Tuż przed świętami zwykle planujemy to jak spędzimy zimowy urlop. O ile w przypadku uczniów uczęszczających do szkoły sprawa ferii jest jasna, ponieważ to szkoły wyznaczają termin zimowej przerwy, o tyle w przypadku dorosłych jest to po prostu kwestią odpowiedniego zaplanowania urlopu. Jeżeli rodzice wiedzą o tym kiedy ich pocieszy będą miały wolne w szkole, są w stanie odpowiednio wcześniej zorganizować wspólny wyjazd.

Z reguły jeżeli mówimy o rodzinnym zimowym wyjeździe, w grę wchodzą opcje takie jak wyjazd w góry czy odwiedziny w SPA. Niemniej jednak od niedawna obserwujemy wzrastający wciąż trend spędzania zimowych ferii … nad polskim morzem! TAK! Zima nad morzem jest nie mniej atrakcyjna, aniżeli latem.

Zimowy urlop nad morzem

Zimowe miesiące, zwłaszcza te mocno śnieżne są bardzo atrakcyjnym pomysłem na spędzenie rodzinnego urlopu. Przeludnione plaże, fascynujące skute lodem falochrony i szumiące mroźne morze. Bałtyk zimą zachwyca i sprawia, że chce się wracać co roku. Ale zimowy pobyt nad morzem ma o wiele więcej atutów. Jednym z nich jest niewątpliwa potrzeba odświeżenia organizmu. Można powiedzieć, że pobyt nad morzem zimą jest swoistą terapią atysmogową – coraz chętniej uciekamy od zanieczyszczonych miast w których na porządku dziennym w okresie zimowym smog zatruwa nasze organizmy. Bogate w jod świeże nadmorskie powietrze pozwala nam nie tylko „odtruć się”, ale i nabrać energii na kolejne zimowe miesiące, w oczekiwaniu na wiosnę.

Co robić na zimowym urlopie nad morzem?

Mogłoby się wydawać, że zimą nie ma co robić nad morzem. Otóż niekoniecznie! Zimowa aura sprzyja długim spacerom – nie tylko brzegiem morza, ale i po pięknym mieście. Na przykład w Darłowie do zwiedzania jest sporo atrakcji miejskich. Ponadto to przede wszystkim świetna okazja do spędzenia czasu razem z rodziną. Zimowe morze przyciąga turystów swoim pięknem i tajemniczością – wzburzony zimowy Bałtyk można podziwiać z zachwytem godzinami.

Zima nad morzem dla zakochanych – walentynki nad morzem

Zima to także czas chętnie wybierany na urlop nad morzem prze zakochanych. Sprzyja temu pogoda, która wymusza częste przytulanie i trzymanie się za ręce. Oczywiście z przymrużeniem oka! Luty to przełomowy miesiąc w rezerwacjach apartamentów nad morzem – wówczas przyjeżdża nad morze najwięcej zakochanych par, które chcą w wyjątkowy sposób spędzić Walentynki.

Noclegi nad morzem – apartamenty

Poszukiwania noclegów nad morzem w sezonie zimowym mogą okazać się prostsze niż może się wydawać. Oczywiście typowo letnie obiekty takie jak pola namiotowe czy kempingowe, kwatery prywatne etc. mogą być niedostępne, jednak formy noclegów takie jak apartamenty nad morzem czekają na gości przeważnie przez cały rok. Całoroczne apartamenty nad morzem takie jak np. Apartamenty Baltic Korona w Darłowie dostępne są dla gości przez 365 dni w roku. Dzięki temu każdy gość może liczyć na identyczny standard niezależnie od terminu urlopu.

Niezależnie od tego jaki masz powód, warto spędzić zimowy urlop właśnie nad morzem. Jest to dobre dla zdrowia, niezwykle przyjemne, a dodatkowo znacząco lżejsze dla portfela. Co zrobić by móc cieszyć się rodzinnym zimowym urlopem nad morzem? Wystarczy wziąć wolne w pracy, odpowiednio wcześnie zarezerwować apartament nad morzem i gotowe! To jak, kolejne zimowe ferie spędzacie nad polskim morzem?:-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here