Gdzie pojechać na wakacje nad morzem?

Wypoczynek nad morzem kusi osoby z całej Polski. To ciekawa okolica, zwłaszcza jeśli uda się dostać kwaterę tuż przy brzegu. Tendencja do osiedlania się jak najbliżej morza wynika z tego, że teoretycznie takie położenie gwarantuje łatwe znalezienie miejsca na plaży itd. Niekoniecznie jednak warto decydować się na tego typu lokum, gdyż lokale noclegowe blisko morza są często najdroższe,  a w pobliżu wypoczywają całe gromady turystów. Znacznie bardziej opłaca się wybrać kwatery z dala od tłumu, gdzie jest znacznie ciszej i odpoczynek przeważnie okazuje się o wiele lepszy.

Co mamy do wyboru:

– Wypoczynek w pięknej wsi nadmorskiej

Nad morzem zlokalizowanych jest dużo mniejszych i większych uroczych wiosek i wioseczek. Umożliwiają wypoczynek w atrakcyjnej okolicy, poznawanie przyrody i takich cudów natury, jak klify w Międzyzdrojach. Taki pomysł na spędzenie wakacji wydaje się być idealny, jeśli naprawdę nie lubisz tłumów. Wsie uważane za wysoce atrakcyjne turystycznie, a więc np. Radawka (niedaleko Dziwnówka, w odległości mniej więcej 2 km od Bałtyku) czy Dźwirzyno (niedrogie kwatery noclegowe, ze świetnym wyposażeniem i miłym klimatem). W takiej okolicy nietrudno będzie o spędzenie wakacji bez tłoku na plaży, może to więc być dobra opcja dla pary szukającej samotności, dojrzałych osób chcących wypocząć po pracy itd.

Wypoczynek w tzw. kompleksie wczasowym

Nad morzem znajdziecie wiele lokacji, które oferują turystom kompleksowy wypoczynek i na dobrą sprawę skorzystanie z takiej opcji „ustawi was” na całe wakacje. W miejscu takim możecie uzyskać dostęp do różnych ciekawych atrakcji, mieszkać blisko natury i dzielić przestrzeń z innymi turystami, a jednocześnie nie odczuwać nadmiernego tłoku. Przykładem takiego kompleksu jest na przykład Salino. To dobra przystań dla osób lubiących agroturystykę. Plaża jest niedaleko, tak samo Jezioro Salińskie oferujące bardzo malownicze widoki. Najlepsze opcje aktywnego wypoczynku uwzględniają na przykład jazdę konną, jazdę na skuterach, rowerach, jak również łowienie ryb. Pojazdy do korzystania oraz sprzęt do łowienia ryb można bez problemu wypożyczyć. Podobnie jest w Kątach Rybackich. Tutaj również można nauczyć się jeździć konno, ale nie tylko. Świetnie bawić się będą całe rodziny z uwagi na takie rozwiązania jak plac zabaw, zjeżdżalnie wodne, baseny, boisko do gry w piłkę.Gdzie pojechać na wakacje nad morzem?

– Klimatyczne lokacje

Niektóre miejsca kuszą głównie klimatem, więc są idealne dla miłośników spokoju, zwłaszcza jeśli szukacie lokacji by swobodnie wypocząć gdzieś z rodziną – bez hałasu, konieczności uczestniczenia w zorganizowanym wypoczynku itd. Nad morzem jest wiele wsi czy większych miejscowości o klimacie sprzyjającym np. wyciszeniu się. Jest na przykład ciekawa miejscowość Łącko, w której można i trochę pozwiedzać, i odpocząć przez jakiś czas w miejscu, gdzie domownicy będą dla was gotować używając przy tym samych ekologicznych produktów. Dla niektórych osób jest to jedyna okazja, by spróbować chleba prosto z pieca czy zobaczyć, jak przygotowuje się taki wypiek. Inne ciekawe gospodarstwo agroturystyczne znajduje się w Dymnicy. Ceny wypoczynku są bardzo korzystne, a najbardziej interesujący element to wyposażenie i urządzenie domu w stylu kaszubskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here