Wybierasz się w podróż - nie zapomnij o ubezpieczeniu mieszkania

Zwłaszcza w okresie letnim, kiedy większość z nas wybiera się na urlop zwiększa się liczba włamań do mieszkań i kradzieży.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej, która zapewni ochronę na wypadek kradzieży.

Ubezpieczyć możemy mieszkanie oraz ruchomości znajdujące się wewnątrz, ponieważ to nie tylko ściany i dach, ale wiele innych przedmiotów – meble, sprzęt elektroniczny, obrazy, biblioteka itp. Mieszkania – ubezpieczenia obejmują kradzieże z włamaniem, dewastacje, pożar, szkody spowodowane przez siły natury (powódź, huragan) i inne zdarzenia losowe. Dlatego chronione są nie tylko mury, ale znajdujące się w domu przedmioty. W okresie letnim warto także ubezpieczyć domki letniskowe i altanki, w których znajdują się wartościowe rzeczy.

Należy pamiętać o właściwym zabezpieczeniu mieszkania, drzwi i okna muszą być zamknięte. To bardzo ważne, ponieważ wtedy złodziej może wejść do środka tylko przy użyciu siły. W przeciwnym razie uwzględniona zostanie jedynie kradzież. Jest to konieczne jeśli zawieramy umowę ubezpieczenia nieruchomości i w razie włamania chcemy się starać o odszkodowanie.

Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania?

Ważna sprawa to suma na jaką ubezpieczamy mieszkanie, ponieważ wyznacza ona górny limit odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej. Na wysokość kwoty składa się nie tylko wartość nieruchomości, ale również wysokość potencjalnych strat. W ogóle nie ma sensu ubezpieczać mienia ma kwotę wyższą od jej wartości, powinno być wszystko dostosowane do indywidualnych warunków. Przykładowo mieszkając w domu jednorodzinnym możemy wybrać większe ubezpieczenie od powodzi, natomiast mieszkając w bloku jednorodzinnym bardziej obawiamy się włamania kradzieży sprzętu.

Ofert firm ubezpieczeniowych oraz ich kombinacji jest bardzo wiele. Aby poradzić sobie w tym gąszczu poleca się korzystanie z kalkulatorów i wyszukiwarek, jak np. Wygodnie.pl. Są one dostępne bezpłatnie w internecie i w dodatku bardzo proste w obsłudze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here