Dlaczego warto posłać dziecko na kolonie

Wakacje to bardzo często dosyć trudny czas dla pracujących rodziców. Gdy zamknięte są szkolne świetlice lub przedszkole, a w pobliżu nie ma dziadków lub innej bliskiej osoby, która mogłaby zająć się dzieckiem, pojawia się spory problem. Jak zorganizować ciekawie czas dla dziecka, gdy nie ma mowy o urlopie? Rozwiązaniem są kolonie dostosowane do grupy wiekowej.

Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie?

Samodzielność naszego dziecka to z pewnością jedna z najważniejszych spraw. Kolonie będą doskonałą okazją do tego, gdy maluch stawał się bardziej samodzielny i rozwijał się społecznie. Dawniej mnóstwo dzieci wyjeżdżało na kolonie, które najczęściej były organizowane przez duże zakłady pracy i przez nie finansowane. Współcześni rodzice muszą płacić za kolonie z własnej kieszeni, ale to naprawdę doskonała inwestycja w ciekawy wypoczynek dla malucha. Co takiego dają kolonie każdemu dziecku? Po pierwsze to możliwość zwiedzenia nowego kawałka świata lub kraju. Po drugie to możliwość bycia wśród grupy rówieśniczej, rozwijanie kompetencji społecznych, które są tak bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Toteż uczenie się samodzielności i odpowiedzialności oraz podejmowania decyzji. Jeżeli tylko dziecko chce wyjechać na kolonie to warto zapewnić mu tego typu atrakcje już w tym roku.

Dobrze zorganizowane kolonie odbywają się pod okiem wykwalifikowanych opiekunów, Którzy starają się prowadzić ciekawe zajęcia, które dla każdego dziecka są ogromną przygodą. Na koloniach dzieje się tak wiele i dwa tygodnie wakacji mija dosłownie jak z bicza strzelił. Dzieci powracają potem do domu pełne energii i świetnych wspomnień, ale też nowych umiejętności. To właśnie na koloniach zawiązują się często przyjaźnie na wiele lat, a nawet na całe życie. Ten czas wspomina się później z łezką w oku. Ten rok i zbliżające się wakacje mogą być przełomowe dla dziecka, mogą pchnąć jego rozwój, dać mu ogromną wiarę w samego siebie. Wszystko to można osiągnąć właśnie dzięki wysłaniu dziecka na dobrze zorganizowane kolonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here