Polski bon turystyczny

Polski bon turystyczny to bon, który ma wspierać finansowo polskie rodziny, jednocześnie wspierając polską gospodarkę turystyczną osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Komu się należy i gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Jak złożyć wniosek i jak aktywować bon turystyczny? Wszystko opisaliśmy poniżej.

  1. Polski bon turystyczny.
  2. Jak skorzystać z programu Polski Bon Turystyczny?

Polski bon turystyczny

Bon turystyczny jest elektronicznym bonem, za pomocą którego można dokonać nim płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

Rodziny mogą wykorzystać bon turystyczny jako zapłata na przykład za:

  • pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym,
  • kolonie lub obóz harcerski swoich pociech,
  • spędzony czas w obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Z polskiego bonu turystycznego może skorzystać każda polska rodzina. Rodzina w formie bonu turystycznego otrzymuje 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia oraz jeden dodatkowy bon, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Bony przysługują każdej rodzinie, niezależnie od poziomu dochodów. Co ważne, bon nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze.

Jak skorzystać z programu Polski Bon Turystyczny

Wiele osób pewnie się zastanawia jak złożyć wniosek i jak aktywować bon turystyczny? To bardzo proste!

Aby przejść do aktywacji bonu najpierw należy złożyć o niego wniosek. By to zrobić trzeba zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub niektórych systemów bankowości internetowej. Po potwierdzeniu danych i ich poprawności bon zostanie aktywowany w systemie. W Internecie można znaleźć tutorial przedstawiający, jak zarejestrować się i aktywować bon.

Bon można wykorzystać wyłącznie w Polsce. Bon turystyczny lista z placówkami turystycznymi, które przyjmują płatność bonem znajduje się na oficjalnej stronie.

Ośrodki turystyczne, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, muszą zostać wpisani na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną. Wymaganym dokumentem, który potrzebny jest, aby przystąpić do programu jest „Oświadczenie przedsiębiorcy turystycznego lub organizacji pożytku publicznego w celu przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny”, które należy wypełnić.

Z całą pewnością polski bon turystyczny wspiera branżę turystyczną, polskie rodziny i daje dzieciom możliwość na lepsze wakacje.

Znajdź nocleg z bonem turystycznym i zyskaj dodatkowo 30 zł zniżki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here