Co zwiedzić w Budapeszcie?

Piękne zabytkowe miasto Budapeszt kusi turystów z Europy i ze świata. Każdego roku przyjeżdżają tu ludzie zainteresowani oglądaniem pięknych miejsc z bogatą historią, odkrywaniem jej, jak też spacerowaniem po uliczkach pamiętających bardzo dawne czasy. Wypoczynek warto zorganizować sobie w ten sposób, by móc przez kilka dni zapoznawać się z wszystkimi interesującymi dla nas rzeczami. A oto co można obejrzeć podczas nawet krótkiego pobytu:

– Budavari Palota – Zamek Królewski ze Wzgórzem Zamkowym

Starówka nie może obejść się bez zamku. W Budapeszcie z tego punktu można podziwiać widok na sporą część miasta oraz meandry Dunaju. Ponieważ jest to obiekt tak ważny dla turystów, uruchomiona kilka różnych opcji dotarcia tutaj, na przykład autobus oraz kolejkę linową. Odwiedziny Zamku Królewskiego to dobra okazja, by zapoznać się lepiej z kulturą i historią Węgier. Właśnie w zamku umieszczone zostały takie obiekty jak Biblioteka Narodowa z mnóstwem znaczących dzieł, Galeria Narodowa oraz Muzeum Historii Budapesztu. Trafiając tutaj pod koniec lata, można wziąć udział w ciekawym wydarzeniu – festiwalu wina i piwa.

– Halaszbastya – Bastion Rybaka  

Nie złowicie tutaj ryb ani nie spotkacie rybaków, ale za to obejrzycie piękne widoki. Większość turystów zainteresowanych pamiątkową fotografią z Budapesztu wybiera się właśnie do Bastionu Rybaka. Oprócz widoków, miejsce oferuje też możliwość kupienia wielu ciekawych przedmiotów – pamiątek typowych dla węgierskiej sztuki ludowej (i nie tylko) – oraz smacznego jedzenia.

Łaźnie Széchenyi

Z uroków tego ciekawego miejsca korzystają praktycznie wszyscy turyści odwiedzający Budapeszt. Łaźnie Széchenyi to kompleks basenów termalnych zapewniający swobodny relaks zainteresowanym osobom. Pobyt tutaj działa jak zastrzyk energii i może przyczynić się do tego, że pozostały czas przeznaczony na zwiedzanie spędzicie znacznie efektywniej.Co zwiedzić w Budapeszcie?

Dunaj

Rzeka ta jest nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale również pełni istotną rolę dla Budapesztu – dzieli miasto na dwie zróżnicowane części, Budę i Pest. Można zapoznać się z jej pięknem z jednego, a później z drugiego brzegu i odbyć w ten sposób dwie fascynujące, zupełnie inne podróże. Brzegi Dunaju są pełne mniejszych, większych i tych całkiem dużych miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić. Dostępne dla turystów specjalne rejsy statkami wzdłuż Dunaju zapewniają dogodne warunki do obserwowania m.in. Dzielnicy Zamkowej, Baszty Rybackiej czy kościoła Macieja. Znaczenie turystyczne mają też liczne mosty „przerzucone” przez Dunaj, na przykład Most Wolności i Most Elżbiety.

– Orszaghaz – Parlament Budapesztu

Wyjątkowo atrakcyjny wizualnie budynek Parlamentu w Budapeszcie stanowi jeden z obiektów regularnie oglądanych przez turystów. Najważniejszym punktem elewacji i elementem przyciągającym wzrok każdego gościa są filary w liczbie 88 uosabiające różnych władców rządzących Węgrami. Budynek Parlamentu jest otwarty dla turystów w określonych porach – korzystać można ze zorganizowanych wycieczek z przewodnikiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here