Co robić latem w Łodzi?

Łódź nie jest miastem wyjątkowo nastawionym na wizyty turystów, ale może zaoferować dość dużo wszystkim ją odwiedzającym. Przybywając tu latem, możesz skorzystać z licznych możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia wolnego czasu. Warto z większym wyprzedzeniem sprawdzić, co da się zrobić w Łodzi, żeby później zaplanować sobie odpowiednio precyzyjny harmonogram wypoczynku.

Do wyboru mamy:

Siatkówkę plażową (choć przecież Łódź nie leży nad morzem)

Naturalne plaże są bardzo piękne, ale Łódź poradziła sobie bez takiego obiektu – postanowiła go stworzyć. Lokalna „plaża” znajduje się na głównym placu Centrum Handlowego „Manufaktura”. Co ciekawe, istnieje tam tylko latem, więc planując z niej skorzystać, bierzcie pod uwagę tylko ciepłe miesiące. Na stworzenie plaży tam gdzie jej nie ma trzeba było przeznaczyć aż 900 ton piachu – na szczęście tego surowca nie brakuje. Plaża w Łodzi określana jest miło brzmiącą nazwą Copa do Manu. Otwarta jest do różnorodnego użytkowania, głównie jednak chodzi tu o sporty takie jak siatkówka plażowa, piłka nożna, piłka ręczna typu valley baloon itd. Miłośnicy upalnego lata rodem z Brazylii mogą nauczyć się samby w szkółce funkcjonującej obok plaży. Klimat tworzą nie tylko hałdy piasku, ale również palmy daktylowe specjalnie posadzone wzdłuż obiektu.

 Odwiedziny w klimatycznej „Off Piotrkowskiej”

Off Piotrkowską wypada odwiedzić i już. Przeważnie obiekt ten kojarzony jest z możliwością zjedzenia czegoś smacznego lub zrobienia zakupów. Latem oferuje bardzo przyjemny, nieco mroczny klimat, który jednak pomaga się ochłodzić po zejściu z rozpalonej słońcem ulicy. Miejsce jest idealne do porozmawiania ze znajomymi, można też coś zjeść i wypić. Jeśli zdecydujecie się odwiedzić Off Piotrkowską w sobotę, możecie wziąć udział w jedynym w swoim rodzaju ekotargu. Swoje wyroby i plony wystawiają tam np. pszczelarze, sadownicy, mleczarze.Co robić latem w Łodzi?

Obejrzenie ciekawego filmu

Jeśli oglądać filmy, to jak najbardziej w Łodzi – jest ona zresztą uważana za stolicę polskiego filmu.  Dostępna jest tzw. polówka, czyli duże ekrany ustawione w plenerze, dzięki czemu emisję filmów może oglądać dowolna grupa osób zebrana w danym miejscu. Dla chętnych zaplanowany jest cały cykl, polegający na tym, że każdego dnia dostępne są filmy innego gatunku (i dzieje się to oczywiście w innym miejscu). Żeby jak najlepiej spędzić cały możliwy czas, dobrze jest sprawdzić wcześniej „ramówkę” i odpowiednio ułożyć sobie harmonogram aktywności w ciągu dnia. Możliwość obejrzenia filmów przyciąga naprawdę bardzo wiele osób.

Poznawanie światowych kulinariów

Łódź oferuje zainteresowanym możliwość wypróbowania specjałów z bardzo różnych kuchni. Co niedzielę fabryka przy ul. Piotrkowskiej 217 zmienia swoje oblicze i zapewnia wyjątkowe wrażenia wszystkim, którzy zdecydują się spróbować oferowanych dań. Można skosztować potraw z Belgii, Andów jak też i z różnych polskich miast.  Dania podawane są w dynamicznie organizowanych punktach, można więc wpaść dosłownie na chwilę i zamówić coś smacznego czy też klasycznie, skorzystać z oferty by zjeść pełny obiad pod chmurką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here