Najlepsze miejsce do podziwiania Zieleńca. Powstaje prestiżowy aparthotel w sercu znanej górskiej lokalizacji — INFINITY Zieleniec Ski&Spa

„Zieleniec Ski Arena” ma dziś opinię najlepszego ośrodka narciarskiego w Polsce. Kryje się za tym nie tylko znakomita lokalizacja, ale też współpraca pomiędzy lokalnymi operatorami usług turystycznych, która doprowadziła do powstania wspólnego karnetu na 29 tras narciarskich. Miejscowość, która dziś oferuje około 1000 miejsc noclegowych, już niedługo będzie mogła pochwalić się najbardziej eleganckim hotelem w regionie. W samym sercu narciarskiej stacji, bezpośrednio na zielenieckim stoku, powstaje luksusowa inwestycja – prestiżowy aparthotel INFINITY Zieleniec Ski & Spa.

Inwestycję realizuje spółka, której głównym udziałowcem jest firma Wintorpol, wywodząca się z Zieleńca. Jej kompetencje i skuteczność w oferowaniu usług turystycznych w regionie, potwierdza sukces „Zieleniec Ski Arena”. Inwestor oferuje na sprzedaż wykończone pod klucz apartamenty z garażami w popularnym systemie condo. Oznacza to, że INFINITYstanie się nie tylko ozdobą Zieleńca i jego najbardziej prestiżowym hotelem. Stanie się przede wszystkim atrakcyjną inwestycją dla tych, którzy chcą inwestować w nieruchomości i dostrzegają potencjał Zieleńca jako nowoczesnej destynacji turystycznej. 

Nie da się uciec od nowoczesności

Budowa hotelu rozpoczęła się wiosną 2018 r., a zakończenie jest planowane na lipiec 2021. Wizja nowoczesnego i przyjaznego naturze budynku powstała w znanej pracowni architektonicznej Q2, która od 17 lat tworzy innowacyjną i funkcjonalną architekturę, w tym także wiele znanych obiektów hotelowych. Projekt IINFINITY jest wyjątkowy pod wieloma względami. Jednym z nich jest wykorzystanie naturalnych warunków: hotel został wkomponowany w górski krajobraz i powstaje bezpośrednio na stoku narciarskim. 

Budowa hotelu

Goście wszystkich 353 apartamentów będą mogli cieszyć się nie tylko wspaniałymi widokami, ale też bliskością wszystkich zielenieckich atrakcji: w bezpośredniej bliskości powstającego hotelu znajdują się wyciągi, wypożyczalnie sprzętu, szkółki narciarskie i inne usługi. Co więcej, unikalny mikroklimat Zieleńca zapewnia możliwość uprawiania sportów zimowych przez ponad 150 dni w roku!  

Budynek będzie skomponowany z trzech przenikających się brył, usytuowanych tarasowo na zboczu stoku. Dzięki temu wszystkie apartamenty będą miały widok na trasy narciarskie: od frontu — w górę stoków, a po drugiej stronie — w dół, na zapierającą dech w piersi panoramę. Obiekt jest przytulony do zbocza, które stanowi jedną z jego ścian. 

Zespół projektantów zadbał też o wyposażenie wnętrz, które zaspokoją gusta najbardziej wymagających klientów. Luksusowe i przestronne apartamenty charakteryzują się wystrojem, łączącym nowoczesność z ponadczasową elegancją. Apartamenty w większości wyposażone są w loggie lub balkony. Wszystkie z nich sprzedawane są w wykończeniu „pod klucz” – wraz z kompletnym wyposażeniem i w najwyższym standardzie. Każdy, kto zdecyduje się na zakup apartamentu w systemie condo, będzie mógł cieszyć się gwarantowanym przez inwestora zyskiem na poziomie 7% rocznie od zainwestowanego w lokal kapitału. 

Atrakcyjna inwestycja w miejscu z potencjałem

Jako pierwszy tak ekskluzywny obiekt w regionie wpisuje się w niszę ofertową lokalnych obiektów noclegowych. Decyzja o tym, aby zbudować w Zieleńcu aparthotel o najwyższym standardzie, poszerzy ofertę stacji narciarskiej, przyciągnie również nowe grupy klientów — między innymi klientów biznesowych. Będzie to możliwe za sprawą nowoczesnego, doskonale wyposażonego centrum biznesowego z salami konferencyjnymi na ponad 600 osób. Obiekt zlokalizowany bezpośrednio na stoku stanie się miejscem spotkań prywatnych i biznesowych, na najwyższym szczeblu – zwłaszcza że na gości czeka ekskluzywna strefa spa & wellness z basenami, saunarium i gabinetami odnowy biologicznej.

Atrakcyjna inwestycja w miejscu z potencjałem

Bezpieczna inwestycja

Apartamenty są sprzedawane w systemie condo. To bezpieczny i sprawdzony sposób inwestowania kapitału, polegający na kupowaniu apartamentów w obiektach hotelowych. Nieruchomości są wynajmowane przez operatora, a prywatni inwestorzy cieszą się gwarantowanym, stałym zyskiem na poziomie 7% rocznie. 

Nabycie każdego apartamentu zostaje potwierdzone wpisem w indywidualnej księdze wieczystej. Dzięki umowie najmu z operatorem, właściciel zyskuje stopę zwrotu na poziomie 7% od zainwestowanej w zakup lokalu kwoty netto w skali roku – niezależnie od tego, czy lokal jest wynajmowany, czy nie. Umowy zawierane są na 5 lub 10 lat bądź na czas nieokreślony. Wszystkie opłaty związane z wynajmem (media, koszty z tytułu zarządzania nieruchomością, ubezpieczenie) pozostają po stronie operatora. Właściciele apartamentów otrzymują też Pakiet Inwestora, w którym znajduje się wiele zniżek i udogodnień, między innymi na ofertę restauracji, zabiegi w Spa, karnety narciarskie czy wypożyczenie sprzętu. Ci, którzy chcą połączyć inwestowanie z aktywnym trybem życia, będą mogli korzystać ze swojego apartamentu przez cały rok, także w sezonie wysokim. 

Zieleniec – tu trzeba być i inwestować

Zieleniec, który w tym roku obchodzi 300-lecie to nie tylko stacja narciarska z nowoczesną infrastrukturą, na którą składa się ponad 22 km tras zjazdowych, 5 kolei linowych, 24 wyciągi, snow park i half-pipe. To również doskonałe miejsce do wypoczynku przez cały rok i świetna baza wypadowa w inne ciekawe miejsca Kotliny Kłodzkiej. Góry Bystrzyckie oraz Góry Orlickie zachęcają do indywidualnych i rodzinnych wypraw pieszych oraz rowerowych przejażdżek. Na gości czekają między innymi: całoroczne koleje linowe, Park Linowy Czarna Góra, DiscGolfPark, Mountainboard, SkiGrass, ośrodek jeździecki, a nawet łowisko pstrąga.

Bezpieczna inwestycja

Z Dusznik-Zdroju do Zieleńca jest tylko 12 km. Ten dystans można pokonać na wiele atrakcyjnych sposobów, poczynając od pieszych spacerów, przez rowery, a nawet lokalną kolejkę turystyczną. Zieleniec to również doskonała baza wypadowa do zwiedzania Kotliny Kłodzkiej, której liczba atrakcji i godnych odwiedzenia miejsc jest bardzo długa. Zapalonych wielbicieli górskich wędrówek zainteresuje fakt, że w ciągu kilkudniowego urlopu można bez większych problemów zdobyć kilka szczytów wchodzących w skład kultowego grona Korony Gór Polski.

Inwestorzy poszukujący możliwości inwestowania w nieruchomości docenili atrakcyjność i unikalność tej propozycji. W ciągu roku od rozpoczęcia budowy, spółka INFINITY Zieleniec Ski & Spa, która działa jako inwestor i przyszły operator obiektu, sprzedała już ponad połowę apartamentów. Spółka inwestorska stała się ważnym partnerem lokalnej społeczności i blisko współdziała na rzecz rozwoju Zieleńca. Z punktu widzenia interesów społeczności Zieleńca, inwestycja tej skali, jak budowany obecnie aparthotel, jest szansą na dalszy rozwój miejscowości jako nowoczesnej destynacji turystycznej, atrakcyjnej przez cały rok. 

góry

Obiekt przyjazny naturze, inwestor przyjazny lokalnej społeczności

Obiekt będzie przyjazny naturze, a impakt na środowisko został zminimalizowany dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań. Do systemowych rozwiązań dla obiektu należą: ograniczający emisję spalin układ ogrzewania czystą energią gazu ziemnego, wydajny system pomp ciepła wykorzystujący odzysk powietrza odprowadzanego z układu wentylacji, trójwarstwowe okna i rygorystyczna izolacja zwiększająca wydajność ogrzewania oraz chłodzenia budynku. Zainstalowany zostanie również energooszczędny system wyłączania światła w apartamentach podczas nieobecności w obiekcie, monitoring ogrzewania, czy system monitorowania i minimalizowania eksploatacji wody. Wszystko to po to, by w sercu Zieleńca powstał hotel najwyższej klasy w zgodzie z przyrodą i oczekiwaniami świadomych klientów, który będzie wspierał dalszy rozwój miejscowości.

Obiekt przyjazny naturze

Dzięki dobrej współpracy pomiędzy inwestorem i lokalną społecznością, Zieleniec wzbogaci się nie tylko o aparthotel wysokiej klasy, ale też o podstawową dla rozwoju miejscowości infrastrukturę, taką jak miejski wodociąg. Spółka INFINITY Zieleniec Ski & Spa zadeklarowała udział w realizacji tego projektu jako partner władz gminy Duszniki. Inwestor zadeklarował też pomoc w odśnieżaniu dróg dojazdowych do Zieleńca, dzięki czemu jest szansa, że znikną ogromne korki, które już od kilku lat blokują dojazd do „Zieleniec Ski Arena” w sezonie. 

Więcej informacji o obiekcie można znaleźć na stronie portalu http://www.infinity-zieleniec.pl/. W ofercie znajdują się apartamenty jedno-, dwu- i trzypokojowe. Wszystkie apartamenty będą dostępne w opcji pod klucz. Co więcej, pakiet właścicielski gwarantuje nie tylko zarobek, ale również korzystanie z apartamentów zlokalizowanych bezpośrednio na stoku narciarskim, o każdej porze roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here