Wymarzone wakacje we Włoszech na wyciągnięcie ręki!

0
Wymarzone wakacje we Włoszech na wyciągnięcie ręki!

Wakacje to ulubiona część roku wielu z nas. Z utęsknieniem czekamy na urlop i planujemy go zwykle już w pierwszych miesiącach nowego roku. Niekiedy jednak pomysły na wyjazd przychodzą nieco później i wtedy najczęściej korzystamy z atrakcyjnych ofert biur podróży.

Jak wybrać idealny hotel dla rodziny?

0
Jak wybrać idealny hotel dla rodziny?

Wybierając się na dłuższe wakacje lub nawet na krótki, weekendowy wyjazd zastanawiamy się, jaki hotel powinniśmy wybrać, by cieszyć się spokojem i ciekawymi atrakcjami. W sieci, jak i w poradnikach dotyczących wakacji możemy znaleźć wiele reklam opisujących hotele dla rodzin. Czym więc powinniśmy kierować się podczas wyboru najlepszego hotelu dla naszej rodziny?

Jaki hotel wybrać na wakacje z dziećmi?

Przede wszystkim warto zwracać uwagę na hotele, które w swoich ofertach określają się jako przyjazne rodzinie. Takie hotele często są oznaczone słowem family. Takie hotele zawierają wiele atrakcji dla najmłodszych, na przykład: pokoje gier, kręgielnia, atrakcje sportowe, takie jak stoły tenisowe, piłkarzyki lub bilard. Warto zwrócić również uwagę na udogodnienia takie jak brodzik dla dzieci na basenie, po to by cała rodzina mogła bawić się i wypoczywać w wodzie. Hotele dla rodzin zapewniają dziecku również atrakcje na zewnątrz hotelu, dlatego warto by hotel posiadał plac zabawa, zjeżdżalnie lub inne tego typu atrakcje. Warto sprawdzić też polecane obiekty na stronach sprawdzających jakość oferowanych usług np. hotele dla rodzin polecane przez www.dzieckowpodrozy.pl

Czym kierować się przy wyborze lokalizacji hotelu dla rodziny?

Jeśli chodzi o lokalizację, to zdecydowanie warto zakwaterować się w hotelu znajdującym się blisko najważniejszych miejsc, które chcemy zwiedzać i w których chcemy wypoczywać. Każdy z nas może sobie wyobrazić, że podróżowanie z dzieckiem po mieście może być męczące i trudne, szczególnie, gdy w mieście znajduje się dużo turystów. Hotel blisko plaży jest w tym wypadku idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi.

Na co zwrócić uwagę w kwestii wyżywienia?

Jeśli chodzi o wyżywienie to warto zainteresować się, czy hotel w którym planujemy spędzić wakacje posiada specjalne jadłospisy dla dzieci nietolerujących niektórych składników pokarmowych . Jak wiemy alergie pokarmowe to coraz większy problem w naszym społeczeństwie, dlatego jeśli nasze dziecko nie toleruje na przykład glutenu, czy laktozy to warto sprawdzić jadłospisy hoteli przez wyborem, gdyż jest to ważna kwestia dotycząca zdrowia naszego dziecka.

W przypadku posiłków, dobrze jest wybrać hotel, którego kuchnia przygotowuje dla najmłodszych specjalne posiłki, które są kolorowe i zdobione na przykład postaciami z bajek. Przy takich posiłkach nie będziemy się musieli martwić o apetyt naszego dziecka na wakacjach, gdyż takie dania zje ono z przyjemnością. Warto też zakwaterować się w hotelu, który stawia na świeże warzywa i owoce.

Wybór hotelu na wakacje dla rodziny nie jest rzeczą łatwą, dlatego należy dobrze zastanowić się przed ostatecznym wyborem tego miejsca.

Kraków w weekend (Auschwitz Krakow)

0
Kraków w weekend (Auschwitz Krakow)

Polska do niedawna była niedocenianym turystycznie państwem, na szczęście coraz częściej turystów z całego świata stawia na kraj Piastów. Odwiedzając południe Polski nie można ominąć Krakowa – jednego z najbardziej znanych polskich miast, historycznej i architektonicznej perły. Zaledwie 75 km od najsłynniejszej stolicy leży niezwykle ważne z historycznego punktu widzenia miejsce – Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. Jest to muzeum szczególne, położone na terenie obozów koncentracyjnych, które warto odwiedzić i poznać jego historię i atmosferę.

Jak zaplanować zwiedzanie: Auschwitz Kraków?

Poniżej praktyczne porady i wskazówki, jak zaplanować weekend, by zobaczyć jak najwięcej w Muzeum Auchwitz i w Krakowie. Intensywny weekend to dobra okazja na poznanie własnej historii i kultury. Polecamy znaleźć nocleg w połowie drogi między Krakowem a Oświęcimiem. Zaoszczędzimy w ten sposób czas na dojazd w ciągu dnia. Jeśli jednak zależy nam na centrum miasta, lepiej postawić na Kraków ze względu na bogatą ofertę restauracji i klubów.

Dzień I – Zwiedzanie Auschwitz Krakow

Pierwszy dzień zwiedzania najlepiej rozpocząć od Auschwitz-Birkenau, ponieważ jest wymagające nie tylko fizycznie ze względu na dużą przestrzeń, ale również emocjonalnie, w związku z historią związaną z tym miejscem. Warto zakupić bilet wcześniej przez internet, by uniknąć kolejek. W opcji jest zwiedzanie z edukatorem lub samodzielnie – polecamy opiekę przewodnika, który podczas zwiedzania przekaże nam dużo informacji i faktów historycznych. Dzięki niemu będziemy również w stanie lepiej wczuć się w atmosferę muzeum.

On też pokaże szczegóły, które moglibyśmy pominąć zwiedzając na własną rękę. Do wyboru są dwa czasy zwiedzania – studyjne trwające 6 godzin lub ogólne – 3,5-godzinne. Różnica w cenie jest niewielka, trasa studyjna to koszt 70-80 zł, podczas gdy za prawie dwukrotnie krótszą drogę zapłacimy 55-60 zł. Będąc w jednym z najważniejszych miejsc historii nowożytnej warto wydać nieco więcej i zwiedzać dłużej, raczej jest to muzeum odwiedzane tylko raz w życiu, więc dobrze poznać je od podszewki.

Zwiedzanie rozpoczyna się o 9 rano, więc większość dnia spędzimy na terenie muzeum. Pamiętajmy, iż jest to miejsce pamięci zbrodni wojennych, zachowujmy się godnie i z szacunkiem. Ubierzmy się stosownie do sytuacji, zachowujmy ciszę i nie róbmy zabawnych zdjęć i żartów. Na odreagowanie i więcej luzu będzie czas w drugim dniu, w Krakowie.

Dzień II – Zwiedzanie Auschwitz Krakow

Po powrocie z Auschwitz-Birkenau, które jest niewątpliwie obciążającym doświadczeniem, polecamy skorzystać z uroków Starego Miasta w Krakowie. Uroczy Rynek Główny, największy rynek średniowiecznej Europy proponuje wiele atrakcji w postaci wysłuchania hejnału mariackiego, z którym wiąże się ciekawa legenda, restauracji, zabytkowych Sukiennic, w których można dostać pamiątki w postaci biżuterii czy rękodzieła, a także Kościoła Mariackiego. Kraków ma bardzo bogatą historię, dlatego rekomendujemy zaopatrzenie się w przewodnik po mieście, z którego poznamy ciekawe fakty i miejsca warte odwiedzenia.

Oczywiście punktem obowiązkowym zwiedzania Krakowa jest dotarcie na Wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim, siedzibą królów Polski. Z Wawelu niedaleko jest na najstarszy i jeden z najbardziej prestiżowych polskich uniwersytetów, Uniwersytet Jagielloński. Przyjemny kilometrowy spacer w otoczeniu zabytkowych kamienic to dobry sposób na zakończenie historycznego weekendu.

Cudze chwalicie, swego nie znacie

XXI wiek to czas dalekich egzotycznych podróży. Dostępność lotów i odległych kierunków powoduje, że nie doceniamy własnych zabytków i muzeów. Czasem weekend wystarczy, by odpocząć w otoczeniu historii i legend, a my serdecznie zachęcamy do poznawania naszych rodzimych atrakcji!

Źródło: http://cracowvisit.com/auschwitz-birkenau-krakow-tours.html

Przyznawanie bonusów pracownikom jako forma motywacji

0
Przyznawanie bonusów pracownikom jako forma motywacji

Coraz więcej pracodawców zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest motywowanie pracowników. Zauważają oni, że odpowiednio zdeterminowany do swoich zadań pracownik przynosi firmie duże zyski. Dzieje się tak z wielu powodów. Wszyscy chcemy być nagradzani za czynności, jakie wykonujemy, nawet jeśli należą one do naszych podstawowych obowiązków. Czasem wystarczy zapewnienie, że zauważamy czyjeś wysiłki, ale w relacji pracodawca – pracownik dobrze jest wyrażać swoje uznanie w materialny sposób.

Motywacja w pracy generatorem większych przychodów

Świetnym sposobem są różnego rodzaju premie, dzięki którym pracownik może kupić sobie to, co jest akurat zgodne z jego potrzebami. Wielu szefów przekonało się, jak wiele korzyści niesie za sobą program benefitów w postaci bonów prezentowych czy kart upustowych. Sprawdzoną platformą, która cieszy się dużą popularnością jest Nais. Jak to wygląda od strony technicznej? Pracodawca zakłada konto na stronie https://nais.pl/ i określa w nim budżet, jaki chce przeznaczyć dla swojego personelu. Partnerami tej platformy są takie duże portale jak Allegro, Zalando, czy pyszne.pl i wiele innych.

Zadowolenie pracowników sukcesem firmy

Z pewnością niektórzy pracownicy zechcą przeznaczyć swoje benefity na sport, inni na zwykłe zakupy, a jeszcze inni na samorozwój, co również jest możliwe. Mogą również zrzucić się na prezent dla kolegi czy koleżanki. To bardzo praktyczny sposób wyrażania swojego uznania dla osób, z którymi dobrze nam się pracuje. Z pewnością taki program w firmie budzi bardzo pozytywne emocje, ponieważ ma on pewną formę niespodzianki. Pracownicy mogą wybrać sobie bonusy, z których odniosą pożytek i może skorzystają z tego, na co szkoda by im było pieniędzy z wynagrodzenia. To taka psychologiczna w pełni pozytywna zmyłka. Z pewnością będzie to też dla nich źródłem inspiracji. Taki bonus jest źródłem motywacji oraz pozytywnego nastawienia dla pracownika. Bez wątpienia dzięki temu będzie wracał po każdym weekendzie do pracy pełen determinacji i zapału.

Nietypowe atrakcje we Wrocławiu. Poznaj miejsca, których nie znają nawet wrocławianie!

0
Nietypowe atrakcje we Wrocławiu. Poznaj miejsca, których nie znają nawet wrocławianie!

Wrocław słynie z wielu atrakcji. Najpopularniejszymi z nich są Panorama Racławicka, ratusz, Hala Stulecia, zoo oraz rozrzucone po całym mieście rzeźby krasnali. To jednak nie wszystkie atrakcje, które skrywa to miasto. Nawet jeśli byłeś już kilka razy w stolicy Dolnego Śląska, w trakcie kolejnego pobytu na pewno nie będziesz się nudzić. Wrocław ma wciąż wiele miejsc do odkrycia. O ich istnieniu często nie wiedzą nawet sami mieszkańcy.

Wakacje na dowód osobisty – gdzie pojechać bez paszportu?

0
Wakacje na dowód osobisty – gdzie pojechać bez paszportu?

Wakacyjne kraje, do których można pojechać posiadając jedynie dowód osobisty, bez konieczności wyrobienia paszportu, cieszą się każdego roku wielkim powodzeniem. Które są szczególnie popularne i przede wszystkim które warto odwiedzić? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Norwegia i kraje Skandynawii

Finlandia, Islandia, Szwecja, Norwegia, Wyspy Owcze czy Alandzkie coraz częściej przyciągają turystów z Polski. Piękne fiordy, niezwykłe noce polarne i zaśnieżone koło podbiegunowe są coraz chętniej odwiedzane przez naszych rodaków, tym bardziej, że jest to przystępny ekonomicznie wakacyjny kierunek. Do Skandynawii można wybrać się samolotem lub samochodem. Loty na Islandię zaczynają się już od 169 zł za osobę w jedną stronę, a prom do Danii to koszt od 75 zł za osobę.

Nieodkryta Mołdawia

Kolejnym krajem, do którego można polecieć na dowód osobisty jest Mołdawia – kierunek dopiero odkrywany przez Polaków, ale coraz chętniej wybierany, o czym świadczy m.in. coraz większa oferta wycieczek w biurach turystycznych (sprawdź: https://dreamtours.pl/). Mołdawia może poszczycić się przyjaznymi mieszkańcami, ciepłym klimatem i niewysokimi, jak na polską kieszeń, cenami (lot w obie strony to ok. 700 zł). To również piękny kraj pełen zabytków – obok drewnianych cerkwi i kamiennych monastyrów, koniecznie warto odwiedzić najdłuższe na świece piwnice na wina, po których trzeba przemieszczać się samochodem. Jest to z pewnością wymarzony kierunek dla miłośników tego szlachetnego runku.

Piękna Albania

Cudowna, słoneczna pogoda, ciepłe morze, bardzo przyjaźni i uśmiechnięci ludzie – to wszystko sprawia, że Albania jest coraz chętniej wybierana przez (nie tylko polskich) turystów. To państwo, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnicy morskich kąpieli, jak też górskich wycieczek. Wielką zaletą jest też pyszna, albańska kuchnia, oparta na dużej ilości warzyw i chudym mięsie. Albania należy do krajów rozwijających się turystycznie, dlatego też charakteryzuje się (jeszcze!) dość niskimi cenami, co warto wykorzystać. 11-dniowy urlop w tym urokliwym kraju, z przelotem w obie strony, noclegami i wyżywieniem można zafundować sobie już od około 800 zł za osobę w ofertach last minute: https://dreamtours.pl/wakacje/tanie-wczasy-wycieczki.

Jeżeli interesują Cię inne kierunki na wakacje, na które pojechać można jedynie z dowodem osobistym, sprawdź szeroką ofertę biura Dreamtours: https://dreamtours.pl/wakacje/wczasy-bez-paszportu. Przekonaj się, że egzotyka jest w zasięgu twojej ręki.

Przygotuj się na survival – outdoor i dobór sprzętu

0
Przygotuj się na survival - outdoor i dobór sprzętu

Survival to sztuka przetrwania. Od dobrych paru lat ruch preppersów w Polsce przybrał na siłę. Ponownie modne zaczęło być noszenie podstawowego ekwipunku na wypadek katastrofy. Niezależnie od powodów wyposażania się w takie przedmiotu, trzeba przyznać, że survival to przede wszystkim odpowiednie przygotowanie sprzętowe i zminimalizowanie noszonych rzeczy przy sobie. Sklep militarne oferują od krzesiw przez latarki, aż po buty militarne (czyli najczęściej buty trekkingowe). Jednak jadąc na wyjazd survivalowy, nie potrzebujemy zbyt wiele przedmiotów. Zobaczcie nasz poradnik i przeczytajcie, co jest najważniejsze w ekwipunku.

Kuchenka gazowa i przygotowanie posiłków

Zaczniemy od jednej z najprzyjemniejszych dziedzin życia – czyli jedzenia. Jak wiadomo w dziczy ciężko o normalnie wyposażoną kuchenkę. Dlatego trzeba się przygotować. Opcją najbardziej minimalistyczną będzie posiadanie krzesiwa, zapałek czy zapalniczki. Niektórzy zabierają do plecaka małe pudełeczko z korą brzozową, która świetnie nadaje się na rozpałkę. Jednak gdy zależy nam na czasie, to absolutnym faworytem powinna być mała kuchenka gazowa – typowo turystyczna. Kuchenka jednak nie wystarczy. Trzeba się wyposażyć w pojemną menażkę z dobrego metalu czy turystyczne sztućce. Absolutnie niezbędną rzeczą jest aluminiowy kubek który pozwoli na błyskawiczne przygotowanie gorącej herbaty czy kawy. Każdy sklep militarny powinien mieć na stanie podstawowe wyposażenie mini-kuchni na wyjazdy typu survival.

Ekwipunek dźwigany codziennie – niezbędnik survivalowca

Powinienem był już na początku wspomnieć, że właściwie każdy amator survivalu nawet na co dzień nosi ze sobą sporą przydatnego sprzętu. Pierwszą sprawą jest nóż – składany czy w pochwie – nie ma znaczenia. Musi być wygodny w użytkowaniu i nie tępić się zbyt szybko. Niektórzy decydują się na scyzoryki, jednak znacznie lepszym rozwiązaniem będzie prosty multitool leatherman, dzięki któremu wykonamy nawet bardziej skomplikowane czynności naprawcze etc. Kolejnym punktem jest apteczka. I znowu, nie musi to być nie wiadomo jak duże opakowanie pełne leków. Wystarczy coś przeciwbólowego, czyste gazy i opatrunki. Warto zabrać ze sobą także lek na zaparcia, bo nie wiadomo czy dary natury nie przeczyszczą naszego układu pokarmowego. Obowiązkowo trzeba zabrać ze sobą latarkę (może to być latarka czołowa lub bardziej kompaktowa). Polecam kupić mapę regionu, w który jedziemy i kompas. Technologia może zawieść, sygnał na odludziu się traci. Warto wtedy zorientować się dzięki bardziej tradycyjnym metodom.

Odzież

Temat odzieży jest wałkowany na wszystkich możliwych forach i blogach związanych z turystyką górską. W zależności od pory roku odzież będzie się różnić. Moją pierwszą poradą będzie po prostu to, żeby nie brać zbyt dużej ilości odzieży. To tylko dodatkowy ciężar, a chodzi o to, by zmieścić się we w miarę kompaktowym plecaku. Bielizna i pierwsza warstwa ubrań to najbardziej kluczowe części ubioru. Muszą być oddychające i bardzo wygodne – dobrze byłoby gdyby także szybko schły.

Najciekawsze hotele świata

0
Najciekawsze hotele świata

Wybierając się na wakacje, w pierwszej kolejności musimy zdecydować o kraju, który chcemy odwiedzić. Kolejnym elementem planowania podróży jest wybór odpowiadającego nam hotelu. To ważna decyzja, biorąc pod uwagę nasz komfort i oczekiwania związane z wakacjami. Od wyboru właściwego miejsca noclegowego zależy bardzo wiele. Istotna jest nie tylko wygoda w hotelu, ale odpowiedniej jakości wyżywienie czy usługi dodatkowe, jakie możemy dopasować do siebie. Nie mniej ważny jest również wygląd hotelu, jego wystrój czy architektura.

Jak spakować walizkę?

0
Jak spakować walizkę?

Pakowanie bagażu jest dla jednych ekscytującym zajęciem, a dla innych niemiłą koniecznością. W grupie zwolenników znajdują się Ci, którzy miejsce zamieszkania opuszczają dość rzadko albo mają dobrze opracowany system przygotowywania się do eskapady. Druga grupa to osoby, które wyjeżdżają wielokrotnie w ciągu roku i wciąż pakują się jak początkujący – bez żadnej opracowanej koncepcji. Co zrobić, aby pakowanie nie było męczącym obowiązkiem, a lekkim i poprawiającym nastrój rytuałem będącym częścią zamierzonej wyprawy?

Nowe przepisy

0
Nowe przepisy

W październiku 2018 roku branżę morską obiegła wieść o zmianach prawnych obejmujących podatek za pracę marynarzy. Zmiany, które weszły w życie miały zrewolucjonizować podatki marynarskie i ułatwić życie płatnikom zatrudnionym na morzu. Czy tak się stało?

Do tej pory rozliczanie podatków marynarzy było ich indywidualnym obowiązkiem często stanowiąc dla tych ludzi, przebywających stale daleko od domu, duże obciążenie. Rząd wprowadził więc nowe prawo, które weszło w życie wraz z początkiem nowego 2019 roku. Wedle nowych przepisów podatki dla marynarzy oraz większa część dokumentu stanowiącego rozliczenie podatkowe rodzin marynarzy jest sporządzana przez Krajową Administrację Skarbową. Podatnicy mają obowiązek jedynie udać się do urzędu by sprawdzić i potwierdzić jego aktualność i zgodność ze stanem faktycznym.

W nowej ustawie jest jednak poważna luka gdyż nie uregulowano kwestii marynarskich kontraktów zawieranych z zagranicznymi armatorami. W związku z tym wszyscy marynarze pracujący w minionym roku podatkowym pod obcą/zagraniczną banderą mają błędne rozliczenia podatkowe. Jeśli więc podatnicy – marynarze nie udadzą się do odpowiedniego urzędu i nie stwierdzą nieprawidłowości przygotowanego przez Krajową Administrację Skarbową rozliczenia ich PIT-y zostaną potraktowane jako niewłaściwe co może grozić karami i poważnymi problemami włącznie z interwencją kontroli skarbowej.

Marynarz pracujący w firmach innych niż polskie ma więc za zadanie jak w poprzednich latach samemu, we własnym zakresie sporządzić swoją deklarację podatkową.

Liczni marynarze, których dotyczy wadliwość podatków bez wątpienia pozostaną z pytaniami co do szczegółów działania nowego prawa oraz klasyfikacji poszczególnych firm. Dla tych osób pomocny będzie bez wątpienia radca prawny. Kancelaria radcowska udzieli dokładnych, kompleksowych porad w zakresie którego dotyczy artykuł. Warto skorzystać z witryny radcaprawny-trojmiasto.pl by uzyskać więcej szczegółów w zakresie skomplikowanego wdrożenia się w nowe przepisy.

ZOBACZ TEŻ