Hotel oferujący ogrom możliwości

0
Hotel oferujący ogrom możliwości

Branża hotelarska bardzo mocno się rozwija. Zdecydowana większość placówek dba o to, aby zaoferować nie tylko wygodne miejsca noclegowe. To także miejsca, które starają się zaoferować swoim klientom dodatkowe usługi, jak np. możliwość zorganizowania imprezy weselnej, czy też spotkania biznesowego. Warto sprawdzić, jakie placówki hotelowe warto wziąć pod uwagę, jeżeli ktoś ma za zadanie zorganizować konferencję, czy też imprezę integracyjną.

Weekendowe wyjazdy firmowe

W ostatnich czasach bardzo popularne stały się weekendowe wyjazdy integracyjne poza miasto. Dlaczego? Ponieważ we własnym gronie można się lepiej poznać i pobawić. Można ze sobą spędzić nieco więcej czasu, niż to na ogół bywa na standardowych zabawach w klubach. A poza tym, nikt nie będzie musiał przejmować się tym, że po zabawie zakrapianej alkoholem, trzeba będzie wracać do domu. Tym bardziej że wszyscy będą mieli zapewniony nocleg na miejscu.

Takie opcje oferuje m.in. Hotel Zegrze, którego ofertę można znaleźć na https://www.promenadazegrze.pl/hotel. Świetna lokalizacja blisko Warszawy, bezproblemowy dojazd – to tylko dwie z wielu zalet, jakie posiada ta placówka. Świetne miejsce do zorganizowania zabawy dla małych i dużych firm.

Konferencja na najwyższym poziomie

Co należy wziąć pod uwagę, organizując wyjazdową konferencję? Na pewno umiejscowienie samej placówki. W taki sposób, aby nikt nie miał problemu z dojazdem do wskazanego miejsca. Nie można również zapomnieć o tym, aby sprawdzić, czy sala konferencyjna będzie odpowiednia na tyle, aby pomieścić wszystkie zaproszone osoby. Nie może ona być za mała, ale nie może też być za duża.

Bardzo ważny jest również sprzęt multimedialny i techniczny, wykorzystywany podczas całej konferencji. Wpływa on na przekaz podczas całego spotkania, który to w żaden sposób nie może zostać zakłócony. Po to, aby móc wszystkie najważniejsze informacje przekazywać w sposób sprawny. W końcu cała konferencja, jak również poziom jej organizacji, zostanie wnikliwie oceniony przez uczestników.

Czym charakteryzuje się doskonałe łóżko hotelowe?

0
łóżko hotelowe

Zadowolenie gości hotelowych wynika przede wszystkim z komfortu snu. Osoba, która budzi się wyspana i pełna energii będzie znacznie lepiej wspominała pobyt od osoby niewyspanej i obolałej. Źle dobrany materac i łóżko mogą powodować słabsze opinię dla ośrodka oraz malejące zainteresowanie ofertą. Dlatego tak ważne jest podjęcie przemyślanej decyzji w tej materii. Wybór idealnego łóżka z pewnością nie należy do najprostszych. Warto się jednak nad tym pochylić, ponieważ będzie to miało bezpośredni wpływ na jakość snu gości. Jakie więc najważniejsze cechy powinno posiadać doskonałe łóżko hotelowe?

5 zwierząt domowych, które idealnie sprawdzą się w mieszkaniu w bloku

0
chomik

Twoim marzeniem od zawsze było posiadanie pupila, ale mieszkasz w bloku i nie możesz pozwolić sobie na psa? Wbrew pozorom kot nie jest jedyną propozycją dla mieszkańców mniejszych mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Co więcej, inne zwierzęta domowe mogą okazać się nawet lepszym rozwiązaniem np. przy dzieciach. Sprawdź, na jakie zwierzaki warto zwrócić uwagę podczas wizyty w sklepie zoologicznym.

Chomik

Ten dość niewielki gryzoń świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które nie mają zbyt dużego doświadczenia ze zwierzętami domowymi. Jest to też idealna opcja w przypadku ograniczonego budżetu i czasu. Klatki dla chomików i pokarm nie są zbyt drogie, a sam zwierzak nie jest wymagający i można go dość łatwo oswoić. Co więcej, można nawet zostawić go samego na kilka dni np. w związku z wyjazdem na wakacje. Ponadto popularny gryzoń żyje zaledwie kilka lat, dlatego nie jest tak długoterminowym zobowiązaniem jak np. pies bądź kot.

Świnka morska

Jeśli pogodzenie się z krótkim życiem chomika jest czymś trudnym, to być może lepszym wyborem okaże się świnka morska. Ten sympatyczny gryzoń żyje przeciętnie około 10 lat i wykazuje się dużą aktywnością właściwie przez całe życie. Ponadto świetnie czuje się w towarzystwie dzieci i raczej nikogo nie ugryzie, jeśli nie poczuje zagrożenia. Sporą zaletą jest również koszt utrzymania świnki morskiej – wyposażenie i pokarm są znacznie tańsze niż w przypadku np. kota. Na dodatek wyczyszczenie klatki zajmuje dosłownie chwilę, co może być istotne dla zabieganych osób, które marzą o posiadaniu zwierzątka domowego.

Królik

Miniaturowe króliki to bez dwóch zdań jedne z najbardziej uroczych gatunków zwierząt domowych. Przez 7-10 lat swojego życia mogą dać całej rodzinie mnóstwo zabawnych wspomnień. Należy jednak pamiętać, że wbrew pozorom króliki nie przepadają za trzymaniem ich na rękach, choć niektóre lubią być głaskane. Ponadto trzeba raczej chować przed nimi np. kable. Królik może nauczyć się prostych komend, reagowania na imię bądź korzystania z kuwety, ale jednocześnie jest też indywidualistą i może niejednokrotnie zignorować towarzystwo właściciela.

Szczur

Jedni są nimi zafascynowani, inni się ich boją i uważają je za dość odstręczające zwierzęta domowe. Warto jednak dać szansę tym gryzoniom, ponieważ są to jedne z najbardziej inteligentnych zwierzaków. Należy jedynie pamiętać, że szczur jest dość wymagający m.in. pod względem diety i pielęgnacji. Może też dokonać wielu zniszczeń np. podgryzać meble. Ponadto klatki dla szczurów z oferty sklepu online Aquaelzoo.pl są dość duże, ponieważ szczury lubią mieć przestrzeń.

Rybki

Hodowla rybek to idealne rozwiązanie dla osób, które niekoniecznie czują potrzebę nawiązywania głębszej więzi ze zwierzęciem domowym. Na dodatek zakup akwarium i sprzętu niekoniecznie musi być dużym wyjątkiem, podobnie jest w przypadku samych rybek i pokarmu dla nich. Pielęgnacja zbiornika nie wymaga z kolei poświęcania zbyt dużo czasu, zwłaszcza jeśli wybierze się np. sztuczne roślinki i dobrej jakości sprzęt. Akwarystyka może też z czasem stać się ciekawą pasją na całe życie czy też sposobem na odstresowanie się.

Jakich kompetencji wymaga praca w obsłudze klienta?

0
Jakich kompetencji wymaga praca w obsłudze klienta

Przed podjęciem się pracy w obsłudze klienta, każdy chciałby dowiedzieć się jak najwięcej na jej temat. Trzeba dokładnie poznać zawód, w którym ma się pracować. Należy dojrzeć jego mocniejsze i słabsze strony. W tym tekście skupimy się natomiast na tym pozytywnym aspekcie. Bez dwóch zdań zresztą akurat praca w obsłudze klienta ma znacznie więcej stron pozytywnych niżeli tych negatywnych.

IdoBooking – system rezerwacji online dla wymagających

0
www.idobooking.com

Właściciele hoteli, a także innego rodzaju obiektów noclegowych, powinni jak najszybciej umożliwić swoim gościom dokonywanie rezerwacji online. Pozwoli to z jednej strony wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, z drugiej zaś usprawni pracę zatrudnionych w obiekcie osób. Doskonałym wyborem okazuje się być system IdoBooking. Dzięki IdoBooking klienci mogą dokonywać rezerwacji już z poziomu strony internetowej, natomiast hotele mogą otrzymywać raporty i analizy, które uprawnią zarządzanie pracą obiektu.

Dla wygody gości

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest dziś możliwość dokonywania rezerwacji online. Systemy umożliwiające rezerwowanie przez internet wdrażają dziś kina, teatry, a także przychodnie zarówno te prywatne, jak i publiczne. Pora więc na to, aby rezerwacji online można było dokonywać także w hotelach i innego rodzaju obiektach noclegowych. Dzięki temu goście nie muszą dzwonić na recepcję, aby zabukować swój pobyt. Nie muszą również pisać maili, na które obsługa hotelu często nie ma możliwości odpowiedzieć. Dzięki IdoBooking goście mogą nie tylko rezerwować pokoje, ale również dokonywać płatności online, co dodatkowo zwiększa ich poczucie komfortu i wygody.

Dla właścicieli obiektów noclegowych

IdoBooking to system, dzięki któremu o wiele łatwiej będzie nam zarządzać rezerwacjami, zwłaszcza, jeśli prowadzone są one za pomocą wielu kanałów. Obecnie hotele wykorzystują bowiem wiele stron, dzięki którym goście mogą nie tylko poznać ich ofertę, ale również zarezerwować pokój. Choć takie rozwiązanie posiada wiele korzyści, niesie też za sobą ryzyko overbookingu. Z pomocą przychodzi IdoBooking, dzięki któremu możemy zebrać w jednym miejscu wszystkie, dokonane przez klientów rezerwacje. Nie musimy każdorazowo aktualizować informacji na stronach, na których dostępna jest nasza oferta – wszystko bowiem zaktualizuje się automatycznie.

Jak korzystać z systemu IdoBooking?

Z systemu IdoBooking może skorzystać każdy, kto jest zainteresowany rozwijaniem swojej działalności hotelarskiej. Więcej o IdoBooking możemy dowiedzieć się na stronie internetowej www.idobooking.com. Warto mieć przy tym świadomość, że w dzisiejszych czasach możliwość dokonywania rezerwacji oraz sprawnego zarządzania nimi poprzez kanały mobilne to absolutna konieczność. Konieczne będzie więc wdrożenie rozwiązań, które ułatwią gościom dokonywanie rezerwacji, pracownikom hoteli – wykonywanie swoich obowiązków zawodowych, zaś właścicielom obiektów noclegowych – sprawne i efektywne zarządzanie nimi.

Gdzie znaleźć dobre miejsce na prawdziwie relaksujące wakacje?

0
Gdzie znaleźć dobre miejsce na prawdziwie relaksujące wakacje

Przytłoczeni codzienną gonitwą w pracy i w domu, zapominamy czasem o tym, jak ważny jest relaksujący wypoczynek, który da nam wytchnienie. Regeneracja i przerwa od pracy oraz innych obowiązków jest bardzo potrzebna w życiu każdej osoby. Wypoczynek nie tylko pozwoli nam oderwać się od ciężarów dnia codziennego, ale jest niezbędny dla naszego organizmu. Nie pozwalając sobie raz na jakiś czas na urlop, niszczymy swój organizm, który jest nam przecież niezbędny, by zarówno pracować, jak i zajmować się rodziną. Zdarza się, że jesteśmy tak pochłonięci projektem czy aktualnymi problemami, że nie zauważamy tego, że cały czas jesteśmy w kiepskim nastroju, budzimy się zmęczeni, a sukcesy zawodowe nie sprawiają nam radości. Nie daj się zapędzić w takie miejsce! Pamiętaj, że relaks, to nie jest coś, na co musisz zasłużyć!

Regularny wypoczynek to nie tylko uzdrowienie ciała, ale także motywacja do skuteczniejszej pracy!

Oprócz dłuższego urlopu, który większość z nas ma jeden w ciągu roku, powinniśmy także zadbać o regularne wyjazdy w sobotę i niedzielę lub na nieco wydłużony weekend. Czasem wystarczy jeden dodatkowy dzień urlopu, by urządzić sobie przyjemny i relaksujący wyjazd. Kilka dni spędzonych w hotelu spa z basenem i dobrą restauracją pomoże Ci wyciszyć umysł, zregenerować ciało i nabrać motywacji do działania. Wiele osób zapomina, że właśnie dobry i efektywny wypoczynek daje nam niesamowitego powera do działania w pracy. Boisz się, że ten dzień urlopu przeszkodzi Ci skończyć w pracy ważną rzecz? Jeśli wrócisz do niej wypoczęty, zrobisz wiele zadań dwa razy szybciej! Niezmiennie od lat jednym z najpopularniejszych miejscówek w Polsce jest Pomorze. Kochamy Bałtyk, mimo kapryśnej pogody i sporej dla niektórych rejonów odległości.

Odkryj swoją miejscówkę nad morzem

Kołobrzeg, hotel SPA z basenem

Jeśli marzy nam się wygodne miejsce na zasłużony odpoczynek, miejscowości nadmorskie oferują wiele ośrodków z bogatą ofertą SPA. Jednym z kultowych miejsc nad morzem jest uwielbiany przez turystów Kołobrzeg, hotel SPA z basenem w takim miejscu będzie idealnym rozwiązaniem na wakacje lub krótszy wyjazd. Atrakcyjne formy relaksu ma w swojej ofercie Hotel Diva Spa, w którym znajdziesz zarówno świetne apartamenty dla całej rodziny, jak i pokoje na romantyczny wyjazd dla dwojga. Rozumiemy, że każdy ma inne potrzeby, dlatego zarówno zabiegi spa, jak i menu restauracyjne są tak skomponowane, by każdy odnalazł tu coś wyjątkowego i miłego dla siebie. Czas spędzony w Kołobrzegu w Hotelu Diva Spa umożliwi Ci oderwanie się od codziennych trosk i faktyczny, głęboki wypoczynek.

Odzyskaj harmonię umysłu, ciała i duszy

Kołobrzeg oferuje mnóstwo atrakcji i jest świetnym miejscem na urlop dla każdego. W Diva Spa znajdą Państwo bardzo szeroką gamę profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych, relaksujących i regenerujących dla osób w każdym wieku. Jeśli czujesz się zmęczony codziennością, to oferowane przez hotel formy relaksu zapewnią Ci zarówno poprawę kondycji fizycznej, jak i psychicznej. Poczuj moc odprężającego masażu, wyciszających seansów w grocie solnej i precyzyjnych zabiegów kosmetycznych. A to wszystko w sercu Pomorza i w otoczeniu wielu turystycznych atrakcji.

Program do rezerwacji pokoi – dlaczego warto go wdrożyć?

0
Program do rezerwacji pokoi

Możliwość rezerwacji pokoju w hotelu przez internet do dla wielu klientów duża wygoda. Z takiej możliwości korzysta znaczna część klientów korzystających z usług hotelowych. Oznacza to również, że coraz większa liczba hoteli decyduje się na wdrożenie takiego rozwiązania. Wdrożenie systemu rezerwacji online wiąże się z wieloma korzyściami. Dlatego dobrze jest wiedzieć czym taki program się charakteryzuje i jakie ma zalety.

Czym jest program do rezerwacji pokoi hotelowych?

System rezerwacji internetowej umożliwia klientom rezerwacje pokoju w hotelu bez konieczności wykonywania telefonów czy wysyłania maili. Wszystko odbywa się wygodnie, łatwo i szybko. System taki najczęściej wdrażany jest na stronie internetowej hotelu. Ważne jest, aby taki program był intuicyjny i łatwy w obsłudze dla klientów. Dzięki temu klient będzie mógł szybko i bez problemu dokonać rezerwacji pokoju w hotelu. Taki system to również ogromne ułatwienie dla pracowników hotelu. Cała procedura związana z rezerwacją pokoju hotelowego przebiega znacznie szybciej. Dziś wdrożenie takiego programu wydaje się być już koniecznością. Jego brak to ryzyko utraty wieku potencjalnych klientów.

Jakie korzyści wiążą się z systemem rezerwacji pokoi?

Program do rezerwacji pokoi hotelowych to przede wszystkim ogromną oszczędność czasu. Zarówno dla klientów, jak i pracowników hotelu. Wystarczy kilka kliknięć, aby dokonać rezerwacji. Pracownicy hotelu taki fakt zauważają od razu. Wszystko to sprawie, że hotel może liczyć na zwiększenie liczby klientów. W obecnych czasach klientom zależy na czasie. Dlatego dużo chętniej wybiorą hotel, który umożliwia im rezerwację pokoju przez internet. Dla właściciela hotelu oznacza to większe przychody.

Program do rezerwacji pokoi – czy to się opłaca?

Na to pytanie śmiało odpowiedzieć można, że oczywiście tak. Na rynku funkcjonuje wiele takich systemów i programów. Bardzo ważne jest tu zatem, aby wybór tego konkretnego nigdy nie był przypadkowy. Dobry program to taki, który jest funkcjonalny, niezawodny i intuicyjny w obsłudze, zarówno dla klienta, jak i pracownika hotelu. System rezerwacji pokoi przez internet musi być również odpowiednio dopasowany do konkretnych potrzeb i wymagań hotelu. Na rynku działa bowiem wiele różnych hoteli, które często działają nieco inaczej. Dobrym rozwiązaniem może być zatem skorzystanie z systemu rezerwacji IdoBooking. Program ten spełnia wszystkie aktualne wymagania i oczekiwania hotelarzy. Korzystanie z niego chwalą sobie również hotelowi goście.

Polski bon turystyczny

0
Polski bon turystyczny

Polski bon turystyczny to bon, który ma wspierać finansowo polskie rodziny, jednocześnie wspierając polską gospodarkę turystyczną osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Komu się należy i gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Jak złożyć wniosek i jak aktywować bon turystyczny? Wszystko opisaliśmy poniżej.

 1. Polski bon turystyczny.
 2. Jak skorzystać z programu Polski Bon Turystyczny?

Polski bon turystyczny

Bon turystyczny jest elektronicznym bonem, za pomocą którego można dokonać nim płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

Rodziny mogą wykorzystać bon turystyczny jako zapłata na przykład za:

 • pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym,
 • kolonie lub obóz harcerski swoich pociech,
 • spędzony czas w obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Z polskiego bonu turystycznego może skorzystać każda polska rodzina. Rodzina w formie bonu turystycznego otrzymuje 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia oraz jeden dodatkowy bon, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Bony przysługują każdej rodzinie, niezależnie od poziomu dochodów. Co ważne, bon nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze.

Jak skorzystać z programu Polski Bon Turystyczny

Wiele osób pewnie się zastanawia jak złożyć wniosek i jak aktywować bon turystyczny? To bardzo proste!

Aby przejść do aktywacji bonu najpierw należy złożyć o niego wniosek. By to zrobić trzeba zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub niektórych systemów bankowości internetowej. Po potwierdzeniu danych i ich poprawności bon zostanie aktywowany w systemie. W Internecie można znaleźć tutorial przedstawiający, jak zarejestrować się i aktywować bon.

Bon można wykorzystać wyłącznie w Polsce. Bon turystyczny lista z placówkami turystycznymi, które przyjmują płatność bonem znajduje się na oficjalnej stronie.

Ośrodki turystyczne, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, muszą zostać wpisani na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną. Wymaganym dokumentem, który potrzebny jest, aby przystąpić do programu jest „Oświadczenie przedsiębiorcy turystycznego lub organizacji pożytku publicznego w celu przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny”, które należy wypełnić.

Z całą pewnością polski bon turystyczny wspiera branżę turystyczną, polskie rodziny i daje dzieciom możliwość na lepsze wakacje.

Znajdź nocleg z bonem turystycznym i zyskaj dodatkowo 30 zł zniżki

Rejs na Bornholm – co warto zobaczyć? Jak zorganizować wycieczkę?

0
Rejs na Bornholm

Bornholm to niezwykle malownicza duńska wyspa uznawana za jedną z najsłynniejszych bałtyckich. Ze względu na bogatą historię, przepiękny krajobraz i piękną, poniekąd wiejską architekturę, cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Nic więc dziwnego, że wycieczka na Bornholm to jeden z chętniej wybieranych sposobów na aktywne spędzenie wolnego czasu. Odkryj wyjątkowy urok okolicznych miasteczek, charakterystyczne okrągłe kościoły i wiele innych wyjątkowych atrakcji, wybierając się w komfortowy rejs promem!

Wycieczka na Bornholm – największe atrakcje wybrzeża

Wspomniane we wstępie rotundowe kościoły są niewątpliwą dumą miejscowości leżących na Bornholm. Całe wybrzeże daje dostęp do czterech średniowiecznych świątyni wybudowanych na przełomie XI i XII wieku. Jeden, najstarszy z nich (wzniesiony w 1160 roku), o specyficznym białym wykończeniu, znajduje się w uroczej wiosce Østerlars. Kościół jest dostępny do zwiedzania wewnątrz! Wśród jego najważniejszych atrakcji należy wymienić freski namalowane ok. 1350 roku, ambonę z 1595 r. oraz ołtarz z okolic 1600 r.

Niemniej godne uwagi są niemalże bajkowe ruiny twierdzy Hammershus znajdujące się na północy Wycieczki zwykle nie omijają tego miejsca, jest bowiem kolejną z najstarszych budowli obecnych wciąż na wyspie. Szczątki to pozostałości po fortyfikacji z okolic 1255 roku wybudowanej na życzenie arcybiskupa Szwecji (lub króla Danii Waldemara II, dokładna historia nie została jeszcze potwierdzona). Tym, co pozostało z niej po dziś dzień od czasów średniowiecza, są fragmenty muru obronnego, baszta Mantel, szańce i fosa.

Rejs na Bornholm – co jeszcze warto zobaczyć na wyspie?

Rejs na Bornholm to oczywiście atrakcja nie tylko dla miłośników historii. Z wycieczki skorzystają również osoby ciekawe przede wszystkim piękna natury i żądne wypoczynku. Słynna piaszczysta plaża na przylądku Dueodde od lat przyciąga tysiące turystów i została uznana za jedną z najlepszych w Europie. Czysta, przejrzysta woda, ciepły piasek, bunkry znajdujące się w okolicznym lesie sosnowym czy widowiskowa latarnia morska to zaledwie początek atrakcji dostępnych na tej części wyspy.

Odwiedzając Bornholm, nie sposób ominąć sławne miasteczko Gudhjem, słynące między innymi z wędzarni, wyjątkowo stromych ulic oraz malowniczego punktu widokowego położonego obok ruin kaplicy św. Anny. Godna uwagi jest również stolica wyspy – Rønne z dostępem do portu. Prom na Bornholm z Polski nie dopływa co prawda bezpośrednio do portu, można natomiast dostać się do niego z Ystad w Szwecji. Miasteczko cieszy oko wieloma pięknymi zabytkami: to między innymi kościół św. Nikolasa z XIV wieku, teatr z 1823 roku, budynek liceum, latarnia morska z 1880 r. czy kuźnia portowa z 1735 r.

Prom na Bornholm – czym na słynną bałtycką wyspę?

Planując zwiedzenie tej niezwykłej duńskiej wyspy, trzeba w pierwszej kolejności zastanowić się nad metodą dotarcia do celu. Ze względu na to, że do przemierzenia będziesz mieć niezliczone wody, najskuteczniejszy jest w tym przypadku oczywiście Bornholm jednak, jak wspomniano, nie daje do siebie bezpośredniego dostępu ze statku wycieczkowego. Najpierw należy więc udać się do szwedzkiego miasteczka Ystad, gdzie możesz wygodnie przesiąść się na katamaran, którym dopłyniesz już bezpośrednio na wyspę.

Rejs z Gdańska na Bornholm oferowany jest między innymi przez słynną linię StenaLine. Warto zwrócić uwagę na ofertę firmy, w atrakcyjnej cenie zyskujesz bowiem nie tylko komfortowy transport, ale też w pełni zorganizowaną wycieczkę. W cenie biletu dostajesz dostęp do rejsu w obie strony, niezapomnianej rozrywki na pokładzie, nocleg w hotelu na terenie Rønne, nocleg na morzu w kabinie przypominającej hotelowy apartament (z własną łazienką oraz telewizorem), zwiedzanie kościoła w Østerlars, miasteczka Gudhejm – a także terenów Szwecji.

Zobaczysz między innymi prehistoryczną łódź z głazów w Skanii oraz centrum upraw jabłek Kivik, gdzie nadejdzie czas na wypoczynek i wliczoną w koszt biletu kawę z ciastkiem. Dzięki temu nie musisz samodzielnie zajmować się bukowaniem noclegu, organizacją przewodnika czy przejazdów. Profesjonalna firma zrobi to za ciebie, dając dodatkowo ubezpieczenie NNW i od Kosztów Leczenia!

Artykuł sponsorowany.

Zakopane – baseny termalne przyciągają tłumy

0
Zakopane – baseny termalne

Zakopane jest najliczniej odwiedzaną miejscowością turystyczną w Polsce. I choć nadal większość osób przyjeżdża do miasta dla klimatu, góralskiego folkloru i Tatr, to coraz większą atrakcją całego regionu stają się wody termalne. Przyciągają one zarówno kuracjuszy, jak i turystów chcących zafundować sobie odpoczynek w bardzo komfortowych warunkach, a przy okazji zadbać o swoje zdrowie. Baseny termalne w Zakopanem i okolicach mają potencjał, aby stać się wizytówką Podhala. Sprawdźmy, jak prezentuje się lokalna oferta.

Wody termalne, czyli podziemny skarb regionu tatrzańskiego

Odkrycie pokładów wód termalnych w tym regionie spowodowało, że Zakopane i okoliczne miejscowości zyskały bardzo mocny atut w rywalizacji o turystę – nie tylko krajowego. Zwłaszcza, że mówimy tutaj o wodach mających bardzo wysoką jakość i właściwości zdrowotne, o czym świadczy obecność wszystkich kluczowych składników mineralnych: od chromu i potasu, przez żelazo i krzem, aż po wapń i sód.

Po wdrożeniu technologii pozyskiwania wód termalnych było tylko kwestią czasu, kiedy w powstaną pierwsze baseny termalne w Zakopanem i regionie. Obecnie takich obiektów jest już kilka, z których szczególnie dużą popularnością cieszą się Termy BUKOVINA. To jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenów termalnych nie tylko w Polsce, ale też w Europie Środkowo-Wschodniej.

Baseny termalne przyciągają do Zakopanego tłumy turystów. Dzięki tej atrakcji cały region tatrzański przestał być traktowany, jako destynacja wyłącznie sezonowa (letnia i zimowa). Wypady na termy cieszą się ogromną popularnością przez cały rok, zwłaszcza wśród turystów weekendowych, którzy w ten sposób fundują sobie chwilę błogiego relaksu i odpoczynku od pracy, na przykład wczesną wiosną czy jesienią.

Co ważne, termy przyciągają nie tylko pary, ale też rodziny z dziećmi. Rośnie świadomość wśród rodziców na temat korzystnego wpływu wody termalnej na ciało młodego człowieka, szczególnie cierpiącego na różnego rodzaju alergie i choroby skórne, włącznie z atopowym zapaleniem skóry czy łuszczycą.

Do basenu termalnego po zdrowie

Woda termalna ma wybitne właściwości zdrowotne. Wspomnieliśmy już o jej bezcennym składzie, natomiast warto wyjaśnić, w jaki sposób kąpiele w basenach termalnych mogą wspomóc terapię różnych schorzeń czy też stać się kluczowym elementem profilaktyki i zdrowego stylu życia.

Już w starożytności wierzono, że woda termalna ma działanie zdrowotne. Kąpiele w niej zalecano m.in. rzymskim legionistom, którzy przechodzili rekonwalescencję po odniesionych w bitwach ranach – dzięki temu mieli szybciej wracać do służby.

Dziś dysponujemy już wiarygodnymi badaniami potwierdzającymi, że regularny kontakt z wodą termalną ma bardzo pozytywny wpływ na ludzki organizm. Kąpiele terapeutyczne szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadkach:

 • chorób serca i całego układu krążenia,
 • zaburzeń metabolicznych,
 • zaburzeń hormonalnych,
 • przewlekłych bólów mięśni, stawów i zwyrodnień kręgosłupa,
 • napięcia nerwowego,
 • stresu,
 • chorób psychicznych (na czele z depresją i nerwicą),
 • chorób dermatologicznych.,
 • kontuzji ortopedycznych.

To warto wiedzieć

Kąpiele w basenach termalnych są obecnie zalecane osobom przechodzącym rehabilitację po COVID-19.

Woda termalna ma również zbawienny wpływ na wygląd skóry – ujędrnia ją, wygładza i doskonale nawilża. Kąpiele w basenach termalnych śmiało można więc traktować w kategorii nieinwazyjnego i bardzo przyjemnego zabiegu kosmetycznego. To dobra propozycja dla osób chcących zahamować procesy starzeniowe, ale też poradzić sobie z różnego rodzaju problemami dermatologicznymi, jak trądzik różowaty.

Warto także wspomnieć o właściwościach antyoksydacyjnych wody termalnej. Neutralizuje ona wolne rodniki, które stanowią jeden z głównych czynników ryzyka chorób nowotworowych oraz odpowiadają za przyspieszone starzenie się skóry.

Które baseny termalne w Zakopanem są godne polecenia?

Warto się tutaj kierować przede wszystkim opiniami bywalców term, z których większość rekomenduje pobyt w Termach BUKOVINA. Znajdują się one w Bukowinie Tatrzańskiej, zaledwie 15 kilometrów od Zakopanego – bez problemu można tam dojechać własnym samochodem, a na miejscu jest parking na 200 aut.

Termy BUKOVINA pozyskują wodę termalną z głębokości 2400 metrów. Zawiera ona aż 28 związków mineralnych, dzięki czemu ma kompleksowe właściwości zdrowotne. Nie bez znaczenia jest również to, że termy zostały przygotowane do przyjmowania gości w każdym wieku – dzieci na pewno nie będą się tam nudzić.

Do dyspozycji jest aż 20 basenów (wewnętrzne i zewnętrzne), 3 zjeżdżalnie oraz rozbudowana strefa SPA z saunami i łaźniami parowymi. Spokojnie można sobie zaplanować całodzienny pobyt – na terenie term działają punkty gastronomiczne ze specjałami kuchni regionalnej czy zdrowymi posiłkami dla osób na diecie.

Z pełną ofertą Term BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej można się zapoznać na oficjalnej stronie kompleksu – https://www.termyBUKOVINA.pl/termy-BUKOVINA/o-termach.

ZOBACZ TEŻ