Popularne biwakowanie

Biwakowanie w naszej kulturze jest bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu. Gdy tylko na dworze robi się trochę cieplej, pojawia się wielu śmiałków, którzy wybierają się na nocleg w lesie lub na łące. Jest to bardzo ciekawa forma aktywności, z pewnością lepsza niż bezczynne leżenie na kanapie lub bezmyślne przeglądanie internetu.

Bardzo ważne jest odpowiednie wyposażenie. Firmy produkujące sprzęt sportowy już dawno zauważyły rosnącą popularność biwakowania i postanowiły stworzyć specjalne serie profesjonalnych produktów dla entuzjastów turystyki pieszej. Przede wszystkim musimy zaopatrzyć się w dobry plecak. Najlepiej taki, który pomieści wiele przydatnego sprzętu. Musi być również wodoodporny i nie może szybko się przecierać we wrażliwych miejscach.

Najważniejszy jest ubiór, to od niego zależy nasz komfort. Specjalna odzież termoaktywna to bardzo dobry wybór. Spakujmy do plecaka również koszulki termoaktywne, na pewno nie pożałujemy tej decyzji. Pierwszą warstwą naszego ubioru powinna być bielizna termoaktywna. Będzie chronić nas przed obtarciami, które mogą zepsuć naszą wycieczkę. Kolejną warstwę musi stanowić specjalna termoaktywna bluza i spodnie, które będą zapewniały wygodę i odpowiednią izolację termiczną. Na koniec powinniśmy założyć kurtkę, koniecznie z kapturem – może nas przecież spotkać deszcz.
Podczas wycieczki bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Dorosły człowiek powinien wypijać przynajmniej dwa litry wody dziennie. Pijmy małymi łykami, ale z dużą regularnością. Powinniśmy zadbać też o odpowiednie posiłki. Najlepiej podczas wędrówki zrobić sobie przerwę i rozpalić niewielkie ognisko. Pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu terenu, tak aby nie spowodować pożaru lasu. Na ognisku możemy ugotować wodę na makaron lub upiec kiełbaskę. Zadbajmy o to, aby dostarczyć organizmowi dużo kalorii, długa wędrówka to przecież spory wydatek energetyczny.

Turystyka to świetna zabawa. Pamiętajmy jednak o odpowiednim wyposażeniu. O pomoc najlepiej zapytać ekspertów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here