Zajrzyj do Szczecina. Hotele i ciekawe miejsca

Rozważając weekendowy wypoczynek w obrębie kraju, najczęściej wybieramy Kraków, Wrocław czy Zakopane. Dość rzadko decydujemy się na wyjazd do Szczecina, niejako pomijając go na mapie obiektów turystycznych. Tymczasem to miasto z bogatą historią, które ma naprawdę wiele do zaoferowania. Można się tam wybrać zarówno na wycieczkę z dziećmi, jak i na romantyczny wypad tylko we dwoje. Miejsc wartych zobaczenia jest naprawdę sporo. Co zwiedzić i przede wszystkim: gdzie najlepiej się zatrzymać, by mieć łatwy dostęp do centrum?

Szczecin – zwiedzanie

Na pierwszy rzut oka Szczecin nie kojarzy się z historycznymi budowlami, zwłaszcza zamkami. Tymczasem właśnie w tym miejscu możemy zobaczyć Zamek Książąt Pomorskich, znany nie tylko w kraju, ale także w Europie. Położony na Wzgórzu Zamkowym, niegdyś był główną siedzibą rodu Gryfitów. Budynek uległ zniszczeniu podczas II wojny światowej, jednak z chwilą, gdy Szczecin wrócił do Polski, rozpoczęto prace renowacyjne. Odkryto tam wówczas krypty książece, a obecnie w tym miejscu znajdują się także ośrodki kulturalne. Szczególną uwagę podczas zwiedzania Zamku Książąt Pomorskich należy poświęcić fascynującej Wieży Zegarowej. Cyferblat ma postać maszkarona, który śledzi oczami krążącą po nim wskazówkę.

Wycieczkę możemy kontynuować w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba Apostoła, położonej całkiem niedaleko. Budynek jest wysoki aż na 110 metrów. Pierwszy kościół powstał już w XII wieku. Do czasów obecnych był kilkukrotnie przebudowywany i odnawiany, również po II wojnie światowej. Od 2008 roku w wieży kościelnej znajduje się dostępny dla turystów taras widokowy, skąd możemy podziwiać panoramę Szczecina.

Jeśli jesteśmy pasjonatami architektury, a przy tym uwielbiamy muzykę, z pewnością naszym przystankiem musi stać się Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza. Nietypowa, nowoczesna budowla zdecydowanie wyróżnia się na tle całego miasta. Również wnętrze Filharmonii jest dostępne dla odwiedzających.

Ci, którzy uwielbiają długie spacery połączone z odkrywaniem ciekawych miejsc, koniecznie powinni się przejść Wałami Chrobrego. To długi taras widokowy, przy którym położone są najpiękniejsze zabytki Szczecina. Dzięki takiej przechadzce będziemy mogli obejrzeć port oraz Urząd Wojewódzki, ciekawie zaprojektowany budynek, który ze względu na architekturę warto także obejrzeć od wewnątrz. Przy okazji nie można odpuścić sobie obejrzenia Akademii Morskiej. Dalej Wały Chrobrego zaprowadzą nas prosto do licznych muzeów (w tym Muzeum Narodowego) oraz Teatru Współczesnego. 

Oczywiście Szczecin to nie tylko miejski zgiełk. Jest tu szeroki dostęp do przyrody dzięki lasom, jeziorom i rzekom. W chwili, gdy będziemy zbyt zmęczeni spacerowaniem po mieście, możemy np. pojechać nad Jezioro Głębokie, by odpocząć i odetchnąć świeżym powietrzem.

Jaki hotel w Szczecinie?

Chcąc spędzić weekend bądź dłuższy urlop w Szczecinie, kwestią nadrzędną jest zorganizowanie sobie noclegu. Hotel w centrum Szczecina byłby najlepszy, jako że moglibyśmy pieszo docierać we wszystkie najważniejsze miejsca. 

Hotel Novotel Szczecin Centrum położony jest na Starym Mieście, czyli historycznej części miasta. Stamtąd mamy niedaleko czy to do dworca kolejowego, czy to do Bulwaru Piastowskiego nad brzegiem Odry, gdzie warto wybrać się na spacer. Osoby, które poszukują nie tylko noclegu, ale też dodatkowych udogodnień, z pewnością będą zadowolone. W hotelu znajduje się centrum wellness i centrum fitness, do tego znajdziemy też wewnętrzny, ogrzewany basen. Posiłki – przygotowywane ze starannością i z najlepszych składników – możemy zjeść w hotelowej restauracji. W razie potrzeby obsługa może też przynieść jedzenie do pokoju.

Równe ciekawą propozycją na hotel w Szczecinie jest Hotel ibis Szczecin Centrum, położony w niewielkiej odległości od wspomnianych Wałów Chrobrego i Zamku Książąt Pomorskich. Do wyboru mamy aż 106 pokoi, a część z nich jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Wybór tego miejsca to gwarancja komfortu i wygody. Wszystkie pokoje są klimatyzowane i dobrze wyposażone, ponadto na gości czeka hotelowy basen oraz centrum fitness, co spodoba się osobom lubiącym spędzać czas w aktywny sposób.

Nieco dalej od centrum, ale wciąż w dogodnej odległości, znajduje się również Hotel ibis Budget Szczecin. To propozycja dla tych, które chcą wydać mniej i jednocześnie nieco odpocząć od wielkiego zgiełku. W chwili, gdy będziemy spragnieni życia kulturalnego miasta, mamy do dyspozycji wiele możliwości dojazdu. W samym hotelu zaś mamy nieograniczony dostęp do Wi-Fi oraz wygodne pokoje. Przed rozpoczęciem zwiedzania możemy tam zjeść pyszne śniadanie, a w razie potrzeby znajdziemy także automaty z przekąskami i napojami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here