Zdecydowałeś, że na lotnisko dojedziesz wygodnie i bez problemów własnym samochodem? To świetny pomysł, ale na czas pobytu za granicą trzeba auto gdzieś przy lotnisku zaparkować. Gdzie? I jak wybrać dobry parking przy lotnisku?

Parkowanie przy lotnisku „na dziko”

Tę opcję wybierają osoby, które wyjeżdżają na krótki okres czasu. Parkują na poboczu, w pobliskich zagajnika, pod cudzymi posesjami. To opcja dość niebezpieczna i to z dwóch powodów. Auto może po prostu zostać odholowane przez straż miejską, zwłaszcza jeśli nie będzie zaparkowane poprawnie. Jest też narażone na włamanie do wnętrza bądź kradzież (dla złodziei auto stojące gdzieś na poboczu w okolicy lotniska jest jasnym sygnałem).

Aby pozostawić auto za darmo przy lotnisku trzeba też mieć na uwadze dość długi spacer z miejsca pozostawienia auta do terminalu, bo w pobliżu lotnisk zazwyczaj nie ma miejsc, na których można auto w ten sposób zaparkować. A wszystko po to, by zaoszczędzić 10-20 zł. Jest sens?

Oficjalny parking przy lotnisku

Można i tak – zwłaszcza jeśli nie zależy ci na finansach. Lotniskowe parkingi znajdują się bardzo blisko terminala, ale zawsze są to parkingi niestrzeżone a do tego niezwykle kosztowne. To w zasadzie opcja dla osób, które nie odrobiły lekcji i nie przeczytały przed przylotem o tym, gdzie pozostawić auto przy lotnisku. Ty unikniesz tego błędu.

Prywatny parking przy lotnisku

Ostateczną (i tak naprawdę jedyną słuszną) opcją, jest pozostawienie pojazdu na prywatnym parkingu w okolicy lotniska. Parkingi te prowadzone są przez osoby posiadające działki wokół lotniska. Parking przy lotnisku może być prowadzony w formie parkingu strzeżonego lub parkingu dozorowanego (w przypadku pierwszej opcji mamy prawo do odszkodowania, jeśli coś stanie się z naszym samochodem).

Jak wybrać odpowiedni parking przy lotnisku?

  • Nie jedź w ciemno! Sprawdź ofertę w internecie i porównaj ceny oraz warunki oferowane przez parking.
  • Wybieraj tylko parkingi ogrodzone, oświetlone, posiadające monitoring wizyjny i ubezpieczone.
  • Zarezerwuj parking wcześniej – przez telefon bądź elektronicznie, by mieć gwarancję miejsca.
  • Zapisz koordynaty parkingu w aplikacji GPS, by bez problemu dotrzeć na miejsce.
  • Sprawdź przed wyjazdem ile czasu zajmie ci dojazd, by nie stresować się w dzień podróży. Czas dojazdu sprawdź porównując dojazd o tej samej godzinie, w której będziesz jechać (np. dzień wcześniej o tej samej porze).
  • Przygotuj auto do dłuższego postoju (zatankuj do pełna, dopompuj koła).

Miłego wypoczynku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here