Romantyczny weekend dla dwojga w Wielkopolsce

Jeśli znudziły wam się już wyjazdy do najbardziej znanych, pełnych turystów miejsc w Polsce i chcielibyście znaleźć dla siebie zupełnie nowe miejsce, wymarzonym kierunkiem waszej podróży może okazać się Wielkopolska. To urokliwe miejsce, pełne jezior i cichych zakątków, w których nie ma tłumu gapiów. A wśród tego wszystkiego znajduje się zaciszny luksusowy hotel, oferujący specjalne atrakcje dla par.

Dlaczego właśnie Wielkopolska?

Wielkopolska to region, który nie jest pierwszym i najbardziej popularnym wyborem, kiedy zastanawiamy się, dokąd pojechać na urlop albo weekend. Przegrywa w rankingach popularności z mazurskimi jeziorami, górskimi ścieżkami czy niesamowitymi plażami Bałtyku. Niesłusznie, jest to bowiem niezwykle atrakcyjne miejsce, które potrafi zachwycić swoimi widokami i zabytkami.

Pojezierze Wielkopolski to miejsce, które – jak sama nazwa wskazuje – pełne jest urodziwych jezior i roztaczających się wokół nich lasów. Miejscami wyglądać mogą na niemal dziewicze, gdyż brak rozreklamowanej turystyki, takiej jak choćby na Mazurach, uchronił je przed turystami. Jeśli więc marzy wam się pobyt w miejscu, w którym zazwyczaj bywają jedynie miejscowi, warto zajrzeć właśnie tutaj.

Co więcej, Wielkopolska jest niezaprzeczalną kolebką naszej polskiej kultury i narodowości. Nasza historia zaczyna się w Biskupinie i Gnieźnie, które powinny stanowić obowiązkowy przystanek każdego miłośnika historii. Po zwiedzaniu tych starodawnych zakątków warto odwiedzić także Poznań, pełen klimatycznych, kameralnych kafejek i przesiąkniętych tutejszą tradycją restauracji.

Weekend w spa

Jeśli poczuliście się zachęceni do odwiedzenia Wielkopolski, możesz skorzystać z różnych form noclegu – zaczynając do gospodarstw agroturystycznych, a kończąc na sławnych, luksusowych hotelach. Wśród nich prym wiedzie Hotel Moran, położony w sercu Powidzkiego Parku Krajobrazowego, nad bajkowym, krystalicznym jeziorem Powidzkim. Zapewnia on swoim gościom wszystko, co najlepsze: poczynając od komfortowych pokoi lub domków letniskowych, poprzez wyjątkowo smaczną restaurację, a na atrakcjach kończąc.

Wśród nich na uwagę niewątpliwie zasługuje sobie możliwość skorzystania ze spa – czy to z noclegiem w hotelu, czy też odwiedzenia go na jeden dzień, jeśli zdecydujecie się zatrzymać w innym miejscu.

Day spa dla dwojga to bez wątpienia oferta, która przypadnie do gustu parom, pragnącym zadbać o swój relaks, urodę i zdrowie jednocześnie. W spa możecie skorzystać z najlepszych kosmetyków, opartych o morskie składniki, torf, borowinę czy wodę termalną. Do waszej dyspozycji będą wszystkie zabiegi w spa, a także basen, jacuzzi i sauna. Dzięki takiemu połączeniu weekend upłynie wam błogo, na relaksujących zabiegach i kąpielach, a także – jeśli zechcecie – na oglądaniu malowniczego jeziora Powidzkiego.

Zakątek dla aktywnych

Nie wystarczy wam weekendowy wypoczynek w basenie i na zabiegach? Lubicie aktywny wypoczynek? W takim razie możecie przenocować w Hotelu Moran, część swojego czasu poświęcając na odwiedzenie spa, a pozostałą część przeznaczając na rowerowe lub piesze wycieczki oraz żeglowanie po jeziorze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here