Dlaczego szukamy miłości w internecie?

Portale randkowe pozwalają poznać ciekawe osoby, o podobnych do nas zainteresowaniach. Są sposobem na znalezienie miłości, ale dlaczego w ogóle poszukujemy w wirtualnej przestrzeni kogoś, kogo moglibyśmy obdarzyć uczuciem?

Temat tabu

Miliony zarejestrowanych użytkowników na portalach randkowych dowodzą, że wierzymy w miłość w internecie. Poszukiwanie w sieci partnera czy partnerki życiowej to fakt, choć Polacy raczej wstydzą się o tym mówić. Randki online są sposobem na poznanie kogoś, kto może mieszkać daleko od nas, ale internet znosi wszelkie takie granice. Na portalach randkowych znajdziemy już nie tylko desperatów, którzy nie radzą sobie z nawiązywaniem kontaktów damsko-męskich w „realu”, ale wiele fajnych, ciekawych osób, które z różnych względów rejestrują się w takich miejscach. Portal randkowy staje się sposobem na to, aby otworzyć się na innych, poczuć się swobodnie samemu ze sobą i być może rzeczywiście kogoś poznać.

Powody rejestracji w serwisie randkowym

Internet jest zupełnie inaczej postrzegany dziś niż jeszcze 10-15 lat temu. Na co dzień mamy z nim styczność i traktujemy między innymi jako narzędzie do nawiązywania i podtrzymywania kontaktów społecznych. Wszechobecność social media daje nam szansę na poznanie kogoś przez internet, pomimo mieszkania nawet w dwóch różnych krajach. Internet umożliwia spełnienie snu o tym, że nasza druga połówka może gdzieś żyje w innym państwie i czeka tylko na okazję, aby nas poznać. Z uwagi na fakt, że wielu Polaków emigrowało za chlebem za granicę, możemy poznać w serwisie randkowym online rodaka w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii. Na obczyźnie trudniej się spotkać, ale randki Londyn czy niemieckie randki online dają nam szansę na odnalezienie wielkiej miłości.

Łatwiejsze znalezienie idealnej osoby?

To nadzieja na jej odkrycie gdzieś w przestrzeniach internetu dla większości osób rejestrujących się w serwisach randkowych jest głównym motorem napędowym w działaniu. Coraz częściej dokładnie tak samo rozpatrujemy szanse na poznanie kogoś interesującego w Internecie, jak w klubie czy na ulicy, podczas spaceru. W sieci jest nawet łatwiej, ponieważ wielu ludzi jest aktywna w portalach randkowych w ściśle określonym celu poznania partnera lub partnerki. Można przy tym sprecyzować swoje oczekiwania co do idealnego mężczyzny lub idealnej kobiety. To zdecydowanie usprawnia poszukiwania.

Internet ułatwia poszukiwania

Żyjemy w czasach, w których internet jest nieodłączną częścią naszego życia – kupujemy w nim nawet produkty spożywcze, rezerwujemy bilety lotnicze czy wizyty lekarskie, czemu zatem nie mielibyśmy nawiązywać kontaktów towarzyskich przez portale randkowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here