza granicami kraju i wynagrodzenie otrzymują w innej walucie. O taką usługę warto zapytać w najbliższym oddziale banku.

Kantor w centrum Warszawy znaleźć można przy pomocy wyszukiwarki internetowej. Warto pamiętać, że kantory w centrum miast oferują swoim klientom bardzo konkurencyjne ceny, co może okazać się bardzo korzystne. Kantory znajdujące się na obrzeżach zazwyczaj mają bardzo zaniżone stawki i skupują waluty po niższych cenach.

Co ważne, w centrum Warszawy znajdują się kantory całodobowe. Aby znaleźć kantor w okno wyszukiwarki wystarczy wpisać krótkie hasło wymiana walut w Warszawie. W wynikach wyszukiwania pojawi się kilkanaście punktów oraz ich dokładne adresy, numery telefonów, godziny otwarcia i kursy walut.

Warto wybierać miejsca znane i renomowane co daje gwarancję bezpieczeństwa w czasie transakcji. Kursy walut w Warszawie znaleźć można za pośrednictwem internetu bez wychodzenia z domu. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Dzięki temu można bez problemu znaleźć kantor z najkorzystniejszą ofertą.

W sytuacji gdy do wymiana jest spora suma pieniędzy warto wcześniej skontaktować się z kantorem i wynegocjować zadowalającą stawkę. Na wymianę można umówić się dzień szybciej, aby pracownik kantoru posiadał potrzebną kwotę.

Kursy walut warto śledzić kilka dni przed wymianą, gdyż codziennie ulega on zmianie. Wiele kantorów internetowych wysyła swoim klientom powiadomienia gdy stawka jest korzystna. Warto zdecydować się na taką usługę, gdyż jest to ogromne udogodnienie.

Najważniejsze lotniska w Polsce

0
Najważniejsze lotniska w Polsce

Statystyki za cały 2018 rok pokazują, że polskie porty lotnicze mogą pochwalić się rosnącą liczbą obsługiwanych podróżnych. Łącznie w ubiegłym roku nasze lotniska obsłużyły 46 mln pasażerów. W pierwszej piątce największych lotnisk z Polsce znalazły się porty: Warszawa-Okęcie, Kraków-Balice, Gdańsk-Rębiechowo, Katowice-Pyrzowice oraz Wrocław-Strachowice.

Studia inżynierskie – logistyka

0
Studia inżynierskie - logistyka

Stojąc przed wyborem uczelni i kierunku, który będziemy studiować ważne jest to, by oceniać dane kierunki studiów pod względem ich przydatności na rynku pracy. Warto zastanowić się, które kierunki będą gwarantowały absolwentom pewną i prestiżową pracę. Sopocka Szkoła Wyższa oferuje studentom przyszłościowe studia na kierunkach związanych z logistyką, architekturą i biznesem – dziedzinami, w których znalezienie zatrudnienia jest oczywiste. Aby dowiedzieć się więcej na temat Sopockiej Szkoły Wyższej warto zajrzeć na stronę internetową https://www.ssw-sopot.pl/Logistyka/

Studia inżynierskie logistyka – czy warto i dlaczego warto?

Logistycy są obecnie jednymi z najbardziej poszukiwanych i pożądanych zawodów na rynku pracy. Z tego powodu studiując logistykę, zdecydowanie dajemy sobie dobry start w nasze dorosłe, zawodowe życie. Jeśli interesujemy się planowaniem. transportem, to zdecydowanie ten kierunek jest dla nas. Sopocka Szkoła Wyższa oferuje swoim studentom liczne praktyki w wielu czołowych przedsiębiorstwach z branży logistycznej, dzięki czemu możliwa staje się zdobycie cennego doświadczenia w tej dziedzinie, które z pewnością zaowocuje w przyszłej pracy.

Transport logistyka – czyli droga do wymarzonej, pewnej pracy

Sopocka Szkoła Wyższa oferuje również swoim studentom możliwość uczestnictwa w wielu bezpłatnych konferencjach, szkoleniach i kursach, dzięki którym można podnosić swoje kompetencje zawodowe i zdobywać cenną wiedzę, która z pewnością ułatwi nam znalezienie wymarzonej pracy w dobrej firmie. Tego typu szkolenia w dużej mierze pokrywane są przez finanse pochodzące z Unii Europejskiej, dlatego studenci otrzymują propozycję szkoleń całkowicie za darmo. Warto skorzystać z tego typu ofert, by w przyszłości nasze CV było bogate w certyfikaty i zaświadczenia potwierdzające posiadane przez nas umiejętności.

Zdecydowanie warto zastanowić się poważnie nad wyborem kierunku logistyka i studiowania na pro-studenckiej uczelni, jaką bez wątpienia jest Sopocka Szkoła Wyższa.

Warszawskie tramwaje i ich historia

0
Warszawskie tramwaje i ich historia

Warszawa może poszczycić się wyjątkowo bogatą komunikacją miejską. Bez wątpienia sieć publicznego transportu rozwija się tutaj najszybciej, a pasażerów nigdy nie brakuje. Dojeżdżają z jednego krańca miasta na drugi albo pokonują wielokilometrowe trasy z podwarszawskich małych miejscowości do stolicy. O autobusach, metrze czy tramwajach nie da się zapomnieć, ale czy można poznać bliżej ich historię i ciekawostki z nimi związane? Oczywiście, że tak!

Szmulowizna i tramwaje

Szmulki – osiedle na Pradze Północ, które cieszy się dość złą sławą – to miejsce, które raz zobaczone, na zawsze zostaje w pamięci. Jeszcze kilka lat temu kamienice były obskurne, a mroczne bramy nie zachęcały do wejścia. A jednak miejsce to miało swój klimat, trochę przywodzący na myśl thriller, a trochę opowiadający o tym, jak smutny bywa los niektórych części stolicy.

Dziś Praga odzyskuje powoli swój blask z bardzo dawnych lat. Szmulowizna także wróciła do łask, choć niewątpliwie długo jeszcze potrwa, nim rozkwitnie tak, jak miało to miejsce w dwudziestoleciu międzywojennym. Wówczas kwitł tu przemysł, a zajezdnia tramwajowa Praga budziła zachwyt swoją wielkością i nowoczesnością. Dziś najpewniej takie emocje nie towarzyszą nikomu, kto odwiedza to miejsce, ale wciąż warto tu zajrzeć, gdyż historia Warszawy jest tu nadal żywa.

Tramwaje elektryczne w stolicy pojawiły się na początku XX wieku. Już w 1923 roku rozpoczęto budowę zajezdni na Pradze, a po niecałych dwóch latach ukończono ją i obiekt oddano do użytku. W ówczesnych czasach mogła pomieścić nieco ponad 200 wozów i stanowiła największy obiekt stolicy. Szmule pełne były tramwajarzy, którzy skorzystać mogli z wygód znajdującego się tu budynku mieszkalnego, kąpieliska, lub po prostu załatwić sprawy administracyjne.

Druga Wojna Światowa niestety przyniosła zniszczenia całej Warszawie, w tym Szmulowiźnie i zajezdni Praga. Jej budynki wysadzono, a tramwaje zginęły pod gruzami hal. Jednak tuż po końcu wojny, gdy tylko udało się zajezdnię doprowadzić do ponownej sprawności, wyruszył stąd pierwszy tramwaj, wystrojony w godło i kwiaty. Możemy sobie dziś tylko wyobrażać, jaka musiała panować radość na Szmulkach, gdy ich zajezdnia – niemal symbol tego miejsca – znowu zaczęła pracę.

Ciekawostki tramwajowe

Lektura starych gazet z pewnością przyniosłaby swojemu czytelnikowi wiele śmiechu, ale również ciekawostek, których już nigdzie indziej wypatrzyć nie można. Przykładem może być historia linii tramwajowej nr 13, przytoczona przez Kurier Warszawski.

Jak się okazuje, na początku XX wieku elektryczne linie tramwajowe pojawiały się w stolicy jedna po drugiej. Oficjalnie pierwsze takie środki transportu publicznego ruszyły w 1908 roku, a do końca roku ich liczba miała wzrosnąć do szesnastu. Ogromnym zaskoczeniem okazał się dla wielu mieszkańców stolicy moment, w którym po linii „12”, kolejną była linia „14”. „Trzynastkę” pominięto, najwyraźniej obawiając się pecha.

Zabobon odbił się szerokim echem w stołecznych gazetach, ale i tak trwał aż do końca II Wojny Światowej. Dopiero po otwarciu nowych linii, już w wolnej Polsce, powstała „13”, która kursuje do dziś.

Wczasy w Wysowej-Zdrój

0
Wczasy w Wysowej-Zdrój

Wysowa-Zdrój jest jednym z najmniejszych uzdrowisk w Polsce. Pod tym względem konkurować może z nią chyba tylko położone także w Beskidzie Niskim jeszcze mniejsze Wapienne. W Wysowej całe rodziny jak i pensjonariusze domów sanatoryjnych mogą wybrać atrakcje przeznaczone dla siebie. Jako uzdrowisko Wysowa znana jest od początku XIX w. lecz ze względu na swoje położenie (brak dobrego dojazdu oraz linii kolejowej), zniszczenia w czasie pierwszej wojny światowej oraz masowe wysiedlenia w Akcji Wisła, miejscowość przez całe dziesięciolecia pozostawała w cieniu sąsiadującej zaledwie o 25 km Krynicy.

Intensywny rozwój Krynicy przez dziesięciolecia doprowadził do dewastacji środowiska, co dowodzi, że popularność ma swoją cenę. Na szczęście dla wszystkich, dla których ważne jest czyste powietrze, spokój i obcowanie z dziką i niemal nienaruszoną przyrodą, Wysowa i jej okolice ciągle pozostają na uboczu głównego nurtu turystycznego.

Wysowa – zaledwie dwie ulice

W samej Wysowej-Zdrój niewiele jest do zwiedzania. Można powiedzieć: dwie ulice i dwa sklepy. Ci którzy odwiedzają Wysową, nie przyjeżdżają jednak aby chodzić po sklepach. Zapewne uwagę wczasowiczów przebywających w Wysowej przyciągnie jeden z najpiękniejszych parków zdrojowym ze starymi drzewami dającymi cień i ukojenie spacerującym także w gorące letnie dni. W parku tym znajduje się pijalnia w której skosztować można wód zdrojowych wydobywanych przez Uzdrowisko Wysowa, fontanna. Wartym odwiedzenia jest także świetnie wkomponowany basen posiadający unikalną drewnianą architekturę. W samym parku zdrojowym znajduje się także Stary Dom Zdrojowy, w którym można dobrze zjeść w klimatycznych pomieszczeniach kryjących w sobie 100 lat historii oraz amfiteatr z muszlą koncertową, w której odbywają się festyny, pokazy i koncerty.

W Wysowej, która jest miejscowością wielowyznaniową znajdują się dwa piękne, drewniane kościoły. Jeden z nich to dawna cerkiew grekokatolicka, a obecnie prawosławna z 1779 roku.

W Wysowej znajdują się trzy duże obiekty sanatoryjne z górującą nad miejscowością Biaweną. Jeżeli pobyt w sanatorium nam nie odpowiada, to w najbliższej okolicy wiele jest miejsc, gdzie można zarezerwować nocleg.

Atrakcje w okolicy Wysowej-Zdrój

Wysowa-Zdrój jest położona pomiędzy pasmem Koziego Żebra, a Ostrego Wierchu i w tych kierunkach prowadzą wyznaczone szlaki turystyczne. Ze względu na niewielką odległość od centrum Wysowej Kozie Żebro na wschodzie i góra Jawor na zachodzie, są celami pieszych wycieczek. Na górze Jawor znajduje się kaplica będąca częstym celem pielgrzymek prawosławnych. Jeżeli wyruszymy na trasę w kierunku Blechnarki to możemy pokusić się by odszukać piękne cmentarze stanowiące pamiątkę Bitwy Gorlickiej. Jeden usytuowany na zboczach Wysoty, a drugi w Blechnarce, nieco poniżej szlaku granicznego. Dla wprawnych wędrowców celem wyprawy powinna być także Lackowa – najwyższy szczyt Beskidu Niskiego. Wycieczka jednak w tamtym kierunku to przedsięwzięcie całodzienne. Zarówno dla urlopowiczów uprawiających turystykę pieszą jak i rowerową obowiązkowym celem wędrówek powinny być Ropki gdzie znajdują się jedne z najpiękniejszych miejsc całego Beskidu Niskiego: Przełęcz Hutniańska, Przełęcz Lipka i łąki na zboczach Siwejki opadające do jeziorka na rzecze Ropka. Kto raz odwiedził Ropki wraca tam stale. W rejonie Wysowej Zdrój oprócz turystyki rowerowej i pieszych wędrówek także miłośnicy jazdy konnej nie będą rozczarowani. Nie tylko w samej Wysowej, ale także w Ropkach, Regietowie i Gładyszowie możliwa jest nauka i doskonalenie jazdy konnej.

Dysponując własnym środkiem transportu Beskid Niski otwiera przed turystami jeszcze większe możliwości niż najbliższa okolica Wysowej-Zdrój. Niezwykle piękne doliny jak choćby dolina Regietowska, czy cmentarze z okresu Bitwy Gorlickiej z Rotundą na czele zrobią wrażenie na każdym, kto tylko te miejsca odwiedzi.

Gdzie zamieszkać, będąc w Zakopanem?

0
Gdzie zamieszkać, będąc w Zakopanem?

Zakopane niezmiennie pozostaje jednym z miejsc obowiązkowo odwiedzanych chociaż raz przez mieszkańców Polski i turystów z zagranicy. Przyciągają ich tutaj niezapomniane widoki, liczne atrakcje dla dorosłych i dla dzieci, a także dobrze przygotowana baza sportowa dla wielbicieli zimowych aktywności, jak narty czy snowboard. Gdzie zamieszkać, wybierając się do Zakopanego? Wybór zależy od tego, w jaki sposób chcesz spędzić tutaj czas i jakiego rodzaju apartament Cię interesuje.

Zamieszkaj w ścisłym centrum Zakopanego

Apartamenty JLS – https://www.zakopaneapartamenty24.eu/ – umiejscowione w ścisłym centrum Zakopanego to z pewnością wybór atrakcyjny dla wszystkich, którzy nie tylko chcą aktywnie spędzać czas w dzień, ale liczą również na wieczorne i nocne atrakcje, których stolica Tatr oferuje mnóstwo. Lokalizacja w centrum miasta pozwala w szybki sposób dotrzeć do wszystkich najważniejszych punktów Zakopanego: od Kompleksu Narciarskiego Nosal, Kuźnic czy Aqua Parku, uwielbianego przez dzieci o każdej porze roku dzieli gości raptem kilkuminutowy spacer, co na zatłoczonych ulicach w sezonie jest najlepszym sposobem przemieszczania się z miejsca na miejsce. Niedaleko stąd także do popularnych Krupówek, gdzie znajdziemy liczne restauracje i miejsca, w których odbywają się wieczorne i nocne imprezy czy do Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, gdzie mieszczą się boiska sportowe, pływalnia i korty tenisowe dla wielbicieli takich aktywności fizycznych.

Apartamenty w dzielnicy Pardałówka

Jeśli cenisz sobie bardziej ciszę i spokój, JLS oferuje apartamenty położone we wschodniej dzielnicy Zakopanego – Pardałówce, która odznacza się harmonijną, willową zabudową. Pomimo niewielkiego oddalenia od ścisłego centrum, Pardałówka, z sąsiadującą z nią dzielnicą Olcza, również oferuje bogaty wybór miejsc dla wielbicieli narciarstwa i snowboardu. Znajdziemy tutaj trzy średniej wielkości stoki narciarskie, z trasami zjazdowymi o długości 400 m (gdzie różnica poziomów wynosi 45 m), 350 m (z różnicą poziomów 45 m) i 200 m (na którym różnica poziomów wynosi 30 m). Nocleg na Pardałówce pozwala także na wygodne wybranie się w piesze wędrówki po Tatrach w sezonie letnim. Komfortowo urządzone apartamenty pozwalają na wyjazd z rodziną lub przyjaciółmi, aktywny wypoczynek w dzień i relaks w kameralnej atmosferze wieczorem. Zaopatrzone we wszystkie niezbędne sprzęty apartamenty to doskonała alternatywa noclegowa dla osób, które nie przepadają za bezosobowymi hotelami i cenią sobie możliwość wypoczynku we własnym, najbliższym gronie.

Czym różnią się zdjęcia stomatologiczne od zdjęć laryngologicznych?

0
Czym różnią się zdjęcia stomatologiczne od zdjęć laryngologicznych?

Wiele osób miało już robione zdjęcia stomatologiczne lub laryngologiczne. Wykonuje się je wyłącznie w profesjonalnych gabinetach i tylko w wyjątkowych sytuacjach. Czym różnią się od siebie? Co to są zdjęcia laryngologiczne 2d i czym różnią się od zdjęć 3d?

Inny rejon zainteresowań

Zdjęcie stomatologiczne i laryngologiczne obejmuje inny obszar ciała. Pomimo, że oba dotyczą rejonu głowy, to skupiają się na pokazaniu czegoś innego. Zdjęcia stomatologiczne pokazują przede wszystkim zęby oraz ich korzenie umiejscowione głęboko w dziąsłach. Zdjęcia laryngologiczne pokazują zatoki, górne drogi oddechowe i ucho wewnętrzne. Oba rodzaje tych zdjęć można wykonać w wyspecjalizowanych pracowniach, takich jak gabinet https://tomo3d.pl/ w Łodzi. Warto pamiętać o tym, by na wykonanie zdjęcia lub tomografii umówić się z wyprzedzeniem.

2d czy 3d?

Zdjęcia 2d to tradycyjna forma zdjęć. Są niezbędne do wykonywania wielu zabiegów stomatologicznych. Ciężko jest wyobrazić sobie usunięcie zęba bez aktualnego zdjęcia stomatologicznego. Zapewnia ono bezpieczne wykonanie zabiegu. Zdjęcia 3d są zdecydowanie bardziej zaawansowane technologicznie. Wykonuje się je, robiąc wiele zdjęć dwuwymiarowych (czyli 2d) a następnie łącząc je w spójny obraz trójwymiarowy, czyli 3d. Oznacza to, że otrzymany obraz ma nie tylko długość i wysokość, ale też głębię. Najlepiej oddaje rzeczywistość. Warto też wiedzieć, że zdjęcia 2d to po prostu zdjęcia rentgenowskie, czyli popularne RTG. Ich wykonanie jest dość tanie i zajmuje tylko kilka minut. Najpopularniejszy ich rodzaj to zdjęcia panoramiczne, czyli takie które pokazują wszystkie zęby pacjenta równocześnie. Zdjęcia 3d wykonuje się przy pomocy tomografu komputerowego. Badanie takie jest zdecydowanie droższe, ale często można wykonywać je na skierowaniu z NFZ. Co ciekawe, tomografia komputerowa stomatologiczna może obejmować pola obrazowania różnej wielkości. W związku z powyższym mogą uwzględniać nie tylko zęby, ale także żuchwę, zatoki przynosowe lub kości czaszki.

Dlaczego warto organizować spotkania biznesowe w hotelach

0
Dlaczego warto organizować spotkania biznesowe w hotelach

Spotkanie biznesowe w stolicy najlepiej jest przeprowadzić w pełni do tego przystosowanym hotelu w Warszawie.

ZOBACZ TEŻ