Krakowskie hostele dla wszystkich turystów

Gdy przyjeżdża się do Krakowa, miasta o tak długiej tradycji, uderza ogromna ilość młodych osób widocznych na ulicach. Część z nich stanowią oczywiście wycieczki szkolne, dla których zwiedzanie Krakowa jest obowiązkowym etapem edukacji historycznej. Ale przecież to nie tylko uczniowie, obecni są studenci wędrujący samotnie po Europie, młodzi ludzie z całego świata, dla których Kraków jest historycznym miastem dziedzictwa europejskiego. I to dla nich powstały krakowskie hostele.

Przyjęło się przekonanie, że hostele na całym świecie, więc również w Krakowie, są przede wszystkim dla młodzieży. Warunki panujące w hostelach są podobno do przyjęcia wyłącznie dla młodzieży. I tylko oni, zaprawieni w bojach, są w stanie je zaakceptować. Nic bardziej mylnego. Przede wszystkim w hostelach wcale nie panują warunki spartańskie. Żaden obiekt nie utrzymałby się na rynku, gdyby oferował nocleg poniżej obiektywnie przyjętych na naszym kontynencie standardów. 

Kto decyduje się na nocleg w hostelach?

Nie jest prawdą, że nocleg w hostelach wybierają wyłącznie osoby, których nie stać na hotel ze śniadaniem. Oczywiście istnieje duża grupa osób, które decydują się na hostel wyłącznie ze względów ekonomicznych. I to oni najczęściej wybierają nocleg w pokojach wieloosobowych, gdzie za kilkanaście złotych można znaleźć spokojne miejsce do spania. Hostele wybierają bardzo często osoby nastawione na wędrówkę. Wędrówkę i zwiedzanie, doświadczanie miasta i mieszkających tam ludzi. Hostel w Krakowie  https://draggo.house/pl/ daje poczucia uczestniczenia w życiu miasta, pomaga nawiązywać znajomości i poznawać osoby o podobnych zamiłowaniach. Żaden hotel nie spełni takich wymogów jak właśnie hostel Kraków z natury swojej dążący do integracji. 

Krakowskie hostele nie tylko dla młodzieży 

Zaglądając do któregoś z hosteli w Krakowie w okresie najwyższego sezonu widać jak różnorodny przekrój gości wybiera ten sposób pobytu. Hostel Kraków wybierają turyści z całej Europy i nie tylko. To osoby w różnym wieku, dla których bardzo często Kraków jest tylko jednym z etapów wakacyjnej podróży. Nie zależy im na wyjątkowych wygodach, spa w hotelu czy fryzjerze dla hotelowych gości. Oni pragną tylko znaleźć komfortowe lokum na noc, bo cały dzień pozostają poza hostelem zwiedzając najodleglejsze zakątki Krakowa. Ci wytrawni turyści znają już wszystkie schematy funkcjonujące w turystyce i dokładnie wiedzą czego chcą. 

hostele w krakowie

Hostel w Krakowie 

Poszukując noclegu w Krakowie warto wiedzieć, że krakowskie hostele oferują również pokoje dwuosobowe, pokoje rodzinne, apartamenty czy studia. Wiele z nich wyposażonych jest w prywatne łazienki. Dlatego zawsze poszukiwania lokum w dawnej stolicy Polski warto zaczynać właśnie od hosteli, które spełniają podobne do hoteli warunki a ceny mają nieporównywalnie przystępniejsze. Pokoje wyposażone w pojedyncze lub podwójne łóżka, telewizor, czasem też własna kuchnia pozwalająca na przygotowanie posiłków. W takich warunkach urlop nabiera zupełnie innego wymiaru. 

Lokalizacja krakowskich hosteli

Niezaprzeczalnie ogromnym atutem hosteli w Krakowie jest ich położenie. Można je oczywiście znaleźć na całej mapie Krakowa, jednak wiele z nich lokalizowanych jest w najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejscach. Nieprawdą jest, że hostele mieszczą się daleko poza centrum i zawsze trzeba dojechać do nich kilkoma autobusami. Wystarczy spojrzeć na interaktywną mapę miasta wskazującą położenie wszystkich hosteli, by zobaczyć jak wiele z nich mieści się dokładnie w historycznym centrum miasta lub o krótki spacer od niego. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here