Co warto zobaczyć w Sopocie

Sopot to jednak z najpiękniejszych nadmorskich miejscowości do której każdego roku w okresie letnim przyjeżdżają tłumy turystów. Miejscowość ta cieszy się tak dużą popularnością głównie z uwagi na piaszczystą plażę, ciekawą architekturę, liczne atrakcje, a także słynne drewniane molo. Od czego zacząć zwiedzanie Sopotu i co warto zobaczyć w Sopocie?

Apartamenty w Sopocie

Sopot to jedno z najdroższych nadbałtyckich miast, jednak każdego roku przyciąga do siebie wielu turystów. Zastanawiając się nad tym, co warto zobaczyć w Sopocie, w pierwszej kolejności wypadałoby znaleźć sobie jakiś nocleg. Jeśli zależy nam na odrobinie prywatności i względnej ciszy najlepszy nocleg zapewnią nam apartamenty w Sopocie.

Z uwagi na prestiż tego miasta naprawdę jest w czym wybierać. Apartamenty w Sopocie może nie należą do najtańszych, jednak oferują nam wszystko to, co w czasie urlopu jest niezbędne.

Plaża w Sopocie

Od czego zacząć zwiedzanie Sopotu? Oczywiście od przepięknej, piaszczystej plaży, która ma ponad 4 km długości oraz 110 m szerokości. Z uwagi na dosyć dużą liczbę turystów przybywających każdego roku do Sopotu ma ona bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę z wypożyczalniami sprzętu do plażowania, licznymi barami oraz atrakcjami dla najmłodszych.

Molo w Sopocie

Kolejnym obowiązkowym punktem podczas wypadku do Sopotu powinno być słynne molo, będące najdłuższym molem w całej Europie, ponieważ ma ponad 500 metrów długości. Warto zatem wybrać się w to miejsce na krótki spacer, podziwiając przepiękny widok rozciągający się wkoło z plażą, miastem oraz cumującymi jachtami na czele. W porze letniej odbywają się na nim liczne imprezy, jednak trzeba liczyć się z tym, iż wstęp na molo jest płatny.

Latarnia morska

Kolejną typową nadmorską atrakcją turystyczną wartą zobaczenia jest latarnia morska, która została wzniesiona na początku XX wieku. Aby dostać się na szczyt wieży, należy przemierzyć 39 metrów krętymi schodami. Ze szczytu latarni rozciąga się przepiękny widok na Zatokę Gdańską oraz panoramę całego Trójmiasta. Jest więc co oglądać.

Ulica Bohaterów Monte Casino

Każdy turysta przybywający do Sopotu z pewnością nie raz przemierzy ulicę Bohaterów Monte Cassino, która całkowicie została wyłączona z ruchu samochodowego. Dlaczego jednak warto się nią przejść? Przede wszystkim z uwagi na liczne restauracje, kawiarnie, puby, a także sklepiki z ciekawymi pamiątkami.

Opera leśna

Słynny sopocki amfiteatr to świetne miejsce do tego, aby wybrać się na krótki spacer lub piknik na łonie natury. Każdego roku w operze leśnej odbywa się tutaj festiwal, przyciągający nie tylko gwiazdy polskiej estrady, ale również wielu turystów z całej Polski.

Krzywy Domek w Sopocie

Ciekawą atrakcją turystyczną jest znajdujący się w Sopocie Krzywy Domek, zlokalizowany przy ulicy Bohaterów Monte Cassino. Gdy tylko został wybudowany, stał się niezwykle popularny ze względu na swój wygląd, stając się tym samym prawdziwą wizytówką miasta. W środku budynku znajduje się pub, kawiarnia oraz restauracja.

Artykuł został przygotowany przez https://www.sopockieapartamenty.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here