Najciekawsze hotele świata

0
2678

Wybierając się na wakacje, w pierwszej kolejności musimy zdecydować o kraju, który chcemy odwiedzić. Kolejnym elementem planowania podróży jest wybór odpowiadającego nam hotelu. To ważna decyzja, biorąc pod uwagę nasz komfort i oczekiwania związane z wakacjami. Od wyboru właściwego miejsca noclegowego zależy bardzo wiele. Istotna jest nie tylko wygoda w hotelu, ale odpowiedniej jakości wyżywienie czy usługi dodatkowe, jakie możemy dopasować do siebie. Nie mniej ważny jest również wygląd hotelu, jego wystrój czy architektura.

Lodowe mieszkanie

            Jednym z ciekawszych rozwiązań, jakie można wybrać, decydując się na spędzenie wakacji w sposób nietuzinkowy, jest hotel z lodu. Szwecja przoduje w tego typu rozwiązaniach. Goście decydują się na pokój, w którym śpią w pełnym ubraniu, ponieważ wszystko – włącznie z łóżkiem – jest wykonane z lodu. Stąd też, naturalną koleją rzeczy, nie ma w hotelu ogrzewania.

            Z pewnością nie jest to miejsce na dwutygodniowy pobyt, ale maksymalnie kilkudniowy wypad, aby przeżyć coś niesamowitego. Koszty noclegu są jednak dość wysokie, zaczynają się od kilkuset złotych za pokój, a dochodzą aż do kilku tysięcy, w zależności od oferty, jaką wybierzemy. Pożyczki przez Internet będą ciekawym rozwiązaniem dla tych, którzy marzą o spędzeniu kilku dni w lodowych przestrzeniach.

 

Spanie w kapsule

            Hotel w stolicy Japonii może zrujnować budżet przeznaczony na wakacje. Tokio jest miastem drogim, gdzie warto wcześniej zadbać o odpowiedni nocleg, dostosowany do naszych możliwości finansowych. Jednym z ciekawszych rozwiązań, jakie oferuje Japonia i w ślad za nią wiele krajów na świecie, jest hotel kapsułowy. To zapewnienie wielu miejsc noclegowych na niewielkiej powierzchni.

            Każdy gość dysponuje niewielką kapsułą – pokojem, w której nocuje. Przypomina ona zamykaną tubę, w której nie znajduje się nic poza pościelą, budzikiem, ładowarką do telefonu. Hotele dzielone są najczęściej na część męską i żeńską, a jedynym miejscem koedukacyjnym jest recepcja. Pożyczki przez Internet pozwolą na rezerwację pokoju z odpowiednim wyprzedzeniem, aby uzyskać najkorzystniejszą ofertę cenową.

 

Dzikie zwierzęta

            Afryka kusi pięknem przyrody i możliwością zobaczenia dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Warto, będąc na czarnym lądzie, skorzystać z oferty hoteli ulokowanych w parkach. Mamy możliwość podziwiania z bliska zwierząt, które podchodzą niemal pod drzwi. Wszystkie budynki lokowane są najczęściej na palach, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno zwierzętom, jak i ludziom.

            Nocleg w takim hotelu odbywa się najczęściej podczas safari, które warto przeżyć, będąc np. w Kenii. Koszty kilkudniowego wyjazdu można sfinansować z pożyczki przez Internet, a wrażenia będą niezapomniane. Uchylone nocą okno pozwala na słuchanie odgłosów zwierząt, które podchodzą do wodopoju zlokalizowanego tuż pod naszym pokojem. Przeżycia są wręcz niewiarygodne.

            Hotel jest bardzo ważnym elementem każdego wyjazdu zarówno prywatnego, jak również służbowego. Warto decydować się na miejsca oryginalne, które same w sobie będą sporą atrakcją podczas podróży. Wybór jest duży, trzeba zatem odpowiednio wcześniej rozpocząć poszukiwanie noclegu, aby wybrać najlepszą opcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here