Dlaczego pływanie jest zdrowe?

0

Pływanie to forma aktywności fizycznej łatwo dostępna przez cały rok dzięki krytym pływalniom zimą i otwartym zbiornikom latem. W cieplejsze miesiące nie wymaga nakładów finansowych – w wielu miejscach w Polsce dostępne są darmowe, strzeżone kąpieliska, a zimą można znacznie oszczędzić wykupując karnet na większą liczbę wejść. Jest to też bardzo uniwersalny sport jeśli chodzi o grono osób, które mogą go uprawiać ze względu na szerokie działanie wspierające zdrowie nawet dla osób cierpiących na takie schorzenia jak zwyrodnienia kręgosłupa czy nadwaga.

Costa Maresme: wypoczynek w sąsiedztwie Barcelony

0

Dla tych turystów, których fascynuje Hiszpania i którzy wczasy nad morzem chcą pogodzić z możliwością zwiedzenia najsłynniejszych zabytków tego kraju, idealnym miejscem na urlop może się okazać Costa Maresme. Biura podróży doceniły ten skrawek hiszpańskiego wybrzeża z kilku względów. Bliskość Barcelony oraz doskonałe zagospodarowanie są czynnikami, dzięki którym to wybrzeże staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem wypraw. Tu nikt na nudę nie może narzekać, a miejsc, w których można znaleźć idealne warunki do wakacyjnego wypoczynku, jest tu wiele. Doskonałym miejscem na urlop może się tu okazać tak wspaniały kurort, jakim jest Malgrat de Mar, nuda nie grozi też tym turystom, którzy postanowią spędzić wczasy w takich miejscowościach, jak Pineda de Mar czy Santa Susana. We wszystkich tych miejscach Hiszpania zachwyci gości i serdeczną atmosferą, i malowniczymi plażami, na których każdy z nas znajdzie doskonałe warunki do wypoczynku. Nie brak tu również ciekawych propozycji dla tych turystów, którzy lubią spędzać czas aktywnie. Dla nich idealnym celem wyprawy będzie Malgrat de Mar – znany i ceniony w świecie ośrodek sportów wodnych. A co z tymi turystami, którzy wolą spędzać czas na stałym lądzie? Dla nich idealnym miejscem na urlop w Hiszpanii może się okazać kurort Calella. Ta miejscowość to moc atrakcji i dla miłośników sportów wodnych, i dla tych, którzy chcą urządzać rowerowe wycieczki po hiszpańskim wybrzeżu. Jedno jest pewne – w tej części Hiszpanii na nudę nikt nie będzie narzekał, a piękna sceneria oczaruje każdego turystę.

www.fabrykafigury.pl

Cmentarze wojenne na terenie Beskidu Niskiego

0

Dawna Galicja to kraina wyjątkowa – szczególnie dla tych osób, które zafascynowane są historią. Wycieczki po terenie Galicji są szansą na ujrzenie wielu wspaniałych zabytków oraz licznych pamiątek wojennych. Gdzie ich szukać? M. in. na terenie Beskidu Niskiego. Wspaniałe cerkwie i drewniane kościoły, skanseny oraz chaty – oto atrakcje, z jakimi można się tu spotkać niemal na każdym kroku. Niezwykłą grupą atrakcji są tu również cmentarze wojenne. Większość z nich to cmentarze z czasów I wojny światowej. To pamiątki po słynnej bitwie pod Gorlicami, która okazała się jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach Beskidu Niskiego. Co warto wiedzieć na temat tego wydarzenia? I wojna światowa na terenie Beskidu Niskiego miała wyjątkowo tragiczny przebieg. Ciężkie walki w okolicach Gorlic toczyły się już zimą 1914 roku, kiedy to wojska austro-węgierskie musiały zmierzyć się tu z nacierającymi wojskami rosyjskimi. Wielka bitwa pod Gorlicami rozpoczęła się jednak dopiero w maju 1915 roku. Walki miały wyjątkowo burzliwy przebieg, a w ich efekcie w rejonie Gorlic zginęło około 20 tysięcy żołnierzy. Dziś przypominają nam o nich mogiły – często masowe, anonimowe groby, z którymi można się spotkać w rejonie Gorlic bardzo często. Nie brak też odrębnych nekropolii wojennych, zakładanych w tych miejscach, w których toczyły się najkrwawsze walki. Wiele cmentarzy znajduje się na obrzeżach wsi lub przy kościołach parafialnych, nie brak jednak i takich nekropolii, które ukryte są głęboko w lesie. Warto im poświęcić więcej uwagi w trakcie historycznej wycieczki po Beskidzie Niskim. To unikalne atrakcje, których odkrywanie może dostarczyć każdemu z nas wielu niezapomnianych wrażeń.

www.gospodyni24.pl

Neapol: co warto zobaczyć?

0
neapol

To włoskie miasto zachwyca turystów z całego świata, a chwile spędzone na jego terenie na długo pozostają w pamięci turystów. Wycieczki do Neapolu nie bez powodu można znaleźć w ofercie niemal każdego biura podróży, a i ogromne zainteresowanie takimi wyprawami dziwić nie powinno. Neapol to przecież wspaniały klimat, cenne zabytki oraz atrakcje, dzięki którym każdy z nas będzie mógł spędzić czas w tym mieście w ciekawy sposób. Kto odwiedzi Neapol, ten szybko przekona się, jak ciekawym i różnorodnym krajem są Włochy. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie? Jakimi obiektami najchętniej kuszą nas biura podróży, które zajmują się organizacją wypraw do włoskich miast? Neapol to przede wszystkim wspaniała historia, warto zatem zwiedzić tutejsze muzea. Jakie placówki są najważniejsze? Kusi Muzeum Archeologiczne, kusi też Muzeum Miejskie. W czasie wycieczki po Neapolu koniecznie trzeba też odwiedzić fortecę, która dodatkowo zachwyca ciekawymi zbiorami związanymi z etnografią. Kolejnym obiektem, któremu warto poświęcić swój czas, jest kartuzja św. Marcina. To właśnie na jej terenie znajduje się jedna z najpiękniejszych świątyń barokowych, jakimi mogą się pochwalić współczesne Włochy. Neapol to również liczne pałace miejskie – zabytki, które tworzą tu jedyną w swoim rodzaju kolekcję. Niezapomnianych wrażeń dostarczy też wizyta w wiekowej katedrze oraz zwiedzenie katakumb św. Januarego. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że Neapol wciąż zachwyca, a turystów pragnących zapoznać się z jego skarbami nie brakuje.

www.turistiko.pl

Zielone Niepołomice – park miejski

0

Większość turystów odwiedzających Niepołomice w czasie wycieczki po tym mieście skupia się na jego głównej atrakcji – renesansowym zamku oraz muzealnych zbiorach, które można podziwiać w jego murach. Warto jednak pamiętać, że Niepołomice są miastem bardzo ciekawym nie tylko dla miłośników sztuki oraz osób interesujących się historią. Tu wiele atrakcji czeka i na tych, których fascynują miejsca związane z przyrodą. Jedna z ważniejszych ciekawostek tego typu czeka na gości tuż przy wspomnianym już zamku królewskim. To piękny park miejski, któremu w czasie wycieczki po Niepołomicach z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi.

Co warto wiedzieć na temat tego miejsca?

Park miejski, którym mogą się pochwalić współczesne Niepołomice, został założony w 1926 roku, jednak na jego terenie można ujrzeć nieco starsze pamiątki. Jedną z nich jest dąb, znany jako Dąb Wolności. Zasadzony w listopadzie 1918 roku, ma przypominać mieszkańcom Niepołomic o tak ważnym wydarzeniu, jakim było odzyskanie niepodległości. Kolejna atrakcja, z jaką można się spotkać w czasie spaceru po tym parku, to… dawna stodoła. Od kilkunastu lat służy ona jako siedziba Izby Regionalnej – ciekawej placówki muzealnej, w której prezentowane są dawne sprzęty domowe oraz kołowrotki. Głównym skarbem parku miejskiego są jednak spacerowe alejki i wspaniałe drzewa, w których cieniu tak chętnie odpoczywają turyści pragnący w czasie wycieczki po Niepołomicach odkryć nie tylko zabytki tego miasta, ale i jego przyrodnicze skarby.

realife

Kościół św. Benedykta w Krakowie

0

Dla miłośników historii i zabytków sztuki sakralnej miasto to bez wątpienia jest wspaniałym kierunkiem wycieczki. Kraków może się przecież pochwalić pięknymi, gotyckimi świątyniami, nie brak też na jego terenie kościołów, które zachwycają barokowymi elewacjami i bezcennym wyposażeniem. Warto jednak pamiętać, że obok doskonale znanych świątyń są na terenie Krakowa niewielkie kościółki, które swym otoczeniem, ciekawą historią i architektoniczną formą oczarować mogą każdego. Gdzie warto się wybrać w chwili, gdy znalazło się tanie noclegi na terenie Krakowa i można bez obaw planować dłuższe spacery po okolicy? W gronie tych perełek dawnej architektury, które znajdują się z dala od najpopularniejszych tras turystycznych, znajduje się kościół św. Benedykta. Jest on najcenniejszym zabytkiem krakowskiego Podgórza – dzielnicy, której w czasie wycieczki po stolicy Małopolski z pewnością warto poświęcić nieco więcej czasu. Jest to wprawdzie najmniejsza świątynia, jaką może się pochwalić Kraków, jednak jej zwiedzenie dostarczy każdemu turyście wielu niezapomnianych wrażeń. Ważna jest już sama historia tego miejsca. Sięga ona XI wieku, kiedy to w miejscu obecnego kościółka powstała pierwsza budowla sakralna. W XVI wieku kościół stał się własnością Duchaków, o których do dziś przypomina podwójny krzyż, będący główną ozdobą kościelnego dachu. Niestety, wnętrze tego kościoła dostępne jest tylko w pierwszy wtorek po Wielkanocy. W tym czasie odbywa się słynne już święto Rękawka, będące kontynuacją pogańskiego święta, obchodzonego pierwotnie w dniu równonocy wiosennej na pobliskim Kopcu Krakusa.

starovka.pl

Gran Canaria last minute

0

Wyspa wiecznej wiosny, jak nazywana jest Gran Canaria, bardzo dobrze oddaje jej charakter i panujący klimat. Nigdy nie jest tu naprawdę zimno, a latem można ustrzec się uciążliwych upałów. Poza tym wyspa słynie z wielu atrakcji, które pozwalają atrakcyjnie wypełnić czas turystom.

Dlaczego warto wybrać Gran Canarię?

Jeśli macie Państwo do wyboru Gran Canaria last minute, chwytajcie okazję i lećcie na tę piękną wyspę, gdzie jednego dnia można spacerować nad brzegiem morza, podziwiać specyficzny taniec delfinów, a także obserwować zachwycające podwodne życie zwierząt i brać udział w ulicznych pochodach oraz wszechogarniającej fieście. Gran Canaria jest hiszpańską wyspą, na której panuje łagodny klimat podzwrotnikowy, który sprzyja wypoczynkowi w zasadzie o każdej porze roku.

Na wyspie nigdy nie jest zimno – średnia roczna temperatura powietrza wynosi 22 stopnie, a na niebie codziennie świeci słońce. Dlatego sezon wakacyjny na Gran Canarii nigdy nie zamiera. Warto skorzystać z oferty Gran Canaria last minute szczególnie poza latem, w okresie jesienno-zimowym, z wykluczeniem karnawału, kiedy ceny wycieczek są atrakcyjne.

Co robić na Gran Canarii?

Wielu turystom wydaje się, że Gran Canaria to zwykła wyspa, na której co najwyżej można odpoczywać w luksusowych ośrodkach i hotelach, popijając drinki z palemką. Oferuje ona jednak o wiele więcej rozrywek. Jest wspaniałym celem wakacji dla wszystkich miłośników sportów wodnych. Można z powodzeniem uprawiać tu surfing, żeglarstwo, snorkeling i nurkowanie głębinowe. Na osoby ceniące sobie błogi odpoczynek czekają piękne, piaszczyste lub kamieniste plaże.

Na całej wyspie jest aż 2 tys. km tras turystycznych dla pieszych, o różnych stopniach trudności, które zahaczają o tzw. miradores, czyli punkty widokowe. Najpopularniejsze z nich wiodą do stóp monolitów Roque Nublo i Roque Bentayga.

Gran Canaria nazywana jest też kontynentem w miniaturze. Na przykład pełne kanałów i urokliwych mostów Puerto de Mogan przywodzi na myśl włoską Wenecję, a białe domy w Agaete i Puerto de las Nieves, miasteczka w Grecji. Koniecznie trzeba przyjechać do stolicy wyspy Las Palmas, gdzie tradycja współistnieje z nowoczesnością. Można tu odpocząć na największej plaży miejskiej Wysp Kanaryjskich – Playa de las Canteras. Ciekawostką są też zabytki Telde, miasta o ponad 600-letniej historii, czy katedra w Arucas.

Dla rodzin z dziećmi poleca się wycieczkę do parku wodnego Aqualand na południu Gran Canarii, albo wizytę z najsłynniejszym ogrodzie botaniczno-zoologicznym Palmitos Park. Przewodnik na stronie https://www.wycieczka.pl/przewodnik/hiszpania/regiony-hiszpanii/gran-canaria.html

Wycieczka do Petersburga

0

Petersburg to historyczne miasto w Rosji, ulokowane w delcie Newy nad Zatoką Fińską. Dla Polaków jest szczególnie ważne ze względów historycznych. Petersburg to jednak przede wszystkim piękno, które warto zobaczyć. Sprawdźmy, co zwiedzić podczas wycieczki do Petersburga.

Pranie tapicerki w ośrodkach wypoczynkowych

0

Pranie tapicerki to jeden z oferowanych zabiegów, który przywraca Twojemu samochodowi świeżość oraz piękny, nowy stan Twojej tapicerki, podsufitki, bądź tez foteli. Czyszczenie tapicerki, foteli bądź podsufitki samochodowej zaczynamy od dokładnego precyzyjnego odkurzenia całości powierzchni prawnej a następnie spryskujemy czyszczoną powierzchnię specjalnym przygotowanym przez producenta najlepszych kosmetyków samochodowych środkiem do rozpuszczenia zabrudzeń, plam po rozlanych napojach, kawie, wszelakich sosach i wcieramy go w daną powierzchnie tak, aby po kilku minutach odessać cały brud, który jest ogromny. Używane przez nas środki chemiczne nie są w żaden sposób szkodliwe, do niektórych plam, zabrudzeń używamy myjni parowej jest to najwyższa usługa oferowana przez nas w tym zakresie. Skierowana jest do bardzo wymagających klientów bądź też do bardzo zabrudzonych podsufitek, foteli, tapicerek.

Kompleksowe pranie wnętrza samochodu Łodzi, samolotu, motorówki kosztuje minimum 250 zł. To znacznie więcej niż kosztują przeciętne kosmetyki, którymi auto bądź jakikolwiek pojazd można wyczyścić na własną rękę. Nie dajcie się jednak zwieść reklamom ponieważ te kosmetyki nic nie dają. Jest to marne nabijanie pieniędzy na nieświadomych klientach. Proponujemy nie oszczędzać na tej usłudze. Tu będziecie obsłużeni profesjonalnie, miło, szybko i z należytym szacunkiem.

bodyandmind-pl

Jak scalić związek?

0

Człowiek jako zwierzę stadne potrzebuje obecności drugiego człowieka. Najlepiej, aby była to osoba, w której się zakochaliśmy wtedy czujemy sens istnienia. Poznajemy się, coraz więcej rozmawiamy w końcu tworzymy związki. Jednak w dzisiejszych czasach utrzymanie dobrych relacji w parze nie jest takie łatwe. Zbyt dużo oczekujemy, a mało od siebie dajemy. Dlatego co robić, by scalić związek? Na pewno każda para ma swoje ważne daty. Warto się wtedy wybrać na spacer lub kolację przy świecach. Spędzanie razem czasu jest ważne, szczególnie gdy świat goni i jesteśmy bardzo zapracowani. Warto pamiętać o kwiatach czy jakiś słodkościach. Kobieta lubi adorację i na pewno doceni starania partnera. Celebrowanie ważnych dni dla związku jest bardzo ważne. W ten sposób buduje się fundament pod rodzinę. Młode związki nie mają czasu na naprawy. Wolą się rozejść niż walczyć, bądź starać się o utrzymanie znajomości. Dzisiejsze czasy są trudne dla związków, a wystarczy pamiętać o urodzinach czy rocznicy poznania.

uMALGOSI

ZOBACZ TEŻ