grecja
fot. pexels.com

Grecja – śródziemnomorskie klimaty, piękne zabytki i cudowna architektura. Przedstawiamy miejsca i zabytki, które warto zobaczyć będąc w tym przepięknym kraju!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/wakacje-w-grecji/

Olimp

Nawiązując do mitologii, Olimp jest domem greckich bogów, a obecnie to największy górski masyw Grecji. Tworzy go osiem szczytów, które przypominają głowy, albo jak mówi wielu miłośników mitologii – boskie pałace. Najwyższym wierzchołkiem Olimpu jest Mitikas (2918 m n.p.m.), a przez zdecydowaną większość roku pokrywa go śnieg. Ze szczytu można podziwiać Zatokę Termajską , a także Tesalię oraz Macedonię.

Amfiteatr w Epidauros na Peloponezie

Ten amfiteatr to sedno greckiej architektury i inżynierii. Jedną z popularnych sztuczek, której mogą spróbować turyści jest rzucenie na scenę monety – dźwięk jej odbicia słychać bardzo dobrze nawet w ostatnich rzędach amfiteatru. Mimo, że jest to zabytek, to do dzisiaj odbywa się w nim jedna z sekcji Festiwalu Ateńskiego.

Wyrocznia w Delfach

To jedna z najpopularniejszych wyroczni – opisuje ją Homer w swoich dziełach. Obok niej znajdują się inne cenne zabytki, jak np. starożytny stadion i teatr, które są wpisane na listę UNESCO i stanowią jedne z najważniejszych stanowisk archeologicznych. Warto wybrać się w to miejsce na mapie Grecji i zobaczyć od razu wszystkie te zabytki.

Meteory

Wystarczy tylko spojrzeć na te zerodowane skały piaskowca i już dech w piersiach się zapiera. Skały te tworzą wysokie słupy, które są bardzo spektakularne dla oczu. Nazwa tych skał pochodzi od największego z nich, zwanego Meteorem – był on budowany przez 300 lat. Było tam wybudowanych 24 klasztory, a obecnie można podziwiać 8 z nich. Co ciekawe większość z nich jest otwarta dla turystów.

Akropol w Atenach

Cały kompleks jest na liście UNESCO i można go zwiedzać – warto z tego skorzystać. To symbol potęgi Grecji i najbardziej popularny grecki akropol. Mieści się na wapiennym wzgórzu. Akropol na przestrzenii historii pełnił rozmaite funckje – stanowił kościół Matki Boskiej i meczetem, podczas gdy władzę obejmowali Turcy. Z każdego fragmentu historii miejsce to zyskało pewien pierwiastek i być może właśnie dlatego jest też takie wyjątkowe.

Przeczytaj też: http://www.travelneo.pl/co-zobaczyc-w-niemczech/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here