chomik

Twoim marzeniem od zawsze było posiadanie pupila, ale mieszkasz w bloku i nie możesz pozwolić sobie na psa? Wbrew pozorom kot nie jest jedyną propozycją dla mieszkańców mniejszych mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Co więcej, inne zwierzęta domowe mogą okazać się nawet lepszym rozwiązaniem np. przy dzieciach. Sprawdź, na jakie zwierzaki warto zwrócić uwagę podczas wizyty w sklepie zoologicznym.

Chomik

Ten dość niewielki gryzoń świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które nie mają zbyt dużego doświadczenia ze zwierzętami domowymi. Jest to też idealna opcja w przypadku ograniczonego budżetu i czasu. Klatki dla chomików i pokarm nie są zbyt drogie, a sam zwierzak nie jest wymagający i można go dość łatwo oswoić. Co więcej, można nawet zostawić go samego na kilka dni np. w związku z wyjazdem na wakacje. Ponadto popularny gryzoń żyje zaledwie kilka lat, dlatego nie jest tak długoterminowym zobowiązaniem jak np. pies bądź kot.

Świnka morska

Jeśli pogodzenie się z krótkim życiem chomika jest czymś trudnym, to być może lepszym wyborem okaże się świnka morska. Ten sympatyczny gryzoń żyje przeciętnie około 10 lat i wykazuje się dużą aktywnością właściwie przez całe życie. Ponadto świetnie czuje się w towarzystwie dzieci i raczej nikogo nie ugryzie, jeśli nie poczuje zagrożenia. Sporą zaletą jest również koszt utrzymania świnki morskiej – wyposażenie i pokarm są znacznie tańsze niż w przypadku np. kota. Na dodatek wyczyszczenie klatki zajmuje dosłownie chwilę, co może być istotne dla zabieganych osób, które marzą o posiadaniu zwierzątka domowego.

Królik

Miniaturowe króliki to bez dwóch zdań jedne z najbardziej uroczych gatunków zwierząt domowych. Przez 7-10 lat swojego życia mogą dać całej rodzinie mnóstwo zabawnych wspomnień. Należy jednak pamiętać, że wbrew pozorom króliki nie przepadają za trzymaniem ich na rękach, choć niektóre lubią być głaskane. Ponadto trzeba raczej chować przed nimi np. kable. Królik może nauczyć się prostych komend, reagowania na imię bądź korzystania z kuwety, ale jednocześnie jest też indywidualistą i może niejednokrotnie zignorować towarzystwo właściciela.

Szczur

Jedni są nimi zafascynowani, inni się ich boją i uważają je za dość odstręczające zwierzęta domowe. Warto jednak dać szansę tym gryzoniom, ponieważ są to jedne z najbardziej inteligentnych zwierzaków. Należy jedynie pamiętać, że szczur jest dość wymagający m.in. pod względem diety i pielęgnacji. Może też dokonać wielu zniszczeń np. podgryzać meble. Ponadto klatki dla szczurów z oferty sklepu online Aquaelzoo.pl są dość duże, ponieważ szczury lubią mieć przestrzeń.

Rybki

Hodowla rybek to idealne rozwiązanie dla osób, które niekoniecznie czują potrzebę nawiązywania głębszej więzi ze zwierzęciem domowym. Na dodatek zakup akwarium i sprzętu niekoniecznie musi być dużym wyjątkiem, podobnie jest w przypadku samych rybek i pokarmu dla nich. Pielęgnacja zbiornika nie wymaga z kolei poświęcania zbyt dużo czasu, zwłaszcza jeśli wybierze się np. sztuczne roślinki i dobrej jakości sprzęt. Akwarystyka może też z czasem stać się ciekawą pasją na całe życie czy też sposobem na odstresowanie się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here