10 najpiękniejszych plaż w Chorwacji

Chorwacja jest prawdziwym rajem dla turystów. Położona w dobrej lokalizacji, dostępna na wyciągniecie ręki, piękna i pełna przeróżnych atrakcji – zaprasza na wakacje przez cały rok. Jak na turystyczny raj przystało, da się tutaj wyjątkowo skutecznie plażować. Plaże występują praktycznie wzdłuż całej linii brzegowej, która należy do najbardziej rozwiniętych w Europie. Do tego dochodzą również wyspy i wysepki, na których też można wypoczywać.

– Zlatni Rat – Bol

To plaża zlokalizowana na wyjątkowo dużej (jednej z największych) wyspie Brač. Uważa się ją za bardoz piękną, z uwagi na specyficzny kształt  – z lotu ptaka wygląda jak strzała – oraz właściwości tutejszego piasku. Oprócz oferowania miejsca na plażowanie i opalanie się, Zlatni Rat gwarantuje też mnóstwo okazji do uprawiania sportów wodnych, na przykład snorking czy windsurfing.

– Brela – Riwiera Makarska

Brela to tak naprawdę nie jedna indywidualna plaża, ale ich zbiorowisko, dzięki czemu wszyscy wypoczywający tutaj mogą znaleźć idealne miejsce dla siebie. Plaże są ulokowane w zatokach o błękitnej wodzie, często otoczone bujną roślinnością typu drzewka oliwkowe, jak np. Punta Rata. Każda z plaż ma pewne cechy wyróżniające ją spośród innych, ale wszystkie bez wyjątku są bardzo piękne i czekają na turystów.

– Dubrownik

W Dubrowniku jest mnóstwo do zwiedzania, ale jest także plaża – jedna z najbardziej urokliwych w całej Chorwacji. Blisko stamtąd do miejsca idealnego dla zakochanych – „Wyspy Miłości” czyli Lokrum, więc można z plażowaniem połączyć też romantyczne spacery po zachodzie słońca. Lokrum posiada dobrze wyposażony ogród botaniczny.

Wyspy Piekielne – Hvar

Będąc tutaj, warto przede wszystkim podziwiać widoki, robić pamiątkowe zdjęcia, zachwycać się pięknem natury. Wśród różnych form dostępnych do obejrzenia i zwiedzenia są także plaże, zlokalizowane malowniczo pośród zatokami i klifami. Są bardzo różne, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Część to tzw. dziewicze plaże, a więc wyjątkowo ustronne, pozbawione tłumów.

– Pebble –  Bibinje

Plaża Pebble położona jest blisko miasta, stąd nadaje się zwłaszcza do krótkich wypadów, do odpoczynku przed dłuższą wyprawą czy  zwiedzaniem. Blisko znajdują się inne miejsca przydatne turystom, na przykład restauracje, bary, gdzie można coś zjeść i porozmawiać ze znajomymi.

– Rabac – Istria

Tym razem plaża zlokalizowana na północy kraju, dokładniej na półwyspie Istria. Plaża znajduje się tutaj wśród naprawdę bujnej, nieco dzikiej przyrody. Dominujące w krajobrazie są wysokie, strome skały i lasy iglaste. Wypoczynek na bardzo czystym piasku jest przyjemny i zapewnia miłe wspomnienia.

– Umag

To lokacja również znajdująca się na północy Chorwacji. Plaże Umag są skaliste, nieduże i malownicze, do tego poukrywane między niezbyt zachęcającym do wypoczynku krajobrazem. Poszukiwanie miejsca do odpoczynku jest fascynującą przygodą, większość turystów w tym celu korzysta z łódek. 10 najpiękniejszych plaż w Chorwacji

Stara Baska

Plaża ta zlokalizowana jest na rozległej wyspie Krk. Charakteryzuje ją złocisty piasek, czyste powietrze i mnóstwo miejsca tylko dla siebie. W pobliżu nie ma zbyt wielu budynków ani innych obiektów psujących naturalny krajobraz.

Rab

Wyspa Rab zawiera dużą ilość plaż, zachęcających do poszukiwania idealnego miejsca na udany wypoczynek. Niektóre są wyjątkowo lubiane przez turystów, inne rzadziej odwiedzane i można tam znaleźć chwilę spokoju. Dostęp do wody i naturalne otoczenie są kolejnymi zaletami dla wszystkich odwiedzających wyspę Rab.

Crikvenica

Kolejny raj turystyczny, w sezonie naprawdę ruchliwy i gwarny. Jeśli lubisz takie klimaty, na plażach blisko Crikvenicy poczujesz się jak w raju. Łatwo jest się gdzieś blisko zatrzymać, żeby codziennie korzystać z rozległego plażowiska. Żeby nieco odseparować się od hałasu, można wypłynąć łodzią na część plaży położoną dalej od centrum.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here