Lato minęło szybko w tym roku? Dopiero teraz udało Ci się zwolnić i znaleźć czas, aby pomyśleć o urlopie? Lubisz chodzić po górach i chcesz wypocząć w Polsce? Wrzesień oraz początek października to ostatni dzwonek by odwiedzić Tatry i Podhale oraz nacieszyć się fantastycznymi widokami.

Postaw na Apartamenty

Zakopane to miejsce, gdzie można nie tylko pochodzić po górach, ale i wygodnie wypocząć w doskonałych warunkach. O tej porze roku mamy spory wybór apartamentów w korzystnych cenach. A kto nie marzy o porankach spędzonych z kubkiem kawy w ręku i widokiem na góry, czy też wieczorach z lampką wina przy kominku. Oczywiście nie bez znaczenia są elementy takie jak lokalizacja, czy też parking. Miejsc oferujących te wszystkie rzeczy w Zakopanem na pewno nie brakuje.

Tatry jesienią

Wrzesień, czy też październik to najpiękniejsze miesiące w górach. Wędrując tatrzańskimi szlakami możemy nacieszyć oczy niesamowitymi widokami. To czas, kiedy przyroda barwi się na tysiące kolorów. Aby to wszystko zobaczyć warto przejść trasami takimi jak np. Czerwone Wierchy. To jedno z miejsc, którego jesienna kolorystyka nie jednego turystę wprawi w zaskoczenie. Drugim miejscem, które koniecznie należy odwiedzić, przebywając w tym czasie w Tatrach, jest Ornak. W tym czasie przekwita tutaj roślina, która nazywa się sita skucina, co daje przepiękne efekty kolorystyczne.

Samotne wędrówki

Jeżeli kochasz góry, ale nie lubisz zatłoczonych szlaków, to jesień stanowi dla Ciebie idealną porę na trekking. Już po rozpoczęciu roku szkolnego z tatrzańskich ścieżek znikają wycieczki, a także rodziny z dziećmi. Ciche i puste schroniska czekają na pojedynczych turystów. To idealny moment, aby nacieszyć się samotnością, ciszą oraz widokami. Ponadto każdy, kto kiedykolwiek wędrował po górach w tym czasie, wie jak klimatyczne stają się ów miejsca. Szczególnie w momencie, kiedy nie słychać już odgłosów wycieczek turystycznych.

Uroki miasta Zakopane

Wynajmując apartamenty w centrum zakopanego jesienią warto również pospacerować po samym mieście. Odwiedzić okoliczne kościółki, czy też muzea. To czas, kiedy bez tłoku i ścisku można obejrzeć dziedzictwo kultury podhalańskiej. Wypoczynek dobrze uzupełnić o zasmakowanie lokalnej kuchni, która jesienią smakuje szczególnie.

Odwiedź Zakopane jesienią!

Autor: http://www.visitzakopane.pl/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here