Zakopane – baseny termalne przyciągają tłumy

0
Zakopane – baseny termalne

Zakopane jest najliczniej odwiedzaną miejscowością turystyczną w Polsce. I choć nadal większość osób przyjeżdża do miasta dla klimatu, góralskiego folkloru i Tatr, to coraz większą atrakcją całego regionu stają się wody termalne. Przyciągają one zarówno kuracjuszy, jak i turystów chcących zafundować sobie odpoczynek w bardzo komfortowych warunkach, a przy okazji zadbać o swoje zdrowie. Baseny termalne w Zakopanem i okolicach mają potencjał, aby stać się wizytówką Podhala. Sprawdźmy, jak prezentuje się lokalna oferta.

Wody termalne, czyli podziemny skarb regionu tatrzańskiego

Odkrycie pokładów wód termalnych w tym regionie spowodowało, że Zakopane i okoliczne miejscowości zyskały bardzo mocny atut w rywalizacji o turystę – nie tylko krajowego. Zwłaszcza, że mówimy tutaj o wodach mających bardzo wysoką jakość i właściwości zdrowotne, o czym świadczy obecność wszystkich kluczowych składników mineralnych: od chromu i potasu, przez żelazo i krzem, aż po wapń i sód.

Po wdrożeniu technologii pozyskiwania wód termalnych było tylko kwestią czasu, kiedy w powstaną pierwsze baseny termalne w Zakopanem i regionie. Obecnie takich obiektów jest już kilka, z których szczególnie dużą popularnością cieszą się Termy BUKOVINA. To jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenów termalnych nie tylko w Polsce, ale też w Europie Środkowo-Wschodniej.

Baseny termalne przyciągają do Zakopanego tłumy turystów. Dzięki tej atrakcji cały region tatrzański przestał być traktowany, jako destynacja wyłącznie sezonowa (letnia i zimowa). Wypady na termy cieszą się ogromną popularnością przez cały rok, zwłaszcza wśród turystów weekendowych, którzy w ten sposób fundują sobie chwilę błogiego relaksu i odpoczynku od pracy, na przykład wczesną wiosną czy jesienią.

Co ważne, termy przyciągają nie tylko pary, ale też rodziny z dziećmi. Rośnie świadomość wśród rodziców na temat korzystnego wpływu wody termalnej na ciało młodego człowieka, szczególnie cierpiącego na różnego rodzaju alergie i choroby skórne, włącznie z atopowym zapaleniem skóry czy łuszczycą.

Do basenu termalnego po zdrowie

Woda termalna ma wybitne właściwości zdrowotne. Wspomnieliśmy już o jej bezcennym składzie, natomiast warto wyjaśnić, w jaki sposób kąpiele w basenach termalnych mogą wspomóc terapię różnych schorzeń czy też stać się kluczowym elementem profilaktyki i zdrowego stylu życia.

Już w starożytności wierzono, że woda termalna ma działanie zdrowotne. Kąpiele w niej zalecano m.in. rzymskim legionistom, którzy przechodzili rekonwalescencję po odniesionych w bitwach ranach – dzięki temu mieli szybciej wracać do służby.

Dziś dysponujemy już wiarygodnymi badaniami potwierdzającymi, że regularny kontakt z wodą termalną ma bardzo pozytywny wpływ na ludzki organizm. Kąpiele terapeutyczne szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadkach:

 • chorób serca i całego układu krążenia,
 • zaburzeń metabolicznych,
 • zaburzeń hormonalnych,
 • przewlekłych bólów mięśni, stawów i zwyrodnień kręgosłupa,
 • napięcia nerwowego,
 • stresu,
 • chorób psychicznych (na czele z depresją i nerwicą),
 • chorób dermatologicznych.,
 • kontuzji ortopedycznych.

To warto wiedzieć

Kąpiele w basenach termalnych są obecnie zalecane osobom przechodzącym rehabilitację po COVID-19.

Woda termalna ma również zbawienny wpływ na wygląd skóry – ujędrnia ją, wygładza i doskonale nawilża. Kąpiele w basenach termalnych śmiało można więc traktować w kategorii nieinwazyjnego i bardzo przyjemnego zabiegu kosmetycznego. To dobra propozycja dla osób chcących zahamować procesy starzeniowe, ale też poradzić sobie z różnego rodzaju problemami dermatologicznymi, jak trądzik różowaty.

Warto także wspomnieć o właściwościach antyoksydacyjnych wody termalnej. Neutralizuje ona wolne rodniki, które stanowią jeden z głównych czynników ryzyka chorób nowotworowych oraz odpowiadają za przyspieszone starzenie się skóry.

Które baseny termalne w Zakopanem są godne polecenia?

Warto się tutaj kierować przede wszystkim opiniami bywalców term, z których większość rekomenduje pobyt w Termach BUKOVINA. Znajdują się one w Bukowinie Tatrzańskiej, zaledwie 15 kilometrów od Zakopanego – bez problemu można tam dojechać własnym samochodem, a na miejscu jest parking na 200 aut.

Termy BUKOVINA pozyskują wodę termalną z głębokości 2400 metrów. Zawiera ona aż 28 związków mineralnych, dzięki czemu ma kompleksowe właściwości zdrowotne. Nie bez znaczenia jest również to, że termy zostały przygotowane do przyjmowania gości w każdym wieku – dzieci na pewno nie będą się tam nudzić.

Do dyspozycji jest aż 20 basenów (wewnętrzne i zewnętrzne), 3 zjeżdżalnie oraz rozbudowana strefa SPA z saunami i łaźniami parowymi. Spokojnie można sobie zaplanować całodzienny pobyt – na terenie term działają punkty gastronomiczne ze specjałami kuchni regionalnej czy zdrowymi posiłkami dla osób na diecie.

Z pełną ofertą Term BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej można się zapoznać na oficjalnej stronie kompleksu – https://www.termyBUKOVINA.pl/termy-BUKOVINA/o-termach.

W poszukiwaniu innych miejsc – warto podróżować

0
podróżować

Lato w Polsce trwa stosunkowo krótko i bywa momentami dość deszczowe. Czasami więc warto zastanowić się, czy lepszą opcją nie będzie spędzenie wakacji poza naszym krajem. Jest sporo miejsc na Ziemi, w których z pewnością warto postawić swoją stopę. Inne smaki, zapachy, powietrze, czy też niepowtarzalne warunki do spędzania wolnego czasu, itp., są zawsze w cenie. Do tego dochodzi także słońce, którego nam zdecydowanie brakuje, zwłaszcza w okresie zimowo-jesiennym. Ciekawym pomysłem może być więc wyjazd na południe Europy, czy też do Afryki, np. w listopadzie albo styczniu. Nie każdy z nas wie jednak, czego ma się spodziewać po określonych kierunkach wakacyjnych wypraw, ile takie wycieczki mogą kosztować i gdzie znaleźć najlepsze oferty tego typu. Warto wówczas skorzystać ze specjalistycznych stron, które ułatwią nam takie poszukiwania oraz zwrócą naszą uwagę na coś, na co może sami byśmy nie wpadli. Im więcej będziemy wiedzieć, tym lepszego wakacyjnego wyboru dokonamy, a o to przecież nam chodzi.

1. Wakacje prosto z naszych snów – gdzie jechać?

2. Smaki, zapachy, wspomnienia

Wakacje prosto z naszych snów – gdzie jechać?

Swojskie pytanie: „gdzie na wakacje?”, powraca jak bumerang w większości domów nad Wisłą każdego roku. Wybór miejsca do spędzenia dwóch tygodni, czy też miesiąca wakacyjnego urlopu, może się okazać dość skomplikowany. Zwłaszcza, jeśli trzeba go dokonać tak, aby zadowolił on, np. pięcioosobową rodzinę. Co oczywiście nie oznacza, że takich problemów nie mają grupy przyjaciół, czy też samotni podróżnicy spragnieni słońca oraz innych niepowtarzalnych wrażeń. Z pewnością dużym ułatwieniem będzie tutaj Internet, który jest kopalnią wszelkiego rodzaju pomysłów, w tym także tych związanych z wypoczynkiem. Dobrze by było w nim znaleźć stronę, która udzieli nam solidnych oraz profesjonalnych podpowiedzi jeśli chodzi o to, co zrobić z wolnym czasem w trakcie zasłużonego urlopu. Taką witryną jest z pewnością turystycznyninja.pl. Znajdziemy tam wiele fachowych artykułów, dzięki którym wybór odpowiedniej destynacji stanie się o wiele łatwiejszy. Są bowiem miejsca oczywiste, które od razu przychodzą nam do głowy, gdy pomyślimy o wakacjach, ale warto też zwrócić uwagę na nowe kierunki, pojawiające się w ofercie biur podróży. Wakacje też podlegają różnym trendom oraz modom – dobrze jest więc trzymać rękę na pulsie, by wybrać to, co nas naprawdę intryguje.

Smaki, zapachy, wspomnienia

W przypadku, gdy wybieramy się na wakacje sami, nasz wybór będzie z pewnością łatwiejszy, niż to co czeka kilka osób o zróżnicowanych gustach. Wybierając jakiekolwiek wakacje: zagraniczne, czy też nad Bałtykiem albo na Mazurach, trzeba uwzględnić różne gusta. Dla tych, którzy lubią zwiedzanie, wyjazd do kurortu z plażami z pewnością nie będzie dobrym rozwiązaniem. Ci, którzy lubią się opalać, niekoniecznie będą chcieli biegać po muzeach, np. w Londynie. Dobrym pomysłem byłoby także urozmaicenie sobie wakacji, tak aby znaleźć czas i na plażę i na muzeum. Dzięki temu wrócimy do domu z ładną opalenizną, ale i z nową wiedzą, która może się przydać w przyszłości. Podczas wyjazdów warto także próbować lokalnych specjałów, bo co innego zjemy w Albanii, a czym inny uraczymy się na Dominikanie. Przy okazji dobrze też jest poznać nieco miejscowe zwyczaje oraz nauczyć się kilku najprostszych zwrotów grzecznościowych, w języku który jest używany na danym obszarze Ziemi. Z pewnością pozwoli to nam milej spędzić czas oraz może otworzyć szerzej drzwi do różnych atrakcji, które mogą umknąć innym turystom.

Mieszkania na Prądniku – atrakcyjna oferta dla szukających spokoju

0
Mieszkania na Prądniku

Prądnik Biały – jedna z tych dzielnic w Krakowie, które świetnie się rozwijają i dają wiele możliwości osobom, które chcą na stałe osiąść w Krakowie. Z jednej strony oferta usług dla mieszkańców jest stale poszerzana, z drugiej zaś strony Prądnik zyskuje bardzo dobrą komunikację z innymi rejonami miasta więc osoby pracujące w centrum również powinny docenić walory tej lokalizacji. Zainteresowanie zamieszkaniem w tej okolicy sprawia, że deweloperzy realizują tam coraz więcej swoich inwestycji. Chcąc zamieszkać w Krakowie, warto przyjrzeć się nowym inwestycjom, które powstają na Prądniku Białym.

Inwestycja Nowa Siewna – atrakcyjna propozycja dla wymagających

Wśród tych propozycji, które otrzymujemy, znajduje się między innymi inwestycja realizowana przez https://www.superkrak.com.pl/. Nowa Siewna powstaje w kilku etapach, na które składają się kolejne wielorodzinne budynki, w których dostępne są mieszkania o różnych metrażu i rozkładzie. Super Krak od lat obecny na krakowskim rynku nieruchomości decydując się na inwestycję Nowa Siewna, chciał swoją aktywność przenieść w te rejony miasta, które wydają się być obecnie najlepszym kierunkiem potencjalnego rozwoju. Decydując się na mieszkanie z tej inwestycji, można liczyć na nowoczesne budynki, doskonałe otoczenie nieruchomości i świetną lokalizację.

Prądnik Biały – rozwijająca się dzielnica w Krakowie

Wybór mieszkania w dzielnicy Prądnik Biały to świetna propozycja dla wymagających. Miasto gwarantuje rozwijającą się infrastrukturę, w ramach której przebudowywana jest obecnie Al. 29 Listopada. Do tego dochodzi budowana również nowa linia tramwajowa na Górkę Narodową. W okolicy znajduje się również trasa S7 prowadząca do Warszawy. Okolice inwestycji Nowa Siewna to również dobrze przygotowana infrastruktura dla mieszkańców: sklepy, oferty gastronomiczne, usługi kosmetyczne, dostęp do lekarzy i farmaceutów. W okolicy znajdują się również tereny zielone oraz parki miejskie, doskonale przygotowane do tego, by całymi rodzinami spędzać tam czas wolny.

Podróżujesz z psem? Wybierz matę na tylne siedzenie i zapewnij mu jak największą wygodę

0
pies

Podróż z ukochanym pupilem jest dla wielu z nas prawdziwą przyjemnością. Jednak przewożenie psa, w szczególności większego, wymaga także pewnych przygotowań, które zapewnią wygodę zarówno zwierzęciu, jak i samemu właścicielowi. Właśnie z tego względu serdecznie polecamy maty na tylne siedzenie.

Mata dla psa – wygoda i bezpieczeństwo pupila

Decydując się na podróż ze zwierzakiem, zawsze musimy pomyśleć przede wszystkim o tym, czy będzie czuł się dobrze w czasie takiej trasy – zwłaszcza, jeśli jest ona dość długa. Właśnie dlatego warto zapewnić mu odpowiednią ilość miejsca, by mógł swobodnie usiąść lub położyć się w trakcie jazdy.

Jednocześnie warto pamiętać, że leżąc czy siedząc, pies jest znacznie bardziej narażony na wszelkiego rodzaju urazy, niż my, przypięci pasami podróżnicy. Dlatego należy w miarę możliwości zabezpieczyć go przed możliwością upadku z tylnej kanapy. Pomocna może okazać się w tym właśnie mata, które jest nie tylko rozkładana na tylnym siedzeniu, ale także zawieszana na zagłówkach przednich miejsc. Dzięki temu tworzy większe legowisko z “hamakiem”, znajdującym się pomiędzy fotelami. W efekcie sprawia, że pies nie ma możliwości, by wcisnąć się pod przednie miejsca, co mogłoby być dla niego niebezpieczne. Nie może też przypadkiem się tam “sturlać”, nawet w trakcie gwałtownego hamowania.

Warto także zauważyć, że miękka mata jest po prostu wygodna i powiększa odrobinę miejsce dla zwierzęcia, co na pewno zapewni mu większy komfort podróży.

Ochrona dla samochodu

Podróżując z psem, na pewno nieraz zdarzyło ci się narzekać na brudną tapicerkę. Sierść, a także błoto i piach naniesione przez łapki mogą być bardzo trudne do wyczyszczenia, jeśli zapomnieliśmy wcześniej rozłożyć choćby koc na kanapie. Co więcej, pieski często zwijają koce łapkami, co sprawia, że nawet jeśli o nich pamiętamy, to i tak nie chronią siedzenia w pełni.

Mata dedykowana do przewożenia zwierząt eliminuje te wszystkie nieprzyjemności. Proponowane pod adresem https://unizoo.pl/product-pol-495-Mata-dla-psa-samochodowa-pokrowiec-na-tylne-siedzenia-bagaznik-150-140-cm-Czarna.html rozwiązanie zostało przemyślane tak, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo samochodu na równi, z bezpieczeństwem zwierzęcia. Dlatego mata składa się z pięciu warstw, wśród których między innymi znalazły się warstwy wodoodporne i antypoślizgowe. Dzięki temu nie zsuwa się z siedzenia, a jeśli nawet zwierzę naniesie na nią błoto, wodę i piach, nie dostaną się one na tapicerkę.

Jednocześnie, mata posiada powłokę odporną na pazury, co sprawia, że nawet bardziej energiczny pupil nie zdoła jej zniszczyć i będzie mu ona służyła przez wiele kolejnych podróży.

Żeglarstwo – Piękna pasja na wodach jezior i mórz

0
Kurs żeglarski

Żeglarstwo, to dla wielu pasja, niezapomniana przygoda oraz cudowne chwile spędzone spędzone na wodzie. Wiele osób pragnie wypłynąć na szerokie wody, czerpać korzyści z natury i wsłuchiwać się w szum morza.

Rodzinny wyjazd na narty do Włoch

0
Rodzinny wyjazd na narty do Włoch

Włoskie Alpy to jeden z najbardziej znanych i cenionych regionów narciarskich. Ogromna ilość tras i doskonale przygotowane ośrodki zachęcają do korzystania z uroków tutejszych zakątków. Co więcej, w alpejskich kurortach praktycznie każdy znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie. Poznaj to, co najciekawsze i wybierz wycieczkę dla całej rodziny.

Rodzinne wyjazdy na narty. Dlaczego warto?

Jednym z najlepszych pomysłów na spędzenie ferii zimowych może być wspólny, rodzinny wyjazd na narty. Zamiast wysyłać dzieci na obóz, a samemu odpoczywać w domu lub pracować, znacznie lepiej będzie zorganizować wspólny wypoczynek na łonie przyrody, w pięknym, ośnieżonym zakątku Europy.

Taki wyjazd to nie tylko szansa na zdobycie nowych umiejętności lub podszlifowanie już posiadanych. To przede wszystkim okazja do wspólnego spędzenia czasu i zacieśniania rodzinnych więzów, a także poznania nowych cech naszych najbliższych. Wspólna zabawa i pomoc sobie na stoku na pewno sprawią, że każdy w rodzinie będzie szczęśliwszy i znacznie mocniej związany z pozostałymi.

Oczywiście, jest to także okazja do odwiedzenia ciekawych zakątków. W końcu oprócz szusowania po stoku, czas można spędzić także na innych aktywnościach, zaczynając od spacerów, a kończąc na zwiedzaniu okolicznych zabytków. We Włoszech znajdują się praktycznie na każdym kroku, więc bez wątpienia każdy znajdzie wśród nich swoje ulubione.

Wspólne szusowanie

Wyjazdy na narty do Włoch to przede wszystkim rodzinne szusowanie, z rodzinnym Ski Passem wliczonym w cenę całego wyjazdu. To rozwiązanie, które sprawi, że bez wahania każdy z członków rodziny będzie mógł udać się na stok i doskonale bawić, bez obawy o cenę całego przedsięwzięcia albo o samodzielne poszukiwanie atrakcyjnej oferty.

Warto również pamiętać o dodatkowych możliwościach, takich jak Free Ski, czyli Ski Passach wliczonych w cenę wykupionych wczasów o długości minimum siedmiu dni. Taka oferta obowiązuje przede wszystkim na koniec i początek sezonu, jednak może być atrakcyjną zachętą do wyjazdu.

Specjalnie z myślą o dzieciach

Włoskie kurorty narciarskie warto wybrać na rodzinny wyjazd również dlatego, że zostały one doskonale dostosowane do potrzeb najmłodszych. Znajdują się w nich specjalne przedszkola i szkółki narciarskie, w których maluchy mogą wspólnie zdobywać wiedzę i ćwiczyć swoje zdolności. Co więcej, po zabawie na śniegu mogą wspólnie odpocząć podczas oglądania bajek czy innych aktywności, dzięki czemu na pewno będą mogły nawiązać także nowe znajomości.

Włoskie atrakcje to nie tylko narty

Wybierając się do włoskiego kurortu, warto pamiętać, że nie tylko śnieżne atrakcje czekają tam na przybyłych. Włochy to także piękne widoki, wspaniała kuchnia i kultura, która potrafi zachwycić każdego. Bez wątpienia jest miejscem, w którym wypoczną wszyscy członkowie rodziny.

Na co zwrócić uwagę wybierając salę weselną w Lublinie?

0
Na co zwrócić uwagę wybierając salę weselną w Lublinie

Organizacja wesela to czasochłonne i dość skomplikowane przedsięwzięcie. Stojąc przed wyborem sali na wesele należy zatem zwrócić uwagę na kilka kwestii. Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się, gdzie zorganizować wesele w Lublinie.

Obiad dla najbliższych czy duże wesele?

Czy robić duże wesele? A może tylko obiad dla najbliższych? Czy dalsza rodzina nie będzie obrażona? Takie i inne pytania pojawiają się w głowie każdej pary na etapie planowania wesela. Nie ulega wątpliwości, że bardzo ciężko odpowiedzieć na nie jednoznacznie.  Każda sytuacja jest przecież inna. Ma to związek nie tylko osobistymi preferencjami dotyczącymi wyboru gości, ale również z kwestiami finansowymi oraz terminami. Warto zatem dobrze przemyśleć swoją decyzję, aby w dniu wesela i po nim czuć się z nią komfortowo.

Sala weselna w Lublinie

Bez względu na wielkość przyjęcia, warto pomyśleć o sali weselnej z odpowiednim wyprzedzeniem. Mieszkając w południowo-wschodniej Polsce warto urządzić wesele w Lublinie. Zarówno samo miasto, jak i jego okolice to doskonałe miejsce na zorganizowanie tak wyjątkowego wydarzenia. Jedną z najchętniej wybieranych sal weselnych jest ta w hotelu Trzy Róże. Szczegółową ofertę można znaleźć na stronie obiektu https://www.trzyroze.pl/. Dzięki eleganckiej sali weselnej oraz niezawodnej obsłudze, zarówno goście jak i Para Młoda będą zachwyceni przyjęciem zorganizowanym w tym miejscu. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią nowoczesność, wysoki poziom usług oraz wyśmienitą kuchnię. Wszystkie dania smakują niesamowicie i są tak samo podane. Każdy talerz to jadalne dzieło sztuki. Obsługa jest wyjątkowo sprawna i niemal niewidoczna, a spora baza hotelowa pozwala na zakwaterowanie weselnych gości.

Odpowiednia oprawa wesela jest bez wątpienia jednym z najważniejszych aspektów całego przyjęcia. Te wyjątkowe chwile są przecież ukoronowaniem miłości i jednocześnie początkiem nowej, wspólnej drogi życia. Warto zatem zadbać o piękne wspomnienia i zorganizować przyjęcie w sali, która spełni wszystkie oczekiwania Pary Młodej i gości.

Sala na imprezy rodzinne – jej wynajem i standardy obsługi gości

0
Sala na imprezy rodzinne – jej wynajem i standardy obsługi gości

Opowieści o polowaniach na wolny termin w wymarzonej sali weselnej mają dużo wspólnego z prawdą. Chociaż lokali tego typu powstaje coraz więcej a konkurencja rośnie, te najbardziej znane w okolicy i cieszące się dużą popularnością mają zarezerwowane terminy nawet na trzy lata wprzód. Powodem takiej popularności jest zwykle nie tyle cena, co bardzo wysokie standardy obsługi w czasie wesel.

Goście na pierwszym miejscu

A te dotyczą przede wszystkim sposobu podejścia do bawiących się osób. Ważna jest szybka i profesjonalna obsługa, błyskawiczne rozdawanie posiłków i sprzątanie brudnych talerzy oraz sztućców, regularne uzupełnianie braków na stołach zwłaszcza w przypadku napojów. Goście weselni muszą się po prostu czuć jak na prawdziwym weselu, gdzie dosłownie wszystko jest robione za nich. Dotyczy to nawet tak prozaicznych rzeczy jak zamawianie herbaty albo kawy – i to nawet wtedy, gdy mają do dyspozycji osobny kącik do ich samodzielnego zaparzania.

Nie tylko wesela

Oczywiście sale weselne mimo swojej sugestywnej nazwy nie są wynajmowane jedynie pod wesela. Na tygodniu a nawet w niedziele mogą służyć do organizacji innych imprez. Najczęściej to komunie, chrzciny Lublin oraz urodziny, ale zdarzają się też imprezy rocznicowe oraz firmowe i integracyjne. Dla utrzymania wysokiej renomy lokalu ważne jest, aby każda z nich stała na równie wysokim poziomie co wesela.

Chrzciny na wiele osób

Wynajem tego typu lokali cieszy się szczególnie dużą popularnością w przypadku organizacji chrzcin. Ważna rodzinna impreza często jest rozszerzana nie tylko na najbliższą rodzinę, ale i na dalszych krewnych. A to oznacza o wiele huczniejsze przyjęcie i konieczność wynajęcia dużej sali na chrzciny. Pod względem organizacyjnym wygląda to podobnie jak w przypadku wesela. Zmienia się tylko liczba serwowanych potraw, nie gra żadna kapela i brakuje wiejskiego stołu oraz baru z alkoholami. Zwykle pojawia się jednak animator dla najmłodszych dzieci, który zabawia je w czasie chrzcin, aby rodzice mogli spokojnie się zabawić.

Noclegi Dziwnówek – połączenie sielskości i nowoczesnego designu

0
Noclegi Dziwnówek

Dziwnówek, to stosunkowo niewielka, ale bardzo malownicza nadmorska miejscowość, której uroki doceniane są każdego roku przez licznych turystów. Choć najchętniej ten kierunek podróży wybierany jest w miesiącach letnich, głównie wakacyjnych, także i w okresie chłodniejszym warto docenić pobyt nad morzem, właśnie w Dziwnówku. Możemy wówczas połączyć zdrowotne właściwości wdychanego jodu z odpoczynkiem od tłumów ludzi. Aby jednak relaks ten był rzeczywiście komfortowy, warunki zakwaterowania muszą być dostosowane do każdej pory roku.

Możemy oczywiście udać się do tradycyjnego hotelu, ale jeżeli pragniemy faktycznie odpocząć od ludzi, atrakcyjną alternatywą będą domki. Noclegi Dziwnówek w takim wariancie to szereg korzyści.

Zalety zakwaterowania w komfortowych domkach całorocznych

 • Swoboda w wyborze terminu – domki nadają się do zamieszkania nie tylko w lecie, ale i przez pozostałą część roku.
 • Nowoczesna aranżacja wnętrz – domki łączą w sobie funkcjonalność z nowoczesnym wykończeniem, dzięki czemu łatwo się w nich poczuć jak u siebie w domu.
 • Duża przestrzeń – stwarzająca możliwości pobytu rodzinnego, np. rodziców z dziećmi i dziadkami lub w gronie znajomych.
 • Wyposażenie jak w domu – oprócz osobnych pomieszczeń sypialnianych, jest także i część wspólna w postaci salonu czy urokliwego tarasu; do tego wyposażenie we wszelkie akcesoria przydatne do codziennego funkcjonowania – dzięki temu nie ma potrzeby myśleć o zabraniu ze sobą przedmiotów kuchennych czy nawet ręczników.

Idea tego miejsca

Główną misją było stworzyć warunki do pełnego relaksu, połączyć ideę agroturystyki, sielskości z ponadczasowym designem i wysoką jakością wykończenia domków. W zależności od potrzeb jest możliwość integracji z pozostałymi urlopowiczami lub też pozostania jedynie w gronie rodziny. Zarówno powierzchnia domków, jaki i całego obiektu jest na tyle duża, że każdy ma możliwość spędzania czasu według własnych potrzeb. Okolica zachęca do skorzystania ze ścieżek rowerowych czy spacerowych, aby delektować się pięknem natury. Dodatkowo odległość od morza jest optymalna –  z jednej strony blisko, ale z drugiej nie na tyle blisko, aby męczył gwar turystów wypoczywających na plaży.

Dla tego ogromnego wachlarza możliwości spędzenia urlopu w uroczym Dziwnówku, warto wybrać miejsce, w którym będziemy czuć się naprawdę komfortowo. Gdy raz odwiedzi się taką wakacyjną wioskę, z pewnością swoim urokiem przyciągnie ona ponownie.

Standard noclegów w dużych miastach i ich ceny

0
Standard noclegów w dużych miastach i ich ceny

Branża hotelarska przyzwyczaiła Polaków do różnorodności swoich cen. Zależą one od terminu wizyty, jej długości, standardu pokoju lub apartamentu, ale też lokalizacji ośrodka. Najwięcej za nocleg zapłacimy nad morzem i w górach w okresie letnim. Najmniej w małych miejscowościach o znikomym znaczeniu turystycznym. A jak wyglądają hotele w dużych miastach? Czy nocleg w takich miejscach pochłonie pół wypłaty?

Hotelarze idą za trendami

Na początku trzeba zauważyć jedną ważną rzecz: polska branża hotelarska należy do najbardziej rozwiniętych w Europie. To oznacza, że mamy po pierwsze ogromną bazę noclegową, po drugie bardzo zróżnicowaną pod względem standardów, a po trzecie dopasowaną do każdego klienta. Statystyczny hotel w polskich warunkach oferuje gościom maksimum wygody, prywatność i spokój, a do tego możliwość z korzystaniu paru dodatkowych usług często wliczonych w cenę noclegu.

Jak wyglądają koszty noclegu?

Ta cena wcale nie musi oznaczać dla przeciętnego Kowalskiego głodówki przez pół roku, aby mógł sobie pozwolić na tydzień wypoczynku w eleganckim hotelu. Warto też dodać, że w koszty noclegu oscylujące w zależności od hotelu od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za dobę, wliczają się różniej sprzątanie pokoju, obsługa hotelowa, baseny, SPA, siłownia itp. Objęty może być nią także hotelowy parking a w bardziej luksusowych ośrodkach – możliwość garażowania swojego pojazdu. Poza ceną mieszczą się za to najczęściej posiłki w hotelowej restauracji i zamawiane napoje alkoholowe z baru.

Katalog usług dodatkowych

Noclegi są oczywiście główną usługą hotelową w https://www.ckhotelfocus.pl/ ale nie zawsze podstawową. Coraz częściej w katalog usług świadczonych w nowoczesnych hotelach wpisuje się również dostęp do wspomnianej siłowni oraz basenu, możliwość zamówienia masażu albo wizyty w SPA, skorzystanie z boisk sportowych czy kortów tenisowych. W ofercie kierowanej do firm króluje natomiast wynajem pokojów dla pracowników przyjeżdżających na szkolenia, imprezy integracyjne albo konferencje połączony z wynajmem samym sal konferencyjnych.

ZOBACZ TEŻ