Co warto zobaczyć w chinach?

Coraz więcej rodaków podróżuje po świecie. Wypłaty Polaków są z roku na rok wyższe. Dodatkowo osoby posiadające dzieci mają dodatkowy dochód w postaci świadczeń socjalnych. Nic więc dziwnego, że zagraniczne podróże nie są już luksusem. Wręcz przeciwnie, wakacje z opcją all inclusive stały się standardem.

Popularne niegdyś kierunki tracą na atrakcyjności. Podróż do Egiptu, Tunezji lub Turcji nie robi już na nikim wrażenia. Jeżeli chcemy zaimponować dalszej rodzinie i znajomym, to powinniśmy rozważyć bardziej egzotyczne miejsca. Stosunkowo nowym trendem są wycieczki do Chin. Nie są one tak drogie jak wyjazdy do Japonii, czy do Stanów Zjednoczonych. Są jednak dość niezwykłe i ciekawe, aby wzbudzić zainteresowanie. Już za kilka tysięcy złotych można wykupić siedmiodniową wycieczkę objazdową.

Dlaczego wyjazd do Chin to dobry pomysł? Po pierwsze jest to światowa potęga gospodarcza. Po drugie kraj ten ma bardzo ciekawą historię i tradycję. Po trzecie znajdziemy tam bardzo dużo niezwykłych atrakcji. Co warto zobaczyć w Chinach? Oczywiście należy zwiedzić stolicę tego kraju. Pekin i Zakazane Miasto to obowiązkowe punkty na mapie każdej wycieczki objazdowej po Państwie Środka. Drugą najpopularniejszą atrakcją jest Wielki Mur Chiński. Ten powszechnie znany symbol Chin jest jedną z niewielu budowli, które widoczne są z kosmosu. Najlepiej utrzymany kawałek Muru znajduje się w pobliżu Pekinu, więc podróż do niego ze stolicy nie zajmuje dużo czasu.

Będąc w Chinach nie sposób nie odwiedzić Rezerwatu Pandy Wielkiej, który znajduje się w miejscowości Syczuan. Zdjęcia rozkosznie bawiących się pand na pewno zrobią furorę wśród naszych znajomych. Wśród innych bardzo popularnych atrakcji Chin wymienia się także Terakotową Armię w Xi’an. Podróżując przez Państwo Środka na pewno będziemy mieli okazję zobaczyć pola ryżowe oraz plantacje herbaty. W Chinach oprócz Pekinu znajdują się również inne znane na całym świecie miasta. Zaliczyć do nich należy przede wszystkim Szanghaj. Bardzo znane są regiony Hong Kong oraz Makao. Oferty podróży do Państwa Środka znaleźć można pod adresem: http://ctpoland.com.pl/wycieczki-do-chin.

Wycieczka do Chin będzie z całą pewnością niezapomnianym przeżyciem. Oprócz pięknych widoków, kraj ten ma bardzo dużo do zaoferowania turystom. Warto wcześniej zapoznać się z informacjami dostępnymi w Internecie i zaplanować sobie, jakie pamiątki chcemy przywieźć. Oprócz wspomnianej herbaty warto zaopatrzyć się w przyprawy. Wspaniałymi pamiątkami będą także amulety szczęścia, wyroby z jedwabiu oraz porcelany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here