Czym żyje Warszawa?

Warszawa – miasto pełne energii, rozwijające się, w którym wiele się dzieje. To tutaj odbywają się najważniejsze eventy, festiwale, koncerty, pokazy itp. Tu, albo w okolicznych miejscowościach, mieszkają gwiazdy i celebryci. Coraz szybciej nasza stolica staje się też miejscem wielokulturowym. Jaka jeszcze jest i co się w niej dzieje?

Warszawa pełna zmian

Stolica zmienia się szybciej niż wszystkie pozostałe miasta. Bez wątpienia wpływ mają na to osoby przybywające z innych krajów. Również to, że dzieje się tutaj najwięcej, zaowocowało potrzebą otwierania nowych, ciekawych miejsc. Związane mogą być z nauką, kulturą czy sztuką, ale również z gastronomią. Chyba nie ma żadnego innego miasta w Polsce, w którym co krok byłoby tyle różnorodnych restauracji i kafejek: polskich, zagranicznych, powszechnie znanych i niszowych. Każda z tych zmian może znaleźć swoje odzwierciedlenie w reakcjach zainteresowanych osób, a przede wszystkim dziennikarzy. Nic więc dziwnego, że Kurier Warszawski, będący najstarszym ilustrowanym miesięcznikiem opowiadającym o życiu stolicy, również o nich wspomina. Praktycznie każde większe przedsięwzięcie, rocznica czy najnowszy trend zostają odnotowane na łamach czasopisma.

Wystawa o rzeczywistości

Jednym z wydarzeń, które niedawno zgromadziło wielu Warszawiaków, było otwarcie nowej wystawy w Muzeum Karykatury noszącej podwójny tytuł: „Kolorowe odcienie szarości” i „Wiater w oczy”. Pierwsza jej część składa się z prac satyrycznych Macieja Trzepałka. Odnoszą się one do naszej rzeczywistości i jej różnorodnych odcieni: od tego, co kolorowe i piękne, aż po to, co szare i przygnębiające. Druga część wystawy to z kolei prace Tomasza Wiatera, które są karykaturalną odpowiedzią na aktualne wydarzenia polityczne. Cechuje je duży antyklerykalizm, a także bezkompromisowość osądów, ukazana na rysunkach i tekstach. Ciekawostką jest, iż niektóre ilustracje zostały zakryte czarnym materiałem, który należy unieść, aby je zobaczyć. Najpewniej ma to służyć temu, aby nie urazić uczuć niektórych zwiedzających. Wystawa, dotykająca naszej rzeczywistości, jest bez wątpienia jednym z tych wydarzeń, które będą zarówno interesujące dla mieszkańców, jak i odbiją się szerokim echem w mediach. Nic dziwnego – w końcu wielu z nas myśli podobnie jak artyści, którzy wykonali prace. Inni być może pójdą tam, by je skrytykować i bronić swoich, innych światopoglądów. Niezależnie jednak od celu, warto odwiedzić Muzeum Karykatury, aby poznać spojrzenia artystów na polską codzienność.

„Kurier Warszawski” zaprezentował na swoich łamach artykuł na ten temat, zachęcając swoich czytelników do odwiedzenia tego miejsca. I nie jest to zaskakujące, w końcu to miesięcznik o życiu stolicy, który nie mógłby pominąć tak ważnego dla niej wydarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here