Jaki wybrać czytnik E-book

Czytnik E-book to rozwiązanie bardzo funkcjonalne i przenoszące na zupełnie inny poziom czytanie książek. Nawet ogromna biblioteka dzięki temu urządzeniu jest się w stanie zmniejszyć od rozmiaru niewielkiej publikacji, bo mniej więcej takie wymiary mają nowoczesne E-booki. Wybierając konkretny model spośród wielu dostępnych https://www.oleole.pl/czytniki-ebookow.bhtml, warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar ekranu, lecz także na jego typ, oświetlenie, sterowanie, parametry techniczne oraz funkcje. 

  1. Pocketbook 627 Touch Lux 4 – wysoka jakość w rozsądnej cenie
  2. Amazon Kindle 10 – klasyk wśród czytników
  1. Sprawdź dokładnie, zanim wybierzesz czytnik E-book

 Pocketbook 627 Touch Lux 4 – wysoka jakość w rozsądnej cenie

Pocketbook 627 Touch Lux 4 to jedno z bardziej popularnych urządzeń do czytania e-booków dostępne na rynku. Cechują je bardzo kompaktowe wymiary. Czytnik ma 6 cali i rozdzielczość 1024 x 758 pikseli. Dzięki wbudowanej pamięci o pojemności aż 8 GB pozwala na przenoszenie ze sobą niezliczonych wręcz ilości dokumentów. Nadaje się więc zarówno do przechowywania literatury, jak i ważnych biznesowych prezentacji, nawet tych, które są stosunkowo duże. Bez problemu można na nim wyświetlać duże dokumentacje projektowe, raporty oraz inne dokumenty firmowe. Można przeglądać prezentacje i oczywiście czytać książki. Wyjeżdżając na długie wakacje bez problemu możesz w nim zabrać i dokumentację zawodową i ulubione lektury. Wszystko jest pod ręką i w jednym miejscu.

Oczywiście w razie potrzeby bez problemu możesz podłączyć czytnik do komputera, aby sprawnie przekazać dane, skopiować je na czytnik lub na dysk komputera. Kabel USB pozwala na wygodne połączenie z laptopem i komputerem stacjonarnym, dzięki czemu możesz bez problemu kopiować dane na dysk lub uzupełnić swoją bibliotekę e-booków i innych plików.

Dodatkowym plusem tego urządzenia jest wyświetlacz E-Ink. Technologia E-Ink gwarantuje bowiem jeszcze większy komfort czytania. Ekran czytnika E-book imituje bowiem kartkę papieru. Nie przypomina więc nieustannie świecącego w oczy niebieskim światłem ekranu zwykłego tableta czy laptopa. Czytanie E-booka jest więc nie tylko wygodne, lecz także bezpieczniejsze dla wzroku, który nie męczy się tak szybko, jak przy korzystaniu z komputera.

Urządzenie czyta formaty: CHM, DJVU, DOC, DOCX, EPUB, FB2, HTM, HTML, MOBI, PDF, PRC, RTF, TCR , TXT.  Z plików graficznych: BMP, JPG, PNG, TIFF.

Z dodatkowych funkcji warto wymienić: czytnik RSSdodawanie adnotacjigry, notes, obsługa słowników ABBYY Lingvo oraz dostęp do przeglądarki internetowej.

Amazon Kindle 10 – klasyk wśród czytników

To właśnie urządzeniom Kindle świat zawdzięcza tak błyskawiczną popularność E-booków i rozwój technologi umożliwiającą czytanie ich w dowolnym miejscu i czasie. Obecnie coraz więcej urządzeń stosuje analogiczne rozwiązania, jak Amazon. Porównując Kindle –  https://www.oleole.pl/czytniki-ebookow/amazon-czytnik-kindle-10-black-bez-reklam.bhtml i omówiony powyżej Pocketbook, błyskawicznie można zauważyć podobieństwa. Podobne są metody łączenia się urządzeń z komputerem przez kabel USB, podobnie jak w przypadku Pocketbook Kindle ma niemałą pamięć zewnętrzną, choć w omawianym modelu jest są 4 GB. Ponadto, w Kindlu również wykorzystana jest technologia E-Ink. Zaznaczyć zresztą trzeba, że to właśnie Kindle spopularyzowało taką metodę wyświetlania E-booków, która miała zdecydowanie lepiej imitować obraz kartki papieru, a jednocześnie mniej męczyć ludzki wzrok. Rozmiar 6 cali i rozdzielczość 800 x 600 pikseli także mają służyć jak najlepszemu odwzorowaniu naturalnej wielkości kartek, co ma czynić czytanie jeszcze bardziej naturalnym.

Pocketbook nie jest natomiast wyposażony w technologię Bluetooth, z której korzysta Kindle. Dzięki temu czytnik Amazona umożliwia bezprzewodową komunikację z urządzeniami wyposażonymi w ten interfejs. Bez problemu można skomunikować laptopa czy komputer z czytnikiem. Nie potrzebne są już żadne kable, dodatkowe łączenia. Wszystko odbywa się sprawnie i szybko, szczególnie jeśli urządzenia zostaną sparowane na stałe. W ten sposób czytnik może łączyć się ze smartfonami, tabletami lub laptopami.

Kindle czyta natomiast nieco mniej formatów niż Pocketbook: AZW, AZW3, DOC, DOCX, HTML, MOBI, PDF, PRC, TXT. Z plików graficznych: GIF, JPG, PNG. Dodatkowe funkcje są tutaj jednak ograniczone do minimum: kalendarza, możliwości powiększenia tekstu, przeglądarki internetowej.

Sprawdź dokładnie, zanim wybierzesz czytnik E-book

Warto zwrócić uwagę, że już zestawienie dwóch z pozoru bardzo podobnych do siebie urządzeń, ujawnia niemałe różnice między nimi. Jeśli czytasz mniej popularne formaty dokumentów, lepiej wyposażyć się w Pocketbook. Podobnie jeśli zależy ci na efektywnym korzystaniu z przeglądarki oraz słowników. Urządzenie to jest bardziej uniwersalne nie tylko przez rozszerzone opcje czytania plików, lecz także możliwość prowadzenia rozbudowanych notatek, a także obecność gier.

Kindle natomiast pozwala na bardzo szybkie i łatwe łączenie się z innymi urządzeniami. Lepiej także nieco odwzorowuje samą kartkę papieru, czyniąc czytanie E-booka bardziej zbliżonym do czytania papierowej książki.

Warto więc dokładnie przyjrzeć się parametrom każdego z interesujących nas urządzeń i dokonać świadomego wyboru. Nie ma bowiem nic gorszego niż kupić czytnik, który np. nie będzie czytał potrzebnego ci formatu pliku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here