Atrakcje dla dzieci w okolicach Zakopanego

Zakopane to kierunek chętnie wybierany przez turystów z Polski niemal o każdej porze roku, ponieważ niezależnie od tego, kiedy zaplanujemy urlop w tym regionie, zawsze bez problemu znajdziemy tutaj sporo atrakcji nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Rodzice, którzy chcieliby spędzić w Zakopanem wakacje, a także planujący wyjazd do tej miejscowości na przykład na weekend, bardzo często zastanawiają się, czy znajdą tutaj ciekawa miejsca dla swoich pociech. Jakie atrakcje dla dzieci znajdują się w okolicach Zakopanego? Podpowiadamy.

Parki wodne i termy w okolicach Zakopanego

Czasami rodzice boją się wyjazdu z dziećmi, ponieważ obawiają się, że w sytuacji kiedy pogoda nie dopisze, maluchy będą się nudzić. W Zakopanem, a także jego okolicach, można znaleźć jednak wiele miejsc, w których warto się zatrzymać niezależnie od aury. Dziecko możemy zabrać na pyszny obiad lub deser na przykład do miejsca takiego jak restauracja Halka, a następnie udać się z nim do parku wodnego czy term. 

W centrum Zakopanego znajdziemy park wodny, w którym znajdują się baseny i zjeżdżalnie wewnętrzne, saunarium czy grota solna. Oprócz tego w okolicach znajduje się kilka polecanych term, gdzie dostępne są rozbudowane kompleksy basenowe, zasilane wodą termalną. Jest to świetna atrakcja nie tylko dla najmłodszych, ale również dla dorosłych.

Atrakcje turystyczne dla dzieci w Zakopanem i okolicach

Szczególnie dla starszych dzieci, świetną atrakcją może być zdobycie górskiego szczytu czy spacer którąś z dolin znajdujących się w okolicach Zakopanego. Wśród szlaków polecanych dla rodzin z dziećmi można wymienić ten na Halę Gąsienicową, do Doliny Strążyskiej, Doliny Chochołowskiej, na Rusinową Polanę czy Wiktorówki. 

Rodziny z małymi dziećmi, które nie są w stanie jeszcze samodzielnie pokonywać sporych dystansów czy z maluszkami wożonymi w wózku, mogą z kolei wybrać się na przykład na Morskie Oko. Cała droga do tej niezwykłej atrakcji przyciągającej setki turystów każdego roku, jest asfaltowa, dzięki czemu bez problemu można na ten szlak zabrać ze sobą wózek.

Kolejka na Gubałówkę i wyciągi krzesełkowe

Atrakcją w Zakopanem dla maluchów bez wątpienia jest przejazd kolejką na Gubałówkę. W przypadku starszych dzieci można skorzystać, z któregoś znajdujących się w tej okolicy wyciągów krzesełkowych. Taka atrakcja wymaga jednak dobrego zabezpieczenia dziecka i pilnowania go podczas przejazdu, aby zapewnić mu nie tylko niezapomniane wrażenia, ale przede wszystkim maksymalne bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here