Jak obniżyć wydatki na kosmetyki? Kilka najważniejszych porad

0
1265

Z kosmetyków korzysta codziennie każdy z nas. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale gdyby zliczyć wszystkie kosmetyki, które każdego dnia nakładamy na siebie, ich liczba wyniosłaby przynajmniej kilkanaście pozycji. Zaliczają się tu bowiem tak podstawowe produkty jak: pasta do zębów, dezodorant, żel do mycia ciała, szampon do włosów, a w przypadku kobiet chodzących na co dzień w makijażu – także liczne kosmetyki do jego wykonania. Przeciętny mieszkaniec naszego kraju wydaje miesięcznie prawie 100 złotych na zakup samych kosmetyków do pielęgnacji ciała i urody. Nie powinno zatem dziwić, że coraz więcej osób poszukuje skutecznych sposobów pozwalających na obniżenie wydatków na ten typ produktów. Szczególnie często sytuacja ta dotyczy kobiet, które statystycznie wydają na kosmetyki niemal dwukrotnie więcej niż mężczyźni.

Gdzie najczęściej nabywamy kosmetyki i jak zaoszczędzić na ich zakupie?

Polki i Polacy szczególnie chętnie dokonują zakupu kosmetyków w drogeriach samoobsługowych. Są to wyjątkowo atrakcyjne miejsca, w których możemy zaopatrzyć się w dowolny produkt, dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Wybór takiego, a nie innego kosmetyku – niezależnie czy mowa o dezodorancie, szamponie do włosów, czy maseczce na twarz – jest bowiem często sprawą zupełnie indywidualną. Zależy zarówno od naszych osobistych preferencji, jak i od sposobu działania danego preparatu, użytych do jego produkcji składników oraz wielu innych, indywidualnie stosowanych, kryteriów oceny. Drogerie samoobsługowe pozwalają na swobodne przeglądanie wszystkich dostępnych kosmetyków, jak również na skorzystanie z fachowej pomocy doradców, zaznajomionych ze specyfikacją poszczególnych sprzedawanych preparatów.

Szczególną popularnością w ostatnim okresie cieszą się drogerie Natura oraz Douglas; sklepy obu tych marek spotykamy zarówno w centrach handlowych, galeriach, pasażach, jak i innych typach obiektów handlowych. Natura to drogeria stworzona przez polskich przedsiębiorców, która w ciągu ostatnich lat przeszła niemałą transformację. Z sieci licznych, drobnych sklepików osiedlowych, przekształciła się w ogólnopolską markę dysponującą sklepami o dużej powierzchni i wyjątkowo zasobnym asortymencie. Obecnie, Natura to druga największa drogeria w naszym kraju.

Douglas to drogeria o bardzo długiej tradycji, wywodząca się z powstałych w pierwszej połowie XIX wieku sklepów i fabryki mydła. Obecnie, Douglas jest marką niemiecką, dysponującą punktami sprzedaży kosmetyków w wielu krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. O dziwo, działalność poza granicami Niemiec rozpoczęła się stosunkowo niedawno – w 1989 roku.

Osobom korzystającym z obu tych drogerii, polecamy zapoznać się z ofertą DużeRabaty.pl. Portal ten specjalizuje się w „monitorowaniu” wszystkich promocji cenowych, wprowadzanych między innymi w asortymencie tych drogerii. Dzięki temu, korzystając z pośrednictwa DużeRabaty.pl, masz pewność, że nie przegapisz żadnej, nawet najkrócej trwającej, obniżki cen. Wszystkie informacje o promocjach, cięciach cen, wyprzedażach, „wietrzeniach magazynów” i innych akcjach promocyjnych, są zbierane przez pracowników tego portalu w jednym miejscu oraz udostępniane zainteresowanym konsumentom. W ofercie znajdziesz zarówno kody rabatowe Natura, uprawniające do korzystania z wszelkich obniżek na dowolną część asortymentu, jak i kody rabatowe dla drogerii Douglas (dostępne pod adresem: https://duzerabaty.pl/marka/kody-rabatowe-douglas).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here