Od czego są uzależnione ceny tabletów?

W sklepach ze sprzętem RTV znajdziemy bardzo bogatą ofertę przeróżnych sprzętów. Wśród nich – popularne tablety, które są niejednokrotnie doskonałą alternatywą dla komputerów. Małe, mobilne i wygodne. Ich cena waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. No właśnie – od czego zależą ceny tabletów?

Jeśli chodzi o tablety, to współcześnie jest to sprzęt na tyle popularny, że można go znaleźć w prawie każdym domu. Niewielkie urządzenie, które można ze sobą wszędzie zabrać, jest uwielbiane nie tylko przez dzieci, ale i dorosłych. Kupując je, zwracamy uwagę na koszt. Od czego zależą więc ceny tabletów? Różnica jest spora, zatem warto zainteresować się tą kwestią wcześniej, by później nie przepłacać.

Tablety – różne parametry

Ceny tabletów są uzależnione przede wszystkim od wielkości ekranu i parametrów. Dlatego zanim wybierzemy się na zakupy, trzeba jasno określić, do czego będzie służył sprzęt. Jeśli ma być przeznaczony dla dzieci, by oswoiły się ze sprzętem i grały w proste gry oraz korzystały z najzwyklejszych aplikacji – to wystarczy tablet za kilkaset złotych. Jeśli szukamy czegoś bardziej zaawansowanego, do pracy, oglądania filmów, korzystania z Internetu czy ściągania skomplikowanych aplikacji, musimy się nastawić, że tablety tego typu będą droższe.

Zwróć uwagę na ekran

Rozmiar ekranu jest jedną z najważniejszych kwestii sprzętu. Do tego dochodzą jego parametry. W najtańszych rodzajach znajdziemy słabą rozdzielczość. A to ona odpowiada za przejrzystość i czytelność tego, co wyświetla się na ekranie. Dlatego kupując tablety 8’ i 9,7’, lepiej nie wybierać mniejszej rozdzielczości niż 1024×768 pikseli, aczkolwiek im większa – tym lepiej. Na jakość ekranu wpływa też to, czy powstał dzięki technologii IPS. Do tego powinien być odpowiednio jasny i mieć właściwy kąt widzenia.

Warto inwestować w wydajny sprzęt

Niskie ceny tabletów są często podyktowane słabym rdzeniem (np. Cortex A8). W dobrym sprzęcie procesor musi mieć minimum 2 rdzenie. Do tego dochodzi odpowiedni, wysokiej jakości układ graficzny, na który również warto zwracać uwagę podczas zakupów. Jest to szczególnie ważne, jeśli będziemy chcieli grać w różnego rodzaju gry. Droższe tablety mają też większą pamięć RAM, zakłada się jednak, że do przyzwoitego działania sprzętu nie powinna być ona mniejsza niż 1 GB. Droższe, a co za tym idzie bardziej wydajne tablety nie będą się zawieszały podczas pracy na nich. Do tego będą działały szybciej.

Dodatki są potrzebne

Ceny tabletów uzależnione są także od dodatków dostępnych w danym sprzęcie. Warto wybierać te, które mają podłączenie USB, HDMI, microSD oraz minijack. Droższe tablety są wyposażone również w Bluetooth, moduł 3G oraz mają wbudowaną pamięć 16, 32 bądź 64 GB, co jest doskonałym rozwiązaniem dla osób nie lubiących kart pamięci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here