Co zobaczyć w Ostródzie?

O Polakach mówiono kiedyś, że chwalą cudze, nie znając swojego. To smutne nieco powiedzenie wiąże się z nadmiernym zainteresowaniem zagranicznymi atrakcjami, a pomijaniem własnych, nierzadko o wiele wyższej jakości. Mając na obszarze Polski piękną miejscowość Ostródę nie powinno się szukać perełek gdzie indziej. Zapraszamy więc na wakacje do Ostródy.

Ten specyficzny, jedyny w swoim rodzaju mazurski kurort jest jednocześnie bardzo typowym „przedstawicielem” miejscowości położonych wśród polskich jezior. Nawet jeśli mieszkasz w pobliżu, Ostróda urzeknie cię swoim urokiem. Jeśli pochodzisz z zupełnie innego regionu Polski, przyjeżdżając tutaj zobaczysz i poczujesz wyjątkową magię Mazur. Będziesz mieć sporo do roboty, więc najlepiej zaplanuj sobie nieco dłuższy wypoczynek. Poniżej zwięzły opis możliwości i zasobów Ostródy:

 

– raj dla sportowców wszelakich

Jak przystało na krainę jezior, chodzi głównie o sporty wodne. Liczne zbiorniki umożliwiają swobodne pływanie amatorom takiej aktywności. Bardziej „zorganizowaną” formą aktywnego wypoczynku są narty wodne. Wystarczy udać się na molo przy Jeziorze Drwęckim. Znajduje się tam nowoczesny, jeden z najlepszych tego typu w Europie, wyciąg dla osób używających nart wodnych. Możesz też pozostać na lądzie i skorzystać z oferty Parku Collisa. Ów park jest pełen sędziwych drzew, z których niektóre okazy przekroczyły już setkę, ale nie to jest w tym przypadku najważniejsze. Lokacja ta posiada siłownię zorganizowaną pod gołym niebem, pole do minigolfa i liczne ścieżki zdrowia.Co zobaczyć w Ostródzie?

zwiedzanie okolicy

Ostróda oferuje miłośnikom zwiedzania kilka atrakcji architektonicznych. Godny wymienienia jest zwłaszcza Kanał Elbląski. Jest to połączenie pomiędzy Ostródą a Zalewem Wiślanym. Określa się je nawet siódmym cudem Polski, z uwagi na świetną konstrukcję architektoniczną, estetykę wykonania oraz gwarantowane przez wysoką jakość zastosowanych rozwiązań bezpieczeństwo turystyczne dla tych, którzy zechcą płynąć przez kanał statkiem. Przy okazji taki rejs zapewnia sporo okazji do obejrzenia okolicy z pokładu statku.  Korzystają z niego turyści przybywający do Ostródy także z innych krajów. Inną atrakcją jest bulwar i molo przy jeziorze Drwęckim, dostarczający okazji do spacerów po malowniczej okolicy. Jest tam dużo nowoczesnej architektury, co powoduje bardzo przyjemne wrażenie podczas przechadzki. Jednym z takich budynków jest duży i wysokiej jakości amfiteatr.

– dodatkowe zalety wypoczynku

Wyczerpanie wszystkich powyższych opcji nie oznacza, że możesz już opuścić Ostródę. Znajdziesz tu jeszcze wiele ciekawych akcentów, na przykład spróbuj miło spędzić czas w Galerii Mazurskiej. Jest tutaj grota solna zapewniająca relaks przy okazji poprawy zdrowia, aquapark wyposażony w baseny (niektóre mają funkcję jacuzzi). Można popływać, wykąpać się a przede wszystkim podnieść swoją kondycję. W Ostródzie znajdziecie też liczne okazje do śledzenia przeszłości znanych postaci, na przykład Napoleona Bonapartego, który kiedyś korzystał z zamku zlokalizowanego w tym miasteczku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here