Teneryfa

Jednym z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez polskich turystów jest Hiszpania. A dokładnie Teneryfa, czyli największa wyspa podlegająca krajowi leżącemu na półwyspie iberyjskim. Teneryfa należy do archipelagu Wysp Kanaryjskich, w którym można wyróżnić jeszcze kilka wysp wartych odwiedzenia. Co przyciąga zagranicznych turystów do tej malowniczej wyspy na Oceanie Atlantyckim? Dlaczego warto pojechać na Teneryfę na wakacje last minute?

Raj dla ciepłolubnych

Z uwagi na to, że Teneryfa leży w strefie klimatu subtropikalnego, na wyspie nieustannie panują wysokie temperatury. Nawet w trakcie kontynentalnej zimy, na termometrach można dostrzec temperatury rzędu 25 stopni Celsjusza. Co najbardziej zaskakuje turystów przebywających na hiszpańskiej wyspie to zróżnicowanie klimatu na przestrzeni zaledwie kilku tysięcy metrów kwadratowych powierzchni.  Podczas gdy północna część wyspy bogata jest w zieloną, tropikalną roślinność, na jej południowych terenach próżno szukać rozwiniętej flory z uwagi na bardziej pustynny klimat.

Szukasz wakacji w Hiszpanii? Odwiedź: https://www.traveligo.pl/last-minute/hiszpania

Moc wulkanów

wulkan

Teneryfa często nazywana jest wyspą wulkaniczną. Dzieje się to ze względu na ukształtowanie terenu wynikające z jej geologicznej historii, która obfituje w masywy wulkaniczne. Największym wulkanem na wyspie, a zarazem najwyższym szczytem Hiszpanii jest nieczynny już wulkan Teide – 3718 m n.p.m. Sam wulkan i teren go otaczający znajduje się pod ochroną i należy do terytorium parku narodowego Parque Nacional de Las Canadas del Teide. Oprócz Teide, na Teneryfie można znaleźć dziesiątki mniejszych nasypów, które w przeszłości imponowały swoją wielkością.

Imponujące masywy górskie

Choć większości z nas wyjazd na Teneryfę kojarzy się z leżeniem „plackiem” na plaży, wycieczka na wyspę nie musi wcale tak wyglądać. Na Teneryfie można podziwiać wiele masywów górskich, z których rozpościerają się widoki zapierające dech w piersiach. Jednym z nich są góry Teno, położone w północo-zachodniej części wyspy. Co jest w nich takiego wyjątkowego? Na pewno wąwozy i bogactwo skał kształtujących się przez miliony lat. Spędzając wakacje na Teneryfie nie można nie odwiedzić klifów Los Gigantes, należących właśnie do masywu górskiego Teno. Wysokość skał może sięgać nawet 600m. Dla miłośników nurkowania atrakcyjne będą formacje skalne sięgające nawet 30m pod poziomem wody.

Coś dla miłośników leniuchowania

plaża

Jeśli należycie do tej grupy turystów, którzy wybierają się na zagraniczne wakacje last minute, żeby wyciągnąć nogi do góry, to nic straconego. Wakacje na Teneryfie last minute dla mniej aktywnych wcale nie muszą być nudne. Południowa część wyspy o bardziej tropikalnym klimacie będzie wprost wymarzonym miejscem do odpoczynku. Szczególnie okolice Costa Adeje wydaje się wprost idealna dla fanów rajskich plaż. W tej części wyspy znajdują się największe bazy hotelowe i parki rozrywki, gdzie można miło spędzić dzień z całą rodziną.

Jak Teneryfa to tylko last minute

Zagraniczne wycieczki mogą przerastać nasze możliwości finansowe. Zwłaszcza, gdy planujemy urlop całą rodziną. W takiej sytuacji warto wpisać w wyszukiwarkę internetową: „Teneryfa oferty last minute”. Po kilku sekundach możemy przebierać w atrakcyjnych ofertach last minute w przystępnych cenach np. https://www.traveligo.pl/last-minute/hiszpania,teneryfa. Wakacje last minute na Teneryfie to sposób na tanie wakacje w pięknej okolicy.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem: traveligo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here