Zaplanuj swój urlop i zwiedź przepiękną Wenecję!

Wenecja to wyjątkowe miasto, które odwiedza bardzo dużo turystów. Należy do najbardziej specyficznych miast położonych w Europie. Wenecję określa się, jako ,,miasto na wodzie”, ponieważ położona jest na licznych wysepkach. W centrum miasta można spotkać się z wieloma łodziami i gondolami, kanałami oraz mostami, które stanowią nieodłączny element krajobrazu.

Do Wenecji wyrusza wiele osób na podróż poślubną, ponieważ uznawana jest za bardzo romantyczne i pobudzające miasto. Na każdym rogu Wenecji skrywa się piękno oraz historia Włoch, a także wiele elementów europejskich i azjatyckich. Wenecja wiele lat temu była stolicą Republiki Weneckiej, czyli potęgi handlowej średniowiecznej Europy. Już po samym przybyciu do Wenecji widać ślad historii, bogactwo i przepych rzuca się w oczy na każdym kroku. Zdobiona architektura, odnowione od lat budynki sprawiają, że człowiek cofa się do odległych czasów i może się zrelaksować wśród cudownych widoków.

Wiele biur podróży obecnie posiada w swojej ofercie możliwość zwiedzenia Wenecji. Wenecja wycieczka to z pewnością doskonały wybór na urlop, z którego wrażeń nie zapomnisz do końca życia!

Co warto zobaczyć w Wenecji?

Typowa Wenecja wycieczka zawsze ma zaplanowane zwiedzenie najpopularniejszego miejsca w tym kraju, czyli Placu Świętego Marka (Piazza San Marco) i Bazyliki Świętego Marka. Stanowią one serce tego miasta i są naprawdę bardzo pokaźne. Na placu Świętego Marka oraz w Bazylice niegdyś odbywały się najważniejsze wydarzenia w historii kraju. Oprócz tego plac otoczony jest ze wszystkich stron dodatkowymi zabytkami i budynkami rządowymi. Bardzo podziwianym elementem jest dzwonnica Campanile, umieszczona w miejscu centralnym placu.

Bazylika Świętego Marka zachwyca kopułami, zdobieniami oraz wyjątkową architekturą. Została stworzona w stylu bizantyjskim i oczarowuje pięknymi figurami oraz złotymi mozaikami. Do Bazyliki Świętego Marka można wejść bezpłatnie, a w wewnątrz warto zwiedzić miejsce pochówku Marka Ewangelisty.

Pałac Dożów (Palazzo Ducale) to kolejny zabytek wart zobaczenia. Kiedyś był główną siedzibą władców Wenecji. Podziwiać w nim można złote schody Scala d’Oro oraz przepięknie zdobione sale obrad.

Most Westchnień (Ponte dei Sospiri) to najsłynniejszy most w Wenecji, który w programie przewiduje każda wycieczka. Kojarzony jest z miłością i zakochanymi parami, które przepływają pod nim gondolami, lecz tak naprawdę chodzi tutaj o westchnienia więźniów skazanych na odsiadkę.

Canal Grande to kolejny słynny kanał wenecki, który kształtem przypomina literę S. Przepływa przez całe miasto i zachwyca wieloma zabytkami z bizantyjskiej architektury.

Most Rialto, czyli najstarszy most należący do kanału Canal Grande. Wyróżnia się spośród innych wysokim arkadami oraz dużą ilością otwartych na nim sklepików. Stromy i potężny most, na którym zawsze panuje duży ruch.

Wenecja wycieczka – świetny sposób na spędzenie urlopu

Wenecja uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miast Europy. Charakteryzuje się przepychem i wyjątkową urodą. Wenecja wycieczka to doskonały wybór dla osób, które bardzo cenią kulturę i sztukę oraz pokaźne i historyczne zabytki głównie w stylu bizantyjskim.

Doskonałym sposobem na zwiedzenie tego miasta jest Wenecja wycieczka, która odbywa się wodnym tramwajem. Podczas wycieczki przepływa się przy najważniejszych budynkach i zabytkach położonych na całej lagunie. Siedząc na łodzi można zwiedzić kolorowe Burano i Murano, które słyną z niespotykanych szklanych wyrobów. Odwiedzić można również Dzielnicę Żydowską, w której można spotkać prawdziwych mieszkańców.

Jesteś zainteresowany wycieczką do Wenecji? Sprawdź oferty na Matimpex i wybierz odpowiedni termin dla siebie. Ciesz się wyjątkową architekturą i wypocznij wśród cudownych krajobrazów i zabytków!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here