Co warto zwiedzić we Wrocławiu?

Wrocław to kolejne z wyjątkowo pięknych polskich miast. Zamiast decydować się na kolejne wakacje na Teneryfie, pomyśl o wycieczce do Wrocławia. Słynie ze swojej długiej historii – jeśli przesłanki historyczne właściwie oznaczają początek istnienia tej miejscowości, można określić go na VI wiek. Wtedy mniej więcej na obszarze Ostrowa Tumskiego wzniesiono gród obronny, a już w 1000 r. powstało tu znane na całą Europę biskupstwo. O takim znaczeniu Wrocławia w pierwszych latach jego istnienia zadecydowało położenie – m.in. bliskość rzeki Odry i rozbicie miejscowości na liczne wyspy i wysepki. Na czym więc będzie polegało zwiedzanie Wrocławia?

Zobacz, co kryje wrocławska Starówka

Wrocław nie byłby taki sam bez swojej uroczej Starówki. Mniej więcej w centrum miasta znajduje się Stary Rynek ze Starym Ratuszem, który jest ciekawą budowlą chociażby z tego powodu, że podczas licznych renowacji i prac budowlanych doprowadzono do znacznego wymieszania się stylów w jego formie. Można zauważyć tu znaczny wpływ gotyku, ale inne epoki też miały „sporo do powiedzenia”. Ratusz ten zawiera ciekawy zegar astronomiczny – warto go przy okazji obejrzeć. Nie trzeba zwiedzać ratusza czując głód, bo w jego podziemiach każdy może skorzystać z dań serwowanych w jednej z najstarszych restauracji w Europie – Piwnicy Świdnickiej. Znajduje się tutaj również nowy Ratusz – niekoniecznie tak samo piękny jak ten stary, ale można również zobaczyć, jak się prezentuje.

Co warto zwiedzić we Wrocławiu?Rynek Starówki także jest bardzo malowniczy – posiada dość dużo zabytkowej zabudowy, są tam również punkty gastronomiczne pozwalające wypić kawę, herbatę czy zjeść jakieś smaczne danie. Sprzyja to uczestnictwie w przeróżnych wydarzeniach organizowanych w tym miejscu, na przykład w koncertach lub wystawach.

Hala Stulecia i nie tylko

Wrocław to ważne centrum kulturalne Polski. Posiada mnóstwo obiektów typowo kulturalnych, na przykład wspomnianą Halę Stulecia – miejsce organizacji licznych koncertów i festiwali. Hala Stulecia na pewno znana jest wszystkim miłośnikom muzyki, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na przykład w celu wzięcia udziału w One Love Sound Festival (to naturalnie tylko jedna taka atrakcja). Oprócz tego, że obiekt służy jako placówka dla organizacji wielu imprez, jest także wyjątkowo atrakcyjny z zewnątrz, został bowiem zaprojektowany przez Maxa Berga w modernistycznym stylu. Hala Stulecia jest jednym z budynków wpisanych na Listę UNESCO.

Zabytki Ostrowa Tumskiego

Ostrów Tumski sam w sobie jest atrakcyjną lokacją, jeśli jednak dołożymy do tego istnienie tam ciekawych budynków, otrzymujemy fantastyczny cel turystycznych wojaży. Niegdyś będący wyspą, Ostrów Tumski posiada imponującą Katedrę Jana Chrzciciela – ten gotycki kościół przewyższa rozmiarem pozostałe wrocławskie świątynie. Jak wynika z relacji osób korzystających z tej świątyni, umożliwia ona prawdziwie mistyczne doznania dzięki wyjątkowej dekoracyjności w oprawie delikatnych gotyckich łuków i sklepień.

Zwierzęta wrocławskie

Będąc we Wrocławiu, nie można pominąć tutejszego ZOO. Szereg gatunków zwierząt żyjących w warunkach imitujących naturalne pozwoli sporo się nauczyć o przyrodzie i jej prawach. ZOO jest atrakcyjnym obiektem dla młodszych i starszych odwiedzających.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here