Jakie gadżety turystyczne warto posiadać?

Wybierając się na wycieczkę zazwyczaj dobrze się przygotowujemy. Wielu z nas lubi się zaopatrzyć w najróżniejsze gadżety turystyczne. Pozwalają być gotowym na każdą ewentualność. Jednak jak je wybrać?

Zastanowimy się teraz nad tym co przyda nam się w podróży, jakie akcesoria wybrać. Nie jest to zbyt trudne, wystarczy pomyśleć o zadbaniu o własną wygodę.

Gadżety turystyczne w akcji

Na wypadek nieoczekiwanego zdarzenia, zawsze warto mieć przy sobie scyzoryk, bądź multitool. Dobrze dobrane, będą zawierać każde narzędzie jakie mogłoby być nam potrzebne, niezależnie czy zepsuje nam się rower, czy oderwie guzik od koszuli.

Jeśli brakuje nam miejsca w kieszeni, zamiast scyzoryka możemy zabrać kartę przeżycia. Zawiera ona w sobie wiele funkcji tego narzędzia, ale zajmuje tylko tyle miejsca, co karta kredytowa. Jest to doskonałe uzupełnienie naszego codziennego wyposażenia.

Jeśli ruszamy w nieco dziksze zakątki, warto ekwipunek uzupełnić o kompas, gwizdek i latarkę. Przydadzą się nawet w czasie zwykłego wypadu na grzyby. Pomogą w sytuacji, gdy zgubimy się w lesie. Kompas pozwoli nam utrzymać stały kierunek, gwizdkiem zasygnalizujemy swoją obecność i odstraszymy dzikie zwierzęta, natomiast latarka sprawdzi się po zapadnięciu zmroku. Co roku wielu ludzi gubi się w znanych sobie lasach, dlatego warto być zawsze przygotowanym.

Gdy liczy się styl, może nas zainteresować także bransoleta survivalowa, oraz wieczna zapałka. Te gadżety turystyczne nie tylko cechują się przydatnością w dziczy, ale i zrobią wrażenie na naszych znajomych.

Naczynia kempingowe nie tylko na obozie

Jeśli chodzi o gadżety turystyczne, naczynia kempingowe są jedynymi z częściej przydatnych. W końcu gdziekolwiek, kiedykolwiek się nie wybieramy, musimy coś jeść. A w podróży zestaw nietłukących się, zajmujących niewiele miejsca naczyń pozwoli nam na bardziej urozmaicone posiłki.

Dla minimalistów wystarczy „spork” – połączenie łyżki z widelcem, oraz składany kubek, czy termos. Jeśli jednak takie podejście nas nie zadowala, zainteresujmy się zestawem plastikowych, survivalowych naczyń – miską, talerzem i sztućcami. Za przykład takiego zestawu może posłużyć Delta camp set.

Gdy już skompletujemy ekwipunek, możemy wyruszyć w nieznane. Warto przy tym pamiętać, że nawet najlepiej wyposażony plecak nie zastąpi zdrowego rozsądku. Dlatego pakujmy i używajmy naszych gadżetów z rozwagą.

Przygotował: GoKajak Sklep Kajakowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here