Jak spędzić weekend z dziećmi nad Soliną?

Mając dzieci, nie zawsze da się odpocząć tak, jakbyśmy sobie to wymarzyli. Niejednokrotnie planować trzeba wspólny wyjazd, dlatego też okolica docelowa powinna być jak najbardziej przyjazna młodym turystom, musi też oferować mnóstwo atrakcji – dzięki nim dzieci nie będą się nudzić. Z polskich „miejscówek” na pewno doskonałe będą Bieszczady nad Soliną.

Zadbaj o właściwą organizację wyprawy

Wyjeżdżasz z dzieckiem lub z dziećmi – to wymaga przygotowań, niezależnie od wielu pociech. Nie możesz po prostu pomyśleć i wyjechać. Trzeba wcześniej ustalić pewną trasę wycieczki i mieć kilka ewentualności na wypadek konieczności nagłej zmiany planów. Dzięki planowaniu można też uniknąć zbędnych wydatków – niektóre atrakcje o podobnym wymiarze będą znacznie tańsze lub też uda się skorzystać z promocji dostępnej tylko przez określony czas. Musisz mieć sporo wolnego czasu, a jeśli bierzesz urlop – zastrzec w zakładzie pracy, że przez tydzień lub dwa będziesz niedostępna i nie wrócisz nawet na chwilę do firmy, bo wypoczywasz z dziećmi.Jak spędzić weekend z dziećmi nad Soliną?

Zadbaj o wasze bezpieczeństwo – zaopatrz się w apteczkę, pilnuj, by regularnie ładować telefon komórkowy, wynajmuj tylko sprawdzone urządzenia i sprzęty.

Rozpoczynamy wyprawę!

Dobrze jest zacząć wypoczynek od odwiedzin w Polańczyku nad Soliną. Znajduje się tutaj wypożyczalnia sprzętu pływającego – za niewielkie pieniądze powinno ci się udać wypożyczyć jacht kabinowy oferujący wystarczającą ilość miejsca dla ciebie i dzieci, a przy tym wygodny i nieźle wyposażony. Jest to właściwie wszystko i możesz już wyruszać w wasz niezapomniany rejs. Poniżej kilka istotnych (możesz je wpleść w plan wypoczynku) punktów:

bezludne wyspy – znajdziesz ich kilka, Solina obfituje w takie mniejsze i większe formy. Choć przeważnie nie są zbyt duże, mogą zapewnić sporo okazji do dobrej zabawy (udawanie piratów)

szałasy – brzeg Jeziora Solińskiego nie jest całkowicie bezludny i nie był taki przez lata. Czasami można tam spotkać opuszczony (lub niekoniecznie) szałas pustelnika. Możecie też spróbować postawić swój.

jak przeżyć bez zdobyczy cywilizacji – jeśli przepłyniecie już określoną odległość, warto będzie gdzieś się zatrzymać na dłużej – na przykład w jakiejś zatoce. Pozwól dzieciom samodzielnie zadbać o bezpieczeństwo waszej lokalizacji. Niech nazbierają drewna i nauczą się rozpalać ogień bez dodatkowych pomocy.

wędkowanie – w wodach Soliny można złowić duże i smaczne ryby. Pobawcie się razem w rybaków, od których zdolności do połowu zależy przeżycie całej rodziny. Sprawdź, jakie ryby występują w okolicy i jakie można łowić, zaopatrz się w profesjonalny i bezpieczny sprzęt wędkarski.

wschód słońca nad Soliną – w mieście nie zawsze będziecie w stanie oglądać tak piękny wschód słońca. Tutaj na pewno znajdzie się do tego okazja, wystarczy tylko zatrzymać się w dobrym miejscu (ze sporą widocznością).

ognisko –  polowe warunki zachęcają do rozpalenia ogniska i upieczenia kiełbasek na wspólny posiłek. W ten sposób pokażecie, że polegacie wyłącznie na naturalnych metodach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here