Co robić latem w Krakowie?

Największy ruch turystyczny odbywa się latem, bo wtedy są najlepsze temperatury, nie pada, rzadko wieje, stąd dość łatwo można zorganizować sobie świetną wycieczkę. Jeśli więc wybieracie się do Krakowa, bierzcie pod uwagę właśnie lato i możliwości, jakie oferuje. Ładna pogoda stanowi wystarczający powód, by jednego czy drugiego dnia ruszyć się z domu, coś obejrzeć, coś odwiedzić. Wypoczywając w Krakowie, trzeba wykorzystać te wszystkie okazje, bo miasto oferuje mnóstwo atrakcji i zapoznanie się z nimi dostarczy wielu miłych wspomnień.

Do wyboru macie:

  1. Wizytę w ogrodzie botanicznym

Najbardziej znany ogród botaniczny  w Krakowie to ten przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Specyficzną cechą tej atrakcji jest jej dostępność wyłącznie latem, dlatego też odwiedzając Kraków w innej porze roku po prostu nie uda się tam wejść. Ogród ten założony został już prawie 300 lat temu, bo w 1756r., jako część Ogrodu Czartoryskich. Funkcjonuje tu również Instytut Botaniki. Wizyta w tym ogrodzie jest niesamowitym przeżyciem dla osób, które naprawdę interesują się różnymi okazami roślin, bo można ich tu obejrzeć bardzo dużo. Są między innymi najstarsze w Polsce storczyki, sagowce, figowce, cedry libańskie czy jesiony mannowe.

  1. Przebycie na szczudłach (bądź w inny sposób) krakowskich Błoni

Specjalnie dla turystów przybywających do Krakowa stworzono możliwość wypożyczania ciekawego sprzętu umożliwiającego przebycie krakowskich Błoni w oryginalny sposób. Najważniejszą z atrakcji są na pewno szczudła, które zainteresują każdą osobę spragnioną wrażeń. Można też skorzystać z deskorolki, hulajnogi lub miniquada. Do przemierzenia jest ponad 3 km zróżnicowanej, ale raczej przyjemnej trasy. Wypożyczalnia oferuje także sprzęt do nagrywania swoich wyczynów.

  1. Rejs statkiem wśród zabytków

Dostępny jest ciekawy rejs statkiem, którego celem jest opactwo w Tyńcu. Po drodze obejrzeć można liczne zabytki, na przykład kilka świątyń – klasztor na Bielanach lub na Salwatorze, czy nawet Zamek w miejscowości Przegorzały. Atrakcja ta przeznaczona jest głównie dla miłośników wodnych tras, bo dzięki niej można obejrzeć i doświadczyć piękna największej polskiej rzeki, Wisły. Zamiast statkiem można również skorzystać z innego ciekawego środka transportu – tramwaju wodnego. Bilety nie są drogie (ok. 20 zł). W pobliżu można również smacznie zjeść. Polecamy Barkę, jedyną w swoim rodzaju restaurację na wodzie.Co robić latem w Krakowie?

  1. Lot balonem

To wyjątkowa atrakcja, więc dobrze byłoby znaleźć na nią czas. Turyści odwiedzający Kraków mogą przelecieć balonem na wysokości 180 m, oglądając w ten sposób wszystkie piękne zabytki z lotu ptaka.  Żeby jednak móc skorzystać z tej ciekawej możliwości, musicie zgłosić się do organizatorów przy ładnej pogodzie. Gdy pada bądź wieje, loty nie odbywają się. Balon dostępny jest dla turystów na obszarze Bulwarów Wiślanych. Z atrakcji korzystać mogą osoby w różnym wieku, naturalnie wskazane jest ukończenie lat 18, a niewskazany – lęk wysokości (albo inne problemy zdrowotne, które mogą przeszkadzać w podziwianiu widoków).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here