Czym jest medical assistance?

0
1546

Świadomość zdrowotna Polaków z roku na rok się zwiększa. Dzięki temu nie tylko żyjemy dłużej, ale potrafimy dbać o zdrowie w sposób bardziej celowy i regularny. To sprawia, że nie tylko oczekujemy odpowiedniego poziomu opieki zdrowotnej, ale sami poszukujemy odpowiednich środków, by taką opiekę zorganizować. 

Specjalistyczna pomoc od ręki 

Medical assistance to wsparcie, które otrzymujemy w przypadku nagłego zagrożenia naszego zdrowia, konieczności hospitalizacji czy umówienia wizyty domowej lekarza. Jak wiadomo, w ramach publicznej opieki zdrowotnej dostęp do tego rodzaju usług jest ograniczony, dlatego usługi typu medical assistance stają się coraz popularniejsze. 

Co obejmuje medical assistance?

W ramach medical assistance możemy umówić lekarza na wizytę domową oraz uzyskać pomoc w zorganizowaniu hospitalizacji w polskich lub zagranicznych szpitalach. Co więcej, możemy w prosty i szybki sposób umówić się do specjalisty, który współpracuje z firmą świadczącą usługi medical assistance. Taka firma może za nas również kompletować i aktualizować dokumentację medyczną. To bardzo wygodne, ponieważ na bieżąco możemy być informowani o konieczności przeprowadzenia badań lub nawet zostać na takie badania automatycznie zapisani. W ramach usługi medical assistance można również zapewnić sobie lub swoim bliskim asystę podczas wyjazdu czy wylotu na badania lub operację do szpitala za granicą. To przydaje się, zwłaszcza jeśli brak znajomości języka czy procedur medycznych w danym kraju ogranicza nasze możliwości. Zakres usług medycznego assistance jest bardzo szeroki i można go modyfikować w trakcie trwania umowy. W zależności od wieku i stanu zdrowia możemy dokupić kolejne usługi lub rezygnować z wcześniej wybranych.

Do kogo skierowany jest medical assistance?

Z usług publicznej opieki zdrowotnej zadowolonych jest niewielu Polaków, stąd coraz więcej zapytań o to, czym jest medical assistance i w jaki sposób funkcjonuje. Zasada jest prosta, wystarczy powiadomić ubezpieczyciela o zaistnieniu konieczności np. szybkiego umówienia wizyty domowej. Centra obsługi telefonicznej firm świadczących usługi medical assistance czynne są zwykle przez całą dobę, a pomoc organizowana jest niemal natychmiast. Sam ubezpieczony nie musi się o nic martwić, bo zwykle, nawet jeśli zajdzie potrzeba hospitalizacji, firma przypomni o konieczności skompletowania niezbędnej dokumentacji medycznej, a jeśli będzie to konieczne, pomoże w pozyskaniu odpowiednich dokumentów czy umówieniu dodatkowych badań. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here