Imprezy dla seniorów jesienią w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny to piękne zabytkowe miasto, szczególnie lubiane przez seniorów. Jest to miejsce pełne ciepła, wiejskiego spokoju oraz życzliwych ludzi. Dojrzałe osoby znajdują tu pożądany wypoczynek, ale i będą mogli wziąć udział w życiu społecznym. Każdej jesieni w Kazimierzu Dolnym organizuje się imprezy przeznaczone dla seniorów, które sprzyjają zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Czego możemy się spodziewać tej jesieni?

Weekend dla seniora

29 i 30 września w Muzeum Nadwiślańskim odbędzie się wystawa prac Ewy Braun przeznaczona specjalnie dla seniorów, pod tytułem: „Odtwarzanie minionych światów”. Prezentuje ona dorobek artystki, która pracowała przy realizacji 60 filmów z minionej epoki. Nie jeden z tytułów zapewne będzie bardzo bliski sercu starszych osób. Podczas tego weekendu przewidziany jest również spacer szlakiem filmu i książki „Dwa księżyce”.

Przejazd kolejką wąskotorową

Powoli jadący pociąg malowniczą, niezwykle uroczą trasą to gwarancja wspaniałych chwil. Podczas rekreacyjnej jazdy oglądać można klasyczne lubelskie krajobrazy takie jak sady, łąki, pola czy lasy. Nadwiślańska kolej wyrusza w każdą niedzielę o godzinie 11 i stanowi jedną z największych atrakcji tego regionu. Wagony utrzymane są w stylu retro, dzięki czemu przypomną seniorom czasy, gdy używało się ich na porządku dziennym. Cała linia liczy obecnie 50 km oraz 11 stacji kolejowych.

Wernisaż Grażyny Banaszkiewicz

Seniorzy, którzy są miłośnikami sztuki z pewnością zainteresują się wystawą, która rozpocznie się 5 października w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Poświęcona będzie znanym osobistościom sztuki. Wysłuchać będziemy mogli również refleksji artystki, która przybliży historie powstawania zdjęć oraz niezapomniane zdarzenia, które się z tym wiązały. Podczas wystawy obejrzeć będzie można film dokumentalny, który opowiada o ludziach sztuki wywodzących się legendarnego ruchu artystycznego FLUXUS.

Sztuka biżuterii – wystawa czasowa

Wystawa czasowa pt: „Nele Blanckaert – Nico Delaide. Sztuka biżuterii ” obędzie się w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym 6 października o godzinie 12.00. Obejrzeć będziemy mogli artystyczne realizacje złotników. Biżuteria wykonana jest ze złota, srebra, kamieni szlachetnych oraz bursztynu. Seniorzy będą mogli dostrzec inspiracje naturą. Wszystkich obecnych z pewnością zachwyci szerokie spektrum mistrzostwa tych belgijskich artystów. Biżuteria jest zarówno delikatna jak i miękka, a jednocześnie ostra i drapieżna. Nie wyklucza to jednak jej formy użytkowej.

A jeżeli nie wiesz gdzie zatrzymać się podczas pobytu w Kazimierzu Dolnym, koniecznie sprawdź ofertę https://www.krolkazimierz.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here