Błyszczące szyby i lustra w hotelu. Jak i czym je pielęgnować?

Wyczyszczenie okien to wcale nie takie banalne zadanie. Na oknach osadza się dużo kurzu, miejskich spalin, odcisków palców i innych rodzajów zanieczyszczeń. Z tego względu mycie okien, zwłaszcza wielkoformatowych, nie należy do ulubionych czynności podczas sprzątania. Na pewno niejednokrotnie musieliśmy zmagać się z niemożliwością doczyszczenia zabrudzenia lub z powodu wielokrotnego tarcia zarysowania powierzchni. Jak wobec tego skutecznie wyczyścić brudne okna i lustra, aby były idealne lśniące?

Błyszczące okna bez smug

Zacznij od umycia ram okiennych specjalnie przeznaczonym do tego preparatem, w zależności od rodzaju materiału – na przykład czy są ta ramy plastikowe czy drewniane. Wykorzystaj do tego gąbeczki, szczotki lub ścierki. Następnie wyczyść okna z nadmiaru kurzu i pyłu. Możesz to zrobić w bardzo prosty sposób. Wykorzystaj wodę destylowaną, następnie dodaj do niej odrobinę płynu do naczyń, który usunie zabrudzenia. Za pomocą miękkiej ściereczki wyczyść okna. Później wykorzystaj specjalny preparat przeznaczony do czyszczenia szyb. Jednym z najlepszych jest Cif Professional Window&Multi Surface Cleaner z linii Pro Formula by Diversey, dedykowany powierzchniom szklanym oraz wodoodpornym. Wystarczy zaaplikować środek na okna i delikatnie wypolerować miękkim ręcznikiem papierowym lub ściereczką z mikrofibry. Wybierz taki środek, który nie będzie wymagał ponownego czyszczenia, na przykład zacieków czy zażółceń i pozostawi szyby lśniące. Podczas mycia okien pamiętaj, że szyby myjemy od góry do dołu. 

W miejscach użytku publicznego, hotelach i pensjonatach bardzo często trzeba szybko i dokładnie wyczyścić szyby ze względu na przybycie kolejnych gości. Z tego względu, warto oprócz profesjonalnych środków czyszczących mieć także odpowiedni sprzęt do mycia okien, na przykład odkurzacz do szyb, który doskonale zbiera kurz zwłaszcza od zewnętrznej strony okna. Dobrym pomysłem są też elektryczne myjki o regulowanej mocy ssania.

Lśniące lustro bez zacieków

Lustra podobnie jak szyby wymagają regularnej pielęgnacji. W hotelach są kluczowym i jednym z najważniejszych elementów aranżacji wnętrz. Nie powinny znajdować się na nich żadne smugi, rysy i inne zanieczyszczenia. Najpierw wyczyść lustro za pomocą ciepłej wody i odrobiny mydła. Później w celu wypolerowania i doczyszczenia wszelkich zabrudzeń użyj specjalnego preparatu chemicznego oraz miękkiego ręcznika papierowego i chłonnej ściereczki.

Pamiętaj, że delikatna powierzchnia luster czy szyb na skutek kilkukrotnego doczyszczania plamy może spowodować zarysowania i inne uszkodzenia, dlatego wybieraj silne i bezpieczne środki chemiczne. Lśniące szyby i lustra w hotelach świadczą o wysokim poziomie czystości, dlatego dbaj o komfort i zadowolenie swoich gości.

Artykuł powstał przy współpracy z Pro Formula By Diversey Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here