Jak wybrać torbę podróżną?

W kontekście podróży zawsze stajemy przed dylematem w co się spakować i nie zawsze dobrym wyborem muszą się okazać walizki. Często odkładamy je na strych lub w inne trudno dostępne miejsca, a spontaniczne wyjazdy z przyjaciółmi czy służbowe podróże z pewnością każdemu się przytrafią. W takim przypadku dobrą alternatywą będzie torba, lecz wciąż pozostaje pytanie czym kierować się przy jej wyborze.

Rodzaj środka transportu

W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę to czym się udajemy na miejsce docelowe. W praktyce torby podróżne sprawdzają się niemal przy każdym rodzaju transportu, lecz podróżując samolotem musimy uważać na jej rozmiar. Szczególnie jeżeli chcemy zabrać ją ze sobą jako bagaż podręczny, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, bowiem nie tracimy potem zbędnego czasu i nie ryzykujemy tego, iż nasz dobytek zostanie zagubiony na lotnisku. Na ich rozmiary należy też zwracać uwagę podczas podróży pociągami czy autokarami, tak by nie zajmowały przesadnie dużo miejsca i można je było umieścić w wyznaczonych do tego przegrodach. Będzie to jednak bardzo wygodna forma bagażu do takich środków transportu.

Pojemność i wytrzymałość

Kolejnym aspektem jest długość naszego wyjazdu, a więc zapotrzebowanie na pojemność. Na rynku znajdziemy torby podróżne w przeróżnych rozmiarach – od małych na podstawowe rzeczy, po wielkie torby na długą podróż. Najczęściej wybierane są jednak modele średniej wielkości, które są wystarczająco pojemne na umiarkowanie długi wyjazd, a przy tym wciąż bardzo poręczne. Istotny jest również materiał z jakiego je wykonano. Jeżeli w torbie zamierzamy przewozić tylko ubrania i parę dodatków to wystarczą torby podróżne z lekkiego materiału. W przypadku przewożenia bardziej drogocennych rzeczy czy też elektroniki, lepiej zdecydować się na materiały twardsze i grubsze. Pozostaje też odpowiedzieć sobie na pytanie czy ma to być torba na jeden sezon czy taka która posłuży nam parę lat – zależnie od tego można dobrać jej jakość, a co za tym idzie zdecydować się jakie ramy cenowe przyjąć.

Funkcjonalność

Wybierając torby podróżne należy się upewnić, że mają wystarczająco dużo przegród oraz kieszeni, by pomieścić wszystkie potrzebne nam rzeczy. Małe kieszonki boczne świetnie sprawdzają się na drobiazgi, które chcemy mieć pod ręką czy też mapy miasta do którego się udajemy. Obecnie także do tego bagażu można dobrać różne dodatki, jak na przykład kółka – przydadzą się w szczególności do większych modeli przeznaczonych na dłuższe wyjazdy. Jeżeli będziemy umieszczać torbę w luku bagażowym to nie zaszkodzi również dla pewności sięgnąć po kłódkę lub zamek z szyfrem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here