Plecak kabinowy

Pakowanie przed podróżą to dla większości z nas niemałe wyzwanie. Jak pomieścić wszystkie niezbędne przedmioty w ograniczonym bagażu? I jak jeszcze wygodnie się potem z nim poruszać? Pół biedy, kiedy chodzi o wyjazd własnym autem z dużym bagażnikiem. Bardziej ograniczone jest miejsce w pociągach i autokarach, a zwłaszcza w samolotach. Tanie linie lotnicze oszczędzają, jak mogą poprzez nakładanie ograniczeń wagowych i wymiarowych na bagaż podręczny i rejestrowany. Dlatego powstała osobna kategoria pakunków, dostosowanych do wymogów najpopularniejszych przewoźników.

Jaki bagaż łączy w sobie najwięcej zalet?

Właśnie, co konkretnie zabrać ze sobą do samolotu? Bagaż trzeba będzie osobiście nieść, a dozwolona waga u różnych linii to 7-12 kg – lepiej więc, by był wygodny. Jego kształt powinien dobrze wypełniać dozwolone limity długości, szerokości i wysokości. Wtedy będzie miał dużą pojemność, a zarazem zmieści się schowku nad siedzeniem. Przy okazji, to pewnie będzie najczęściej noszony bagaż u celu wycieczki, więc przyda się sporo przegródek, łatwość pakowania, kieszeń na laptopa. Wszystkie te wymogi świetnie spełniają plecaki kabinowe!

Najlepszy bagaż podręczny do samolotu, czyli plecak kabinowy

Niesienie bagażu na plecach ma oczywiste zalety: uwolnienie obu rąk dla wygody, optymalne rozłożenie ciężaru dla efektywnego obciążenia. Rozmiar pozwala swobodnie spakować do plecaka cenny komputer – pasażerowie słusznie wolą nie tracić go z oka podczas podróży. Plecaki podróżne przydają się na co dzień np. podczas zwiedzania czy dłuższych wycieczek. Natomiast ich wersja kabinowa dodaje jeszcze kilka zalet.

Różnic między poszczególnymi modelami jest oczywiście mnóstwo. Często spotykane cechy plecaków do samolotu to:

  • szerokie otwieranie, jak walizki – zamek błyskawiczny obejmuje nie samą górę, ale też cały jeden bok i spód;
  • dokładnie określone wymiary – dostosowane do ograniczeń linii lotniczych;
  • możliwość noszenia jak walizki – dzięki bocznemu uchwytowi oraz, niekiedy, chowanym szelkom (nie będą się o nic zaczepiać w tłoku!);
  • kłódka na zamek szyfrowy – utrudnia niepowołany dostęp.

Przezorny zawsze ubezpieczony – dobierz bagaż podróżny dla siebie

Plecaki kabinowe to świetne rozwiązanie, jeśli lubisz pragmatycznie podejście do pakowania się. Dobrze zastępuje walizkę podręczną w samolocie i bardzo przydaje się na miejscu, zarówno w podróży na wypoczynek, jak i do pracy. W razie krótszej wycieczki wielu osobom wystarczy za jedyny bagaż, który wygodnie można zarzucić na plecy i nosić przez dłuższy czas przy minimalnym wysiłku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here