Jak nie dać się oszukać i mądrze wybrać ofertę last minute?

Kiedy jesienna aura puka do drzwi, nic dziwnego, że marzy Ci się wyjazd do ciepłych i egzotycznych miejsc. Twój budżet nie jest za wysoki? Idealnym rozwiązaniem będą wczasy last minute. Jednak zanim zaczniesz z entuzjazmem pakować walizki, sprawdź, co musisz wiedzieć, aby nie dać się oszukać i wybrać biuro podróży, które oferuje uczciwe oferty last minute.

Zaplanuj termin urlopu

Pewnie myślisz, że to dość niedorzeczna porada w kontekście ofert last minute. Nic jednak bardziej mylnego. Termin takich wakacji jest dość nieprzewidywalny i często tydzień urlopu to zdecydowanie za mało. Warto na wszelki wypadek wziąć kilka dodatkowych dni wolnego. Tym samym zwiększysz swoje szanse na znalezienie wymarzonej oferty last minute. Sprawdzaj w Internecie i stacjonarnie na bieżąco, co w trawie piszczy. Warte uwagi są też oferty last minute w Biurze Podróży Olimp.

Zapomnij o wakacjach w sezonie

Jeśli Twój urlop przypada na lipiec i sierpień to nie masz, co liczyć na oferty last minute. Najkorzystniej będzie zaplanować urlop przed sezonem, czyli od maja do połowy czerwca albo po sezonie, czyli październik i listopad. W okresie Bożego Narodzenia również możesz natrafić na prawdziwe turystyczne perełki. Na egzotyczne destynacje takie jak Kenia, Kuba, Chiny, czy Wyspy Kanaryjskie warto polować od początku roku do marca. Warte uwagi oferty biur podróży pojawiają się w zasadzie przez  cały rok. Warto pozostać czujnym!

Spontaniczne kierunki

Korzystając z oferty last minute, raczej zapomnij o wymarzonym kraju czy hotelu. Jeśli nie lubisz spontanicznych decyzji, to tego typu oferta zdecydowanie nie jest dla Ciebie. W przypadku wkacji na ostatnią chwilę liczy się szybkość decyzji. Cenisz sobie wypoczynek? Lubisz spontan? Chcesz po prostu zobaczyć kawałek świata i nie przepłacić? Zatem bezsprzecznie last minute jest skrojone na miarę Twoich potrzeb. Nie ograniczaj się do jednego biura podróży. Jeśli jesteś z małopolskiego nie musisz wpisywać w wyszukiwarkę jedynie biuro podróży Kraków. Poszerzyć swoje poszukiwania i podnieść swoje szanse na udany wyjazd.

Czytaj uważnie

Niezależnie od tego, jak bardzo kusząca jest oferta, zawsze uważnie i ze zrozumieniem czytaj regulamin. Weź pod uwagę standard hotelu. W Europie jest on zazwyczaj wyższy niż w krajach, na przykład, afrykańskich. Jeśli zdecydujesz na all inclusive, dokładnie sprawdź, co wchodzi w skład oferty. Warto też poświęcić chwilę na opcję wyżywienie. Masz do wyboru ofertę bez wyżywienia (RO), ze śniadaniem (BB), pełne wyżywienie (FB), dwa posiłki (HB) i w końcu (AI), czyli wszystkie posiłki w cenie. Zwróć uwagę także na to, czy lot jest czarterowy oraz na to, czy biuro podróży oferuje kompleksową ochronę prawną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here