Gdzie spędzić egzotyczne wakacje w styczniu? 4 propozycje na zimowy urlop

Chcąc uciec od uciążliwych chłodów, warto obrać kierunek na ciepłe kraje, w styczniu 2020 r.  Wymarzony urlop można spędzić w odległych ciepłych krajach, gdzie pogoda nigdy nie zawodzi. Do tego widoki na piękne plaże z tropikalnymi palmami i turkusową wodą, egzotyczna kuchnia i wiele niepowtarzalnych atrakcji do zobaczenia. To wszystko można znaleźć na Malediwach, w Indiach, Tajlandii i w Kenii.

Wczasy styczeń 2020 – gdzie warto wyjechać?

Podczas gdy w Polsce temperatury często spadają poniżej zera, w wielu miejscach na świecie panują rajskie warunki do wypoczynku. Rozgrzane słońcem plaże, z delikatnym, białym piaskiem, ciepła woda, skrywająca bajkową rafę koralową, tropikalne palmy i szum bezkresnego oceanu – kto nie marzy o takich wakacjach w środku zimy? Oferty egzotycznych wyjazdów do ciepłych krajów w styczniu można znaleźć np. na R.pl: https://r.pl/prawdziwa-egzotyka. Oto lista sprawdzonych kierunków:

  1. Malediwy – pocztówkowe widoki na wyciągnięcie ręki

Miejscem, które przyciąga na wakacje o każdej porze roku, są Malediwy. To niewielkie wyspiarskie państwo oferuje wszystko, o czym marzy spragniony wypoczynku turysta. Hotele położone na malowniczych atolach, oblanych Oceanem Indyjskim, oferują szereg luksusowych udogodnień, z pięknymi widokami na czele.

Malediwy to przede wszystkim rajska sceneria – plaże z palmami kokosowymi i krystalicznie czysty ocean z piękną rafą koralową. Jedną z największych atrakcji wczasów na Malediwach jest pływanie z maską lub nurkowanie, podczas którego można spotkać np. dziko żyjące delfiny.

  1. Egzotyczne Indie- idealne na wczasy w styczniu

Zastanawiając się gdzie wyjechać na wczasy w styczniu, warto wziąć pod uwagę także kolorowe Indie, a dokładnie region Goa. Ten turystyczny rejon Indii słynie z jednych z najpiękniejszych plaż na świecie, które wyróżniają się drobnym, delikatnym piaskiem, a także dostępem do ciepłego oceanu.

Goa to także tropikalna roślinność i parki narodowe, w których można podziwiać rozmaite gatunki zwierząt, m.in.: słonie indyjskie, tygrysy bengalskie czy czarne pantery. Wakacje w Indiach to również spotkanie z niezwykłą kulturą wschodu, która przejawia się w wierzeniach, architekturze i historii tego kraju.

  1. Tajlandia – najpiękniejsze plaże Azji

Jeszcze innymi atrakcjami przyciąga Tajlandia. Państwo położone w południowej Azji od lat cieszy się popularnością, nie tylko za sprawą swojego tropikalnego klimatu i idealnych warunków do wypoczynku. Tajlandia to rajskie plaże z palmami i ciepłym morzem, w którym można podziwiać rafę koralową a także wspaniałe buddyjskie budowle, niezwykle przyjaznych mieszkańców i doświadczyć doskonałej kuchni – uznawanej za jedną z najlepszych na świecie.

Będąc na wczasach w Tajlandii można nie tylko błogo wypoczywać, ale także korzystać z różnorodnych atrakcji: od sportów wodnych, po ciekawe azjatyckie show i wycieczki. Warto wybrać się np. do sanktuarium słoni azjatyckich, by bliżej poznać te wspaniałe zwierzęta lub wyjechać do Bangkoku – największego miasta Tajlandii, znanego nie tylko z zabytków, ale także intensywnego życia nocnego.

  1. Kenia – spotkanie z dziką przyrodą

W styczniu można także wyjechać na wczasy do upalnej Kenii, egzotycznego kraju bezkresnych, szerokich plaż z białym piaskiem, oblewanych wodami Oceanu Indyjskiego. To afrykańskie państwo wyróżnia się także aromatyczną kuchnią, niesamowitymi hotelami, położonymi tuż nad błękitną wodą, a także spektakularną przyrodą. Warta zobaczenia jest nie tylko tropikalna roślinność i niemal dziewicza rafa koralowa, ale także jedyne w swoim rodzaju parki narodowe.

Podczas wycieczek typu safari można podziwiać dziko żyjące stada np. słoni afrykańskich, żyraf, lwów czy antylop z bezpiecznego, osłoniętego jeepa. Podczas takiej przygody warto także zrobić przystanek w tradycyjnej wiosce Masajów, by poznać bliżej zwyczaje rdzennych mieszkańców Kenii. Ciekawą wycieczką jest także wizyta w Mombasie, kolorowej stolicy kraju. Z kolei, cały dzień na zabawach wodnych z całą rodziną można spędzić np. w Wild Waters, rozległym parku wodnym pełnym atrakcji.

Więcej informacji o egzotycznych wczasach na styczeń 2020 można znaleźć na R.pl.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here