Czym są hotele dla dorosłych i czemu zyskują na popularności?

Wiele osób zna to z własnego doświadczenia – jedziemy na wakacje by wypocząć, po czym niestety w hotelu musimy zmagać się z głośnym otoczeniem. Jeśli co chwilę ktoś krzyczy, głośno się śmieje, biega wokoło bawiąc się – wypoczynek jest mniej zadowalający. Niektórzy specjalnie jadą na wakacje bez dzieci, żeby wypocząć w ciszy. Tymczasem w hotelu trafiają często na podobny rozgardiasz. Jeśli ktoś jedzie w celach wypoczynkowych, żeby na przykład poopalać się nad basenem, chciałby zebrać myśli, ukoić nerwy, a hulające wokoło dzieci będą im zaburzać ten wypoczynek, to mogą wrócić jeszcze bardziej zmęczeni niż na początku. Wyjazd będzie pewnie średnio udany. Właśnie dlatego powstają coraz częściej specjalne hotele da dorosłych. Przeznaczone są specjalnie dla tych osób, które chcą odpocząć bez dzieci. Co warto wiedzieć na ten temat?

Hotel dla dorosłych – zasady

Choć hasło „hotel dla dorosłych” budzi czasem dziwne skojarzenia, oznacza dokładnie to, co wskazuje jego nazwa. To hotele przeznaczone dla dorosłych osób, gdzie na przykład seniorzy mogą spokojnie wypocząć bez biegających wokoło berbeci, a pary mają wreszcie chwile dla siebie. To hotele przyjazne dorosłych – ze zwykle rozwiniętą ofertą, w postaci możliwości wykupienia wizyty w SPA, albo spędzania czasu nad basenem. Restauracja, ogród, cała infrastruktura hotelowa jest przeznaczona dla osób dorosłych. Przy czym rzeczywiście istnieje limit wieku, poniżej którego nie ma się wstępu do hotelu i nie ma od tej zasady żadnych odstępstw. Niektóre hotele nie pozwalają na wizytę poniżej 18 roku życia, a są i takie, gdzie wymaganiem jest ukończenie 21 lat.

Hotel dla dorosłych – oferta

Hoteli dla dorosłych powstaje w tej chwili coraz więcej. Można bez trudu znaleźć odpowiednią ofertę i to na wyjazd do wielu różnych krajów. Hiszpania, Dominikana, Meksyk, Egipt, Grecja – większość popularnych kierunków oferuje pobyt w takim hotelu, chcąc przypodobać się osobom, które rzeczywiście potrzebują spokoju i wypoczynku. Oczywiście niektórzy przyznają, że w hotelach gdzie bawią się dzieci, jest radośniej. Słychać śmieć, jest wesoło, a zatem wszystkim poprawiają się humory. To jednak, co od czasu do czasu poprawia humor, na dłuższą metę denerwuje. Dlatego też niektórzy wolą zdecydowanie spędzić czas w miłym nastroju, ale wśród dorosłych, starszych. O tym, że zainteresowanych podobnymi ofertami jest coraz więcej, najlepiej świadczy fakt powstawania hoteli dla dorosłych również i w Polsce. Nie jest to jeszcze powszechny trend, ale wyraźnie się wybija. Na przykład na Mazurach i w województwie świętokrzyskim możemy już cieszyć się z podobnych ofert.

Hotele children free w Polsce

Wystarczy wpisać hasło „hotele dla dorosłych” lub „children free” w internecie, żeby dotrzeć do wielu ofert dla zainteresowanych. Dzięki temu nie będziemy musieli spędzić wielu godzin przeszukując oferty, z których większość i tak będzie raczej przyjazna rodzinie. Kto powinien zdecydować się na taki wyjazd? Osoby, które chcą odpocząć od swoich dzieci (a zatem i od innych dzieci), osoby starsze, jak również pary. To świetny pomysł na wyjazd we dwoje, ale również na wyjazd z grupą znajomych – tak zapracowanych i zestresowanych jak my, a zatem również ceniących sobie spokój i ciszę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here