nocleg w Szczyrku

Dlaczego warto przyjechać do Szczyrku i gdzie warto zarezerwować nocleg? To pytania, które zadają sobie nie tylko weekendowi turyści, ale i przedstawiciele biznesu oraz organizacji rządowych i samorządowych (ogólnie rzecz ujmując – sektor państwowy). Odpowiedź na nie, zdaniem naszej redakcji, jest oczywista. Najlepiej zarezerwować nocleg w Szczyrku w Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo. Dlaczego? Poniżej wskazujemy kilka istotnych argumentów.

Lokalizacja zakwaterowania

Orle Gniazdo, jak potocznie nazywane jest Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo w Szczyrku, to obiekt położony znakomicie pod praktycznie każdym względem. Znajduje się na szczycie wzgórza w drodze na Salmopol, pośród zieleni.

Zmotoryzowani wczasowicze mogą podjechać do niego z dwóch stron, od ulicy Wrzosowej oraz od ulicy Orlej. Na miejscu czekają na nich aż 3 ogromne, pojemne parkingi. Osoby niezmotoryzowane mogą albo podejść pod górę z trzech różnych stron lub zamówić taksówkę, która za symboliczną kwotę podwiezie je pod same drzwi obiektu.

Ze wszystkich okien obiektu rozpościera się fantastyczny widok na panoramę górskich szczytów, w tym na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego – Skrzyczne. Co ważne dla każdego turysty, widokiem mogą napawać się nie tylko Goście korzystający z zakwaterowania w obiekcie, ale również osoby które przybędą na bezpłatny hol widokowy lub skorzystają z oferty jedynej w Szczyrku kawiarni widokowej Bar 6. Piętro.

Atrakcyjne pakiety pobytowe w Szczyrku

Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo w Szczyrku jest znane nie tylko z fantastycznej lokalizacji i niepowtarzalnych widoków. Wiele osób ceni sobie je za pyszne jedzenie, które serwowane jest pośród kilku lokali gastronomicznych znajdujących się na terenie obiektu oraz za atrakcyjne pakiety pobytowe.

Wakacje w górach można spędzić w wielu miejscowościach, ale te zorganizowane w szczyrkowskim Orlim Gnieździe z dużą dozą pewności mogą okazać się najlepsze pod każdym względem. Dobra cena, zakwaterowania w pokojach 1-, 2-, 3- i 4-osobowych z prywatnymi łazienkami, TV i wspomnianym widokiem oraz góry atrakcji na miejscu to zaledwie fragment korzyści.

Osoby, które chcą wypocząć, z pewnością będą miały taką możliwość. Obiekt jest nieco oddalony od centrum, dzięki czemu w ciszy i spokoju można odbyć wakacyjny pobyt. To doceniają szczególnie Ci, którzy decydują się na przyjazd do Szczyrku w celach prozdrowotnych. Turnusy rehabilitacyjne w górach niosą wiele korzyści. W przypadku turnusów rehabilitacyjnych w Orlim Gnieździe są to m.in.: czyste, górskie powietrze, profesjonalna kadra realizująca prawidłowo zapisane ćwiczenia oraz komfortowe warunki pobytowe wraz z możliwością skorzystania z dofinansowania z MOPS lub PCPR.

Ci z gości obiektu, którzy nie lubią zrelaksować się nic nierobieniem, mogą skorzystać z wielu atrakcji na terenie obiektu i poza nim.

Atrakcje na miejscu i poza nim

Orle Gniazdo znajduje się na szlaku turystycznym. Stanowi świetną bazę wypadową dla turystów górskich, zwłaszcza tych, którzy planują wycieczkę na Klimczok. Mogą ją odbyć pieszo, ale również mogą skorzystać z wypożyczalni rowerów górskich i elektrycznych i wjechać pod górę rowerem.

Na terenie Orle Gniazda znajduje się m.in. zewnętrzny basen z podgrzewaną wodą, sauna sucha, jacuzzi, stoły do bilardu, ping-ponga, piłkarzyków, air-hockey i inne automaty do gier, piaskownica ze zjeżdżalnią, duże ogrodowe szachy, dmuchany zamek i wiele innych.

Szczyrk znany jest z przeróżnych możliwości praktykowania aktywności fizycznej. Zimą można tu pojeździć na nartach i snowboardzie, natomiast w pozostałym okresie można skorzystać z oferty lotu paralotnią, lotu helikopterem, jazdy konno, albo najzwyczajniej – przejść się deptakiem wzdłuż rzeki Żylicy, odwiedzając przy tym lokalne atrakcje oraz galerie lokalnych artystów.

W pobliżu CKiR Orle Gniazdo w Szczyrku znajduje się zabytkowe Sanktuarium na Górce z cudownym źródełkiem. Do ok. 2 kilometrów wokół obiektu znajduje się wiele innych atrakcji turystycznych, w tym: zabytkowe, drewniane Sanktuarium św. Jakuba, Plac św. Jakuba, Beskidzka Galeria Sztuki Bator Art. Gallery oraz kompleks skoczni narciarskich Skalite.

Gdzie rezerwować nocleg w Szczyrku?

Rezerwacji noclegu w Szczyrku najlepiej dokonywać bezpośrednio w obiekcie. Wówczas można sporo zaoszczędzić, gdyż nie płaci się prowizji pośredników. Poniżej przedstawiamy bezpośrednie dane kontaktowe do Orlego Gniazda.

Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo
ul. Wrzosowa 28a, 43-370 Szczyrk
tel.: +48 33 81 97 400 lub +48 661 313 010
e-mail: recepcja@orle-gniazdo.pl
www: www.orle-gniazdo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here