Wyspa wiecznej wiosny, jak nazywana jest Gran Canaria, bardzo dobrze oddaje jej charakter i panujący klimat. Nigdy nie jest tu naprawdę zimno, a latem można ustrzec się uciążliwych upałów. Poza tym wyspa słynie z wielu atrakcji, które pozwalają atrakcyjnie wypełnić czas turystom.

Dlaczego warto wybrać Gran Canarię?

Jeśli macie Państwo do wyboru Gran Canaria last minute, chwytajcie okazję i lećcie na tę piękną wyspę, gdzie jednego dnia można spacerować nad brzegiem morza, podziwiać specyficzny taniec delfinów, a także obserwować zachwycające podwodne życie zwierząt i brać udział w ulicznych pochodach oraz wszechogarniającej fieście. Gran Canaria jest hiszpańską wyspą, na której panuje łagodny klimat podzwrotnikowy, który sprzyja wypoczynkowi w zasadzie o każdej porze roku.

Na wyspie nigdy nie jest zimno – średnia roczna temperatura powietrza wynosi 22 stopnie, a na niebie codziennie świeci słońce. Dlatego sezon wakacyjny na Gran Canarii nigdy nie zamiera. Warto skorzystać z oferty Gran Canaria last minute szczególnie poza latem, w okresie jesienno-zimowym, z wykluczeniem karnawału, kiedy ceny wycieczek są atrakcyjne.

Co robić na Gran Canarii?

Wielu turystom wydaje się, że Gran Canaria to zwykła wyspa, na której co najwyżej można odpoczywać w luksusowych ośrodkach i hotelach, popijając drinki z palemką. Oferuje ona jednak o wiele więcej rozrywek. Jest wspaniałym celem wakacji dla wszystkich miłośników sportów wodnych. Można z powodzeniem uprawiać tu surfing, żeglarstwo, snorkeling i nurkowanie głębinowe. Na osoby ceniące sobie błogi odpoczynek czekają piękne, piaszczyste lub kamieniste plaże.

Na całej wyspie jest aż 2 tys. km tras turystycznych dla pieszych, o różnych stopniach trudności, które zahaczają o tzw. miradores, czyli punkty widokowe. Najpopularniejsze z nich wiodą do stóp monolitów Roque Nublo i Roque Bentayga.

Gran Canaria nazywana jest też kontynentem w miniaturze. Na przykład pełne kanałów i urokliwych mostów Puerto de Mogan przywodzi na myśl włoską Wenecję, a białe domy w Agaete i Puerto de las Nieves, miasteczka w Grecji. Koniecznie trzeba przyjechać do stolicy wyspy Las Palmas, gdzie tradycja współistnieje z nowoczesnością. Można tu odpocząć na największej plaży miejskiej Wysp Kanaryjskich – Playa de las Canteras. Ciekawostką są też zabytki Telde, miasta o ponad 600-letniej historii, czy katedra w Arucas.

Dla rodzin z dziećmi poleca się wycieczkę do parku wodnego Aqualand na południu Gran Canarii, albo wizytę z najsłynniejszym ogrodzie botaniczno-zoologicznym Palmitos Park. Przewodnik na stronie https://www.wycieczka.pl/przewodnik/hiszpania/regiony-hiszpanii/gran-canaria.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here