Ręczna produkcja wkładów, kaset i drzwiczek kominkowych

Niektóre firmy produkujące wkłady kominkowe, drzwiczki i kasety kominkowe gwarantują doskonałą jakość swoich wyrobów uzyskiwaną dzięki obróbce ręcznej. Przykładem może być firma IGNIF, z której wyrobami można zapoznać się na stronie http://ignif.com/.

Co zyskuje klient decydując się na produkt rzemieślniczy?

Wyrób produkowany w sposób rzemieślniczy, ręcznie, przy zachowaniu odpowiedniej kontroli jakości (a o takiej właśnie zapewnia swoich przyszłych klientów firma IGNIF) gwarantuje precyzję i estetykę wykonania, która w przypadku branży kominkowej przekłada się na obniżenie kosztów eksploatacji oraz przyjemność z tej eksploatacji płynącą.

Klient, oprócz jakości i precyzji otrzymuje możliwość realizacji nawet nietypowych zleceń – zarówno wkłady, kasety jak i drzwiczki kominkowe na wymiar przygotowywane są pod konkretne zamówienie.

Jak wykonywane są poszczególne elementy kominków IGNIF?

Korpusy palenisk powstają poprzez laserowe wycinanie arkuszy stali i zagięcie pod naciskiem powstałych w ten sposób formatek stali. Gięcie stali, w przeciwieństwie do spawania, zwiększa wytrzymałość szkieletu paleniska oraz zapewnia bardziej estetyczne wykończenie.

Ramy drzwi do kominka wytwarzane są z płaskownika, wykonanego ze stali kotłowej o grubości 4 mm i długości 6 metrów. Po uformowaniu kształtu rama zostaje zespawana mieszanką argonu 82% i CO2 18% w temperaturze maksymalnej 4000 stopni a następnie wyprostowana za pomocą tradycyjnych metod. Podobnie produkuje się skrzydło drzwi.

Pomiędzy ramą, a śrubami znajduje się specjalistyczny klej, który uszczelnia ramę po jej dokręceniu. Zastosowanie śrub ma dwie zalety – łatwość demontażu i większą estetyczność niż spawy.

Drzwiczki kominkowe wyposażone są w szkło ceramiczne Robax niemieckiej firmy Schott, które wytrzymuje naprężenie termiczne nawet do 700 stopni Celsjusza a wnętrze paleniska wykładane jest duńskim wermikulitem lub niemieckim szamotem i wyposażone w żeliwny ruszt.

Wszystkie mechanizmy, takie jak regulatory dopływu powietrza czy klamki, wytwarzane są przez firmę ręcznie, a farba, którą pokrywane są wkłady, kasety i drzwi kominkowe, odznacza się doskonała jakością, nie wypala się po latach i nie zmienia odcienia – nawet po intensywnym użytkowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here