Arcadia w Odessie

Opis plaży Arcadia

Plaża Arcadia jest jedną z najpopularniejszych pod względem rozrywki w Odessie. Znajduje się w dzielnicy Primorsky w Odessie i jest uważana za jedną z najlepszych w mieście. Większość obszarów na plaży jest płatna, chociaż są także bezpłatne. Należy zauważyć, że Arkadia znajduje się w delcie wysuszonej rzeki, więc zejście na plaże jest dość łagodne, a nie strome. Plaża Arcadia jest w większości piaszczysta.

Można korzystać tutaj  z różnych płatnych usług: wynająć parasole i leżaki, korzystać z kabin prysznicowych ze świeżą wodą, schowków, WC. Dostępne są także atrakcje wodne: banan, katamaran, ogromne materace itp. W razie potrzeby można skontaktować się ze służbą ratunkową, oddziałem policji i centrum medycznym, które znajdują się na plaży.

Sezon plażowy w Arkadii trwa około 4 miesięcy: od połowy maja do września. W tym okresie temperatura wody wynosi od +17 do +25 stopni. Arkadia to cudowne połączenie morza i zieleni. Arkadia w ubiegłym wieku była kurortem dostępnym tylko dla nielicznych, natomiast dziś jest  cudownym miejscem na wakacje dla wszystkich.

Historia plaży Arcadia

Historia plaży Arcadia

Historia Arkadii sięga końca XIX wieku. W tym czasie teren dzisiejszej Arkadii był tylko skalistą i całkowicie niekomfortową plażą rekreacyjną. Odkrywcą Arkadii był Emile Cambier, który był dyrektorem odeskiego oddziału belgijskich kolei jeździeckich. Przybywając w tę okolicę w interesach, udało mu się zauważyć dość korzystną ścieżkę przybrzeżną, idealną do spacerów. Cambier zauważył również, że stamtąd można dostać się na plażę przez naturalne łagodne zejście, podczas gdy na wiele plaż w Odessie prowadzą strome zbocza i klify. Biorąc pod uwagę te zalety plaży, Cambier postanawia przedłużyć trasę jeździecką do tego cudownego miejsca i ostatecznie rozpoczyna się tutaj budowa pierwszej restauracji.

W tym samym czasie pojawia się nazwa plaży – „Arkadia”. Wszyscy wiedzą, że była to niegdyś nazwa mitycznego regionu Grecji, o którym śpiewali poeci jako żyzny, niebiański zakątek natury. . Od 1910 roku przestarzałą „konnicę” zastąpiły tramwaje elektryczne, co uprościło transport do Arkadii.

Pod koniec rewolucji w 1917 r. wiele domostw magnackich w Odessie przeniosło się do sanatoriów, a na ich miejscu zaczęły pojawiać się domy i dacze pracowników partyjnych wokół Arkadii,  budowano również hotele. Okres aktywnego rozwoju Arkadii sięga lat 90. Istnieją tutaj różne letnie place zabaw i nowoczesne kluby nocne. Ostatnia przebudowa Arkadii została przeprowadzona w 2014 roku. Teraz, oprócz wielu kompleksów rozrywkowych, zainteresowani shoppingiem będą mieli okazję odwiedzić centrum handlowe „Arcadia City”. Arkadia od wielu lat pozostaje jednym z ulubionych i popularnych kurortów wakacyjnych.

Rozrywka w Arkadii

Jeśli jesteś fanem rozrywki i imprez – Arcadia to miejsce, którego nie możesz przegapić! Po 22:00 staje się centrum życia nocnego Odessy. To w Arkadii znajdują się najbardziej znane kluby miasta – „Ibiza”, „Itaka”, „Western” itp. Tutaj, w ciepły letni wieczór, będziesz miał okazję nie tylko zatańczyć, ale także cieszyć się występami znanych wykonawców, które gromadzą tłumy fanów. Latem Arkadia staje się bardziej zatłoczonym miejscem niż centrum miasta.
Rozrywka w Arkadii

Ponadto na plaży znajduje się duża liczba restauracji, kawiarni i barów. W tym miejscu można cieszyć się muzyką na żywo przez cały sezon plażowy. Nabrzeże Arkadii urzeka swoim pięknem. Również tutaj zaczyna się słynna odeska ścieżka zdrowia.

Dla dzieci odwiedzających Arkadię dostępne są liczne atrakcje i place zabaw. W okolicy plaży znajduje się wiele hoteli, które zapewniają doskonałe warunki lokalowe.

Zalety wypoczynku w Arkadii

Arcadia to symbol luksusu i bogactwa w kontekście nowoczesnego biznesu. Plaża jest najlepsza w mieście, tutaj każdy znajdzie rozrywkę wedle swoich upodobań. Jedną z zalet Arcadii jest bliskość centrum miasta. Jeśli więc chcesz urozmaicić swoje wakacje spacerem po ulicy Deribasowskiej lub po Miejskim Ogrodzie, czas na dotarcie w te miejsca nie zajmie więcej niż 25 minut. Arkadia to prawdziwa perełka Odessy- każdy znajdzie tu coś dla siebie, nikt nie będzie się nudził. To miejsce, które koniecznie trzeba  podczas wycieczki do Odessy. To również idealna destynacja na spędzenie wakacji w Odessie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here