Sala na imprezy rodzinne – jej wynajem i standardy obsługi gości

Opowieści o polowaniach na wolny termin w wymarzonej sali weselnej mają dużo wspólnego z prawdą. Chociaż lokali tego typu powstaje coraz więcej a konkurencja rośnie, te najbardziej znane w okolicy i cieszące się dużą popularnością mają zarezerwowane terminy nawet na trzy lata wprzód. Powodem takiej popularności jest zwykle nie tyle cena, co bardzo wysokie standardy obsługi w czasie wesel.

Goście na pierwszym miejscu

A te dotyczą przede wszystkim sposobu podejścia do bawiących się osób. Ważna jest szybka i profesjonalna obsługa, błyskawiczne rozdawanie posiłków i sprzątanie brudnych talerzy oraz sztućców, regularne uzupełnianie braków na stołach zwłaszcza w przypadku napojów. Goście weselni muszą się po prostu czuć jak na prawdziwym weselu, gdzie dosłownie wszystko jest robione za nich. Dotyczy to nawet tak prozaicznych rzeczy jak zamawianie herbaty albo kawy – i to nawet wtedy, gdy mają do dyspozycji osobny kącik do ich samodzielnego zaparzania.

Nie tylko wesela

Oczywiście sale weselne mimo swojej sugestywnej nazwy nie są wynajmowane jedynie pod wesela. Na tygodniu a nawet w niedziele mogą służyć do organizacji innych imprez. Najczęściej to komunie, chrzciny Lublin oraz urodziny, ale zdarzają się też imprezy rocznicowe oraz firmowe i integracyjne. Dla utrzymania wysokiej renomy lokalu ważne jest, aby każda z nich stała na równie wysokim poziomie co wesela.

Chrzciny na wiele osób

Wynajem tego typu lokali cieszy się szczególnie dużą popularnością w przypadku organizacji chrzcin. Ważna rodzinna impreza często jest rozszerzana nie tylko na najbliższą rodzinę, ale i na dalszych krewnych. A to oznacza o wiele huczniejsze przyjęcie i konieczność wynajęcia dużej sali na chrzciny. Pod względem organizacyjnym wygląda to podobnie jak w przypadku wesela. Zmienia się tylko liczba serwowanych potraw, nie gra żadna kapela i brakuje wiejskiego stołu oraz baru z alkoholami. Zwykle pojawia się jednak animator dla najmłodszych dzieci, który zabawia je w czasie chrzcin, aby rodzice mogli spokojnie się zabawić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here