Odzież gastronomiczna w miejskich hotelach i restauracjach

Odzież kucharska to coś, na co zazwyczaj nie przywiązujemy zbyt dużej wagi we własnym domu, ale jeżeli prowadzisz hotel, kawiarnię lub restaurację, wygląd Twojej  kadry gastronomicznej może wpływać na to, jak Twoi klienci postrzegają firmę. Zmiana odzieży dla pracowników może okazać się korzystna, ponieważ nawet w najpiękniejszym wnętrzu kelner w zużytym fartuchu nie będzie wyglądał profesjonalnie.

Jakie ubrania wybrać?

Odzież gastronomiczna to obecnie dosyć szerokie pojęcie. Ubrania tego typu oferuje wiele sklepów, a towar jest niejednorodny. Potwierdzić to może oferta typu https://www.maroni.pl/bluzy-kucharskie. Na rynku znajdziesz wiele różnych modeli fartuchów gastronomicznych. Wybierając odpowiedni model koniecznie zwróć uwagę na to, aby nie tylko dobrze się prezentował, ale również by był wygodny dla osoby, która ma go nosić. Kluczem będzie tu odpowiednio dobrany rozmiar. Kucharz w za dużym lub za małym fartuchu nie będzie wyglądał dobrze. Bardzo praktycznym rozwiązaniem będzie wybór fasonu wyposażonego w kieszeń. Fartuchy gastronomiczne są produkowane w wielu kolorach, ale klasyczna biel najbardziej kojarzy się z gastronomią. W przypadku odzieży dla kelnerów oraz barmanów warto postawić na kolor, który będzie pasował do wnętrza, ponieważ ci pracownicy będą przemieszczać się na sali i mieć na co dzień bezpośredni kontakt z klientem. Dla kelnerów kieszonki będą jak najbardziej wskazane.  Istotny jest także materiał, z jakiego został uszyty dany strój. Jeżeli będzie to tkanina wymagająca stałego prasowania i trudna do noszenia w czasie upałów, odzież może okazać się nietrafiona.

Trendy w modzie gastronomicznej

Obecnie wiele firm szyjących odzież dla pracowników związanych z hotelarstwem i gastronomią oferuje specjalne bluzy kucharskie, które właściciel hotelu lub restauracji może dopasować do swoich potrzeb. Logo, nazwa firmy lub haft na bluzie kucharskiej to dopiero początek możliwości, jakie ma obecnie klient. Możliwy jest wybór takich szczegółów jak kolor lamówki bluzy, rodzaj guzików czy banderka. Obok klasycznych bluz z charakterystycznie odcinającą się kolorystycznie lamówką możliwe jest również zamówienie ubrania z dużym nadrukiem w postaci obrazka. Najpopularniejsze kolory w modzie gastronomicznej to biel oraz czerń, ale pojawia się również błękit, granat, szarość oraz fuksja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here